Cena laserowej liposukcja brzucha zawiera w sobie ogół wydatków, które trzeba ponieść za przeprowadzenie tej procedury z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg umożliwia redukcję depozytów tłuszczowych nagromadzonych miejscowo, nierzadko trudnych do usunięcia innymi metodami. Ta metoda zabiegowa zawsze powinna być wykonywana przez doświadczonych lekarzy specjalistów.
Spis treści:
Od czego uzależniony jest koszt zabiegu?
Kiedy wykonać zabieg?
Jak wygląda procedura?
Z czego wynika koszt procedury?
Ile zabiegów należy wykonać?
Na czym polega procedura uzupełniająca?
Od czego uzależniona jest cena laserowej liposukcji brzucha?
Cena laserowej liposukcji brzucha zależy od różnych czynników, które bierzemy pod uwagę przy realizacji takiego zabiegu w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Zabieg jest zalecany w redukcji depozytów tłuszczowych nie tylko z brzucha, ale też bioder, pośladków, ud czy innych części ciała. Koszty zawsze są optymalnie dopasowane do planowanego przebiegu procedury, która ma na celu przywrócenie sylwetce właściwych proporcji oraz estetycznego wyglądu.
Kiedy wykonać zabieg?
Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez liposukcję laserową jest wskazana w wielu sytuacjach. Nadmiar tłuszczu może się gromadzić w ciele w wyniku różnych czynników, takich jak źle zbilansowana dieta, chroniczny stres, brak aktywności fizycznej, obciążenie genetyczne czy też występowanie określonych chorób. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej zaburza proporcje budowy ciała, a także obniża wytrzymałość układu kostnego. Liposukcja laserowa umożliwia znaczącą redukcję komórek tłuszczowych zlokalizowanych miejscowo, a także ich ewentualne powtórne wykorzystanie w ramach lipotransferu. Zabieg taki polega na przeszczepieniu tłuszczu w inne części ciała, np. celem wypełnienia pośladków czy łydek. Lipotransfer może zostać wykonany, tego samego dnia, co liposukcja.
Jak wygląda procedura?
Liposukcja laserowa to metoda usuwania tłuszczu, która polega na jego odessaniu z użyciem specjalnej aparatury. Procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie wywołuje dolegliwości bólowych. Na oznaczonym fragmencie ciała konieczne jest wykonanie nacięcia, przez które wprowadzane jest znieczulenie. Procedura przebiega za pomocą odpowiedniej aparatury wyposażonej w laser, którego działanie pozwala na swobodne rozbicie tłuszczu. System ssania natomiast zapewnia usunięcie rozbitych komórek tłuszczowych. Po zabiegu lekarz zapoznaje pacjenta ze wszystkimi zaleceniami, uwzględniającymi indywidualne wskazania. Jedną z rekomendacji jest noszenie odzieży uciskowej przez okres kilku tygodni. Czas trwania zabiegu zależy od zakresu obszaru zabiegowego i ilości usuwanych komórek tłuszczowych.
Z czego wynika cena laserowej liposukcji brzucha?
Cena laserowej liposukcji brzucha zależy przede wszystkim od zakresu wykonywanej procedury. Ilość nagromadzonych depozytów tłuszczowych może być u poszczególnych pacjentów bardzo zróżnicowana, dlatego konieczne jest indywidualne podejście. Kolejną kwestią pozostaje możliwość opcjonalnego wykonania lipotransferu. Pewne koszty wiążą się również z wyborem dodatkowej sedacji wykonywanej przez anestezjologa. Wszystkie szczegóły ustalane są podczas konsultacji z lekarzem specjalistą, który decyduje o ostatecznej cenie zabiegu. W cenniku przedstawiamy cenę minimalną oraz maksymalną, zależną od wyżej przedstawionych czynników.
Ile zabiegów należy wykonać?
W wielu przypadkach nie ma potrzeby powtarzania liposukcji laserowej, która zwykle jest realizowana jako zabieg jednorazowy. Procedurę uzupełniającą można jednak wykonać, jeżeli wystąpią do tego jakiekolwiek wskazania i na zlecenie lekarza. Redukcja tkanki tłuszczowej jest widoczna od razu po zabiegu, a w ciągu kilkunastu dni ujawnia się finalny rezultat. Jeżeli procedura zakłada jednoczesne wykonanie lipotransferu, o efektach decyduje specyfika uzupełnianego obszaru ciała. Nie bez znaczenia pozostaję też indywidualne predyspozycje pacjenta. Przeszczepiony materiał zwykle naturalnie i bez problemów osadza się w tkankach, co zajmuje średnio dwa tygodnie. Początkowe rezultaty z reguły widoczne są od razu po zakończeniu zabiegu.
Na czym polega procedura uzupełniająca?
Opcjonalna procedura uzupełniająca zabieg liposukcji laserowej polega na wykorzystaniu zimnej plazmy helowej, która ma celu dodatkową poprawę jędrności skóry po odsysaniu tłuszczu. Cechą charakterystyczną tej materii jest jej podobieństwo do gazu, przez co często bywa nazywana czwartym stanem skupienia. Sam zabieg wykorzystuje też fale radiowe, które mają na celu wzrost temperatury helu. Bodziec termiczny w sposób kontrolowany uszkadza skórę, co inicjuje jej regenerację oraz przyczynia się do poprawy napięcia i jędrności po liposukcji laserowej.