Liposukcja ultradźwiękowa ma cenę uzależnioną od różnych czynników. Procedura ta wykorzystuje odpowiednie technologie do redukcji tłuszczu, umożliwiając widoczne wyszczuplenie ciała. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a okres rekonwalescencji jest krótki. Liposukcja realizowana w ten sposób sprawdza się w przypadku różnych obszarów ciała.

Spis treści:
Z czego wynika koszt i na czym polega procedura?
Specyficzny przebieg procedury
Wskazania i przeciwwskazania
Co składa się na koszt procedury?
Zalecenia pozabiegowe
Rezultaty procedury

Z czego wynika cena liposukcji ultradźwiękowej i na czym polega zabieg?

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg realizowany przez specjalistów naszego gabinetu Kaniowscy Clinic, gdzie cena ustalana jest w oparciu o konkretne kryteria. Koszty zawsze są określane indywidualnie, zależnie od wymagań i potrzeb zabiegowych danego pacjenta. Aby je poznać, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji oraz dopasowanie najbardziej korzystnej formy zabiegu. Wpływ na koszty liposukcji wykonywanej tą metodą ma obszar ciała poddany zabiegowi, a tym samym niezbędna do odessania ilość tłuszczu.

Specyficzny przebieg procedury

Zabieg ten wymaga zastosowania specjalnego sprzętu, co również wpływa na koszt procedury. Niezbędne jest także znieczulenie wybranego obszaru oraz wykonanie niewielkich nacięć w skórze, które mają na celu usprawnienie penetracji tkanek przez środek znieczulający miejscowo. Podstawą procedury jest wykorzystanie odpowiedniej kaniuli, która umożliwia emisję energii ultradźwiękowej. Energia ta trafia do miejsc z zaimplementowanym wcześniej roztworem znieczulającym. Jej zadaniem jest wprawienie roztworu w ruch, co prowadzi do powstania milionów mikropęcherzyków powietrza. Pod wpływem ich rozszerzenia dochodzi do implozji masy tłuszczowej, a w rezultacie oddzielenia się komórek tłuszczowych od otaczającej tkanki. W konsekwencji komórki tłuszczowe mieszają się z roztworem tumescencyjnym (znieczulającym), co znacząco usprawnia proces odsysania zemulgowanej treści. Oddziaływanie na tkankę tłuszczową jest selektywne, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia tkanek o większej gęstości, np. nerwów i naczyń. Po zabiegu może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie, jednak z reguły objawy te ustępują po paru dniach.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim potrzeba wymodelowania obszarów ciała, których nie można wyszczuplić poprzez ćwiczenia fizyczne lub stosowanie diety. Liposukcja w tej formie sprawdzi się w redukcji tłuszczu z okolic brzucha, pośladków, ud, pleców, ramion, boczków czy podbródka. Zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków nie należy traktować jako metody odchudzania, a jedynie jako sposób na wyszczuplenie najbardziej newralgicznych obszarów ciała. Procedura nie może być wykonywana w każdym przypadku. Liposukcji nie powinno się przeprowadzać u pacjentów z niekontrolowaną cukrzycą, chorobami endokrynologicznymi, schorzeniami serca czy nowotworami. Zabieg nie jest również przeznaczony dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Do przeciwwskazań należą ponadto infekcje skórne, zaburzenia krzepliwości krwi oraz niekontrolowane nadciśnienie.

Co składa się na cenę liposukcji ultradźwiękowej?

Cena liposukcji ultradźwiękowej zależy głównie od zakresu zabiegu, a jej ustalenie następuje podczas konsultacji kwalifikującej z lekarzem specjalistą. Koszty procedury wzrastają w przypadku sedacji z udziałem anestezjologa, której konieczność również jest określana wcześniej. Opcjonalnym rozwiązaniem jest również lipotransfer, czyli przeszczepienie odessanego tłuszczu do innego obszaru ciała.

Zalecenia po zabiegu

Przeprowadzenie liposukcji ultradźwiękowej nie wiąże się z koniecznością długiej rekonwalescencji czy hospitalizacji. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu tego samego dnia i nie musi rezygnować z codziennych aktywności. Należy jednak odpowiednio zabezpieczyć rany opatrunkami. W okresie rekonwalescencji może występować niewielki dyskomfort, dlatego należy ściśle stosować się do wszelkich zaleceń lekarza. Kluczowa jest systematyczna zmiana opatrunków, co ma na celu przyspieszenie gojenia oraz zminimalizowanie widoczności śladów po nacięciach. Ważna jest również odpowiednia higiena, która zmniejsza ryzyko infekcji. Pacjent powinien unikać przez pewien czas solarium, sauny oraz basenu.

Rezultaty procedury

Liposukcja przeprowadzona tą metodą pozwala na uzyskanie efektów widocznych praktycznie natychmiast, ze względu na znaczną ilość odessanego tłuszczu. Ostateczny rezultat można ocenić po kilku tygodniach, kiedy zniknie pozabiegowy obrzęk. Prawidłowo przeprowadzona procedura przyczynia się do pożądanego wykonturowania i wymodelowania ciała w wybranych miejscach, poprawiając proporcjonalność oraz ogólny wygląd sylwetki. Technologia ultradźwiękowa przynosi odpowiednie rezultaty również w przypadku zabiegu usuwania ginekomastii, czyli rozrostu tkanki gruczołowej piersi, który dotyka wielu mężczyzn.