fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Depilacja laserowa bikini we Wrocławiu
Depilacja laserowa bikini we Wrocławiu
Depilacja laserowa bikini w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu już od wielu lat cieszy się dość dużą popularnością. Wykorzystanie nowoczesnej technologii do usuwania zbędnego owłosienia z różnych okolic ciała okazało się bardzo komfortowe. Główną zaletą tej metody jest trwałość efektu. Regularne golenie okolic intymnych, na przykład podczas wakacji nad morzem potrafi być uciążliwe. Brak owłosienia w okolicach bikini wpływa pozytywnie na komfort i samopoczucie. Na czym polega epilacja przy pomocy lasera i jak się do niej przygotować?

Spis treści
O zabiegu
Jak działa metoda laserowa?
Jak wygląda zabieg?
Jak przygotować się do zabiegu?
Przeciwwskazania
Cena zabiegu

Czym jest depilacja laserowa okolic bikini we Wrocławiu?

Depilacja laserowa okolic bikini to zabieg w naszym gabinecie we Wrocławiu, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Panie w dzisiejszych czasach doceniły korzyści, jakie płyną z usunięcia włosów z okolic intymnych. Brak owłosienia poprawia zdecydowanie komfort i samopoczucie, szczególnie podczas wypadów na basen czy plażę. Kobiety decydują się na depilację bikini również ze względów estetycznych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń laserowych epilacja włosów może być trwała. Depilacja bikini może przyjąć różne formy, w zależności od Twoich preferencji. Zazwyczaj kobiety decydują się na zlikwidowanie włosów z całej powierzchni okolicy intymnej. Niektórzy nazywają to metodą hollywoodzką. Są też Panie, które wolą poddać depilacji jedynie okolicę pachwin, tak żeby włosy nie wystawały poza linię kostiumu kąpielowego. Trzecia grupa kobiet decyduje na pozostawienie cienkiego paska biegnącego od spojenia łonowego w kierunku łechtaczki. Ta metoda nazywana jest brazylijską. Wariant, na który się zdecydujesz, zależy jedynie od osobistych upodobań.

depilacja okolicy bikini

Na czym polega zabieg?

Urządzenia laserowe przeznaczone do epilacji wykorzystują zjawisko fototermolizy cebulki włosa. W czasie zabiegu głowica emituje wiązki o indywidualnie dobranych wcześniej parametrach. Urządzenie jest ustawiane na podstawie cech Twojej skóry. Pielęgniarka wykonująca zabieg mierzy poziom melaniny przy pomocy specjalnego czytnika i określa jakimi parametrami powinna charakteryzować się wiązka, żeby uzyskać maksymalny efekt depilacji przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa zabiegu. Wiązka lasera przechodzi przez powierzchowne warstwy skóry, a następnie jego energia zostaje zaabsorbowana przez melaninę zawartą w cebulce. Struktura włosa nagrzewa się i zostaje trwale uszkodzona. Dzięki termolizie cebulki owłosienie nie odrasta. Kluczem do skutecznej depilacji jest to, żeby wiązka laserowa skutecznie uszkadzała włosy, ale nie naruszała struktur skóry.

Jak wygląda depilacja laserowa bikini w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Przed rozpoczęciem samego zabiegu depilacji laserowej bikini konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem naszego gabinetu we Wrocławiu. Podczas rozmowy określany jest zakres zabiegu (które powierzchnie będą epilowane). Wnikliwy wywiad wyklucza przeciwwskazania do depilacji. Ostatnią częścią konsultacji jest zbadanie skóry, która ma zostać poddana zabiegowi z użyciem lasera. Przed samym zabiegiem ustawiane są parametry wiązki, na podstawie wcześniej określonej ilości melaniny w tkankach. Osoba przeprowadzająca procedurę wybiera głowicę urządzenia w zależności od powierzchni skóry poddawanej depilacji. Małe końcówki emitujące promienie laserowe pozwalają na zachowanie większej precyzji w przypadku epilacji mniejszych obszarów ciała. Głowica przykładana jest punkt po punkcie do kolejnych obszarów poddawanych zabiegowi. Czas całej procedury jest różny, w zależności od depilowanej powierzchni. Średnio zabieg trwa mniej niż pół godziny.

Czy depilacja okolicy bikini urządzeniem laserowym boli?

Należy pamiętać, że okolica bikini jest wyjątkowo wrażliwa. Odczucia zależą głównie od indywidualnych predyspozycji. Możliwe, że w trakcie depilacji odczuwane będzie pieczenie. Jeżeli wystąpią nieprzyjemne objawy, łatwo można je zniwelować, korzystając z zimnych kompresów lub specjalnego zimnego nadmuchu powietrza.

W jaki sposób się przygotować?

Epilacja jest przeprowadzana na wyjątkowo wrażliwym obszarze ciała. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, żeby uniknąć dodatkowych podrażnień. Po pierwsze należy sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do depilacji. Lista jest wymieniona poniżej. Nie powinno się opalać miejsc przeznaczonych do epilacji przynajmniej przez miesiąc przed zabiegiem. Jeżeli skóra w miejscu depilowanym jest sucha, należy odpowiednio wcześniej zadbać o jej nawilżenie. Odpowiedni czas przed zabiegiem trzeba odstawić leki oraz inne środki o działaniu fotouczulającym (na przykład rumianek, nagietek, dziurawiec czy pochodne witaminy A). Przez miesiąc przed zabiegiem nie należy pozbywać się włosów w sposób mechaniczny (wosk, penseta, depilator).Dzień lub dwa przed zabiegiem pozbądź się włosów z depilowanego laserem miejsca przy pomocy maszynki do golenia. Przyczyni się to do skrócenia czasu trwania zabiegu. W dzień epilacji laserowej skóra powinna być wolna od kremów i balsamów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazanymi do przeprowadzenia epilacji laserowej są:

 • ciąża (nagrzewanie tkanek mogłoby zaburzyć prawidłowy rozwój płodu),
 • infekcje skóry w okolicy, w której chcemy przeprowadzić depilację (o różnej etiologii: wirusowej, bakteryjnej, grzybiczej),
 • świeża opalenizna w okolicy, w której planowana jest depilacja,
 • uraz skóry w miejscu depilowanym,
 • choroby dermatologiczne (bielactwo, łuszczyca),
 • skłonność do przebarwień,
 • padaczka,
 • choroby nowotworowe,
 • stosowanie środków fotouczulających (niektóre leki i zioła),
 • przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość.

Ile zabiegów należy przeprowadzić, żeby osiągnąć trwały efekt?

Liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych cech Twojej skóry. W okolicy bikini zazwyczaj należy przeprowadzić depilację około 5-6 razy, żeby uzyskać trwały i zadowalający efekt. Wiązka emitowana z urządzenia usuwa jedynie włosy w fazie wzrostu. Owłosienie będące w fazie uśpienia nie jest niszczone poprzez energię lasera. Zabiegi należy powtarzać co około 6 tygodni.

Jaka jest cena depilacji laserowej bikini we Wrocławiu?

Cena zabiegu depilacji laserowej bikini i innych części ciała we Wrocławiu może się różnić w zależności od wykorzystywanych urządzeń i obszaru, który podlega zabiegowi. Nasza klinika dysponuje najwyższej klasy laserami do depilacji, w tym laserem Vectus oraz Thunder. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem oraz ewentualnymi promocjami na naszej stronie internetowej.

Laser Vectus

Laser Vectus to jedno z najnowocześniejszych urządzeń do depilacji na świecie. Charakteryzuje się bardzo dobrym systemem mierzącym ilość melaniny w skórze. Umożliwia to optymalne dopasowanie parametrów wiązki, do każdego fototypu skóry.

Jednorazowy zabieg w okolicy pachwin kosztuje 200 PLN. Możliwe jest też wykupienie pakietu 4+1 Gratis! Jeden zabieg depilacji całego obszaru bikini to koszt 350 PLN. W tym przypadku również możliwe jest skorzystanie z pakietu promocyjnego, dzięki któremu nie zapłacisz za czwarty zabieg.

Laser Thunder

Laser Thunder to innowacyjne urządzenie do epilacji laserowej. Urządzenie emituje dwie wiązki. Pierwsza to laser aleksandrytowy, który jest dobrze absorbowany przez melaninę. Druga to laser neodymowo-yagowy, uszkadzający naczynka odżywiające włos. Takie połączenie zapewnia większą skuteczność zabiegów. Oprócz tego laser jest wyposażony w system chłodzenia Zimmer, który podnosi komfort depilacji. Ceny zabiegów z wykorzystaniem tego urządzenia przedstawiają się następująco:

 • jeden zabieg w okolicy pachwin: 400 PLN,
 • jeden zabieg epilacji całego obszaru bikini: 600 PLN.

Coraz więcej kobiet docenia metodę, jaką jest depilacja okolic bikini za pomocą lasera. Trwałość efektów osiągniętych serią zabiegów to ogromny atut. Wydepilowane miejsca intymne korzystnie wpływają zarówno na poziom higieny, jak i na samopoczucie kobiet. Zapraszamy do Kaniowscy Clinic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas