Cena plastyki powiek we Wrocławiu to kwestia, którą warto mieć na uwadze przed realizacją takiego zabiegu. Za jego pośrednictwem można zredukować widoczne zwiotczenie tkanek, zwykle wywołane utratą kolagenu i elastyny. Niekorzystny wygląd twarzy często bywa wywołany obwisającą skórą powiek, która jest bardzo cienka i delikatna. Na poprawę jej estetyki pozwala właśnie zabieg blefaroplastyki laserowej, którego koszty wynikają z kilku różnych czynników.
Spis treści:
Czym jest uwarunkowany koszt zabiegu?
Podstawowe zalecenia
Zaawansowany przebieg zabiegu
Od czego zależy ostateczny koszt procedury?
Wskazania po zabiegu
Czym jest uwarunkowana cena plastyki powiek we Wrocławiu?
Cena plastyki powiek we Wrocławiu wynika ściśle ze specyfiki tego zabiegu, który wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu medycznego. W mieście tym blefaroplastykę wykonują lekarze specjaliści gabinetu Kaniowscy Clinic, a na naszej stronie znajdziesz szczegółowy cennik. Wskazaniem do tej procedury są nie tylko względy estetyczne i potrzeba poprawy wyglądu strefy wokół oczu. Plastyka laserowa może być zalecana również ze względów zdrowotnych, ponieważ pomaga w redukcji problemów wywołanych zbyt dużą wiotkością powiek. Dotyczy to np. ryzyka zeza czy astygmatyzmu, częstych migren, zawężonego pola widzenia czy ogólnego osłabienia wzroku.
Podstawowe zalecenia
Koszt blefaroplastyki w istotnym stopniu wynika ze wskazań do jej wykonania, które przekładają się na konieczność użycia specjalistycznych rozwiązań. Procedura jest zalecana osobom z nadmiarem skóry w obszarze powieki górnej lub dolnej. Blefaroplastyka przywraca jej właściwe napięcie, dzięki czemu redukuje zwiotczenie. Zabieg można zrealizować również pod kątem usuwania ptozy, która jest powodowana osłabieniem mięśnia lub urazem nerwu powieki. Procedura jest wykonywana także w przypadku ptozy rzekomej, wywołanej z kolei nadmiernie rozbudowanym mięśniem. Plastyka znajduje zastosowanie w korygowaniu konturu i kształtu powiek, co ma na celu uwydatnienie rzęs i poprawę wyrazistości spojrzenia. Na zabieg można się ponadto zdecydować celem zmniejszania ciężkości powiek, poszerzenia pola widzenia czy skorygowania objawów wywołanych niewydolnością dźwigacza.
Zaawansowany przebieg zabiegu
Koszty blefaroplastyki wynikają również z przebiegu samej procedury, która jest dość skomplikowana. Pacjent musi odpowiednio przygotować się do zabiegu. W porozumieniu z lekarzem, na około 2-3 tygodnie przed plastyką konieczne może być odstawienie środków z kwasem salicylowym – np. polopiryny czy aspiryny. Na etapie przygotowań niezbędna może być też rezygnacja z preparatów przeciwbólowych w formie paracetamolu czy ibuprofenu, ponieważ przedłużają czas krzepnięcia i stwarzają ryzyko krwawienia. Plastyka zawsze musi być poprzedzona konsultacją z chirurgiem przeprowadzającym zabieg, a nierzadko wykonaniem dodatkowych badań laboratoryjnych. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania wynosi nawet do 90 minut. Procedura rozpoczyna się od przeprowadzenia cięcia laserowego i usunięcia zwiotczałej skóry, czemu towarzyszy obkurczenie odsłoniętego mięśnia. W razie potrzeby, specjalista może też zredukować obszary zajęte wypuklinami tłuszczowymi. Rana po zabiegu jest zamykana warstwowo przy użyciu cienkich szwów. Blizna pozostaje w naturalnej fałdzie powieki, przez co po wygojeniu pozostaje niemal niewidoczna i nie zaburza docelowego efektu estetycznego.
Od czego zależy ostateczna cena plastyki powiek we Wrocławiu?
Cena plastyki powiek we Wrocławiu może być w niektórych przypadkach wyższa. W dużej mierze wynika to z rozległego zakresu zabiegu, który jest bardziej złożony i skomplikowany. Koszty wzrastają wówczas, gdy blefaroplastykę trzeba wykonać na obu powiekach – górnej i dolnej. Cena zabiegu jest wyższa również przy podjęciu decyzji o jednoczesnej, dodatkowej regeneracji skóry. Ze względu na wykorzystanie technologii laserowych, sama procedura wiąże się ze stosunkowo krótką rekonwalescencją. Konsultacja przed zabiegiem wprowadza pacjenta we wszystkie szczegóły, a także umożliwia dokładną kwalifikację danego przypadku. Niezbędne może się okazać zlecenie badań okulistycznych – np. celem sprawdzenia drożności kanalika łzowego.
Wskazania po zabiegu
Po zabiegu plastyki pacjent musi odpowiednio dbać o skórę powiek, aby zabezpieczyć ją przed ryzykiem infekcji. Zależnie od zaleceń, oko można ochronić niedużym opatrunkiem. W okresie rekonwalescencji należy też stosować zimne kompresy, które łagodzą obrzęk i usuwają zasinienie. Dyskomfort spowodowany zabiegiem zwykle mija po 2-4 tygodniach. Pacjent może w tym czasie doświadczać łzawienia, pieczenia, swędzenia i nadwrażliwości na światło, jednak objawy te można zmniejszyć za pomocą, specjalnie dobranych przez lekarza, kropli do oczu. Po wykonaniu blefaroplastyki należy również unikać wysiłku fizycznego, ekspozycji słonecznej, solarium czy sauny. Z reguły szwy są zdejmowane po około 7-10 dniach. Warto pamiętać, że skóra ulega naturalnym zmianom z upływem lat i może ponownie zwiotczeć. Rezultaty zabiegu nie utrzymują się zatem na zawsze.