fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Depilacja laserowa pach we Wrocławiu
Depilacja laserowa pach we Wrocławiu
Depilacja laserowa pach w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu to alternatywa dla innych, domowych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Trwałe efekty zabiegu to jego największa zaleta, gdyż nie trzeba martwić się o odrastające włoski. Jak działa taki laser i jak wygląda zabieg? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w tym artykule.

Spis treści
Co to za zabieg i czym się go wykonuje?
Jak przebiega zabieg i jakie są efekty?
Ile to kosztuje?

Czym jest depilacja pach laserem w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Depilacja pach laserem to skuteczna metoda dostępna w naszym gabinecie we Wrocławiu, przynosząca trwały efekt. Polega ona na tzw. selektywnej fototermolizie, czyli termicznym niszczeniu cebulki włosa, zawierającego barwnik (melaninę) za pomocą lasera. Laser ma odpowiednią długość fali, dzięki czemu nie podrażnia otaczającej skóry, a cała energia cieplna skupia się w komórkach barwnikowych włosa. Po takim uszkodzeniu macierzy włos już nie odrośnie. Ta metoda jest szczególnie polecana dla osób, które cierpią na różne powikłania po tradycyjnych metodach usuwania owłosienia, np. zapalenie okołomieszkowe, wrastanie włosków, podrażnienia pach po częstym stosowaniu maszynek jednorazowych.

W Kaniowscy Clinic przeprowadzamy zabiegi usuwania zbędnego owłosienia dwoma różnymi laserami, o których więcej dowiesz się poniżej.

Laser VECTUS

zabieg laserem diodowym palomar vectus

Laser diodowy VECTUS w skuteczny sposób usuwa niechciane owłosienie pach niezależnie od koloru i grubości włosów, czy karnacji skóry. Posiada on czytnik poziomu melaniny – Skintel – określający, ile jest barwnika w skórze. Dzięki temu możliwe jest dobranie odpowiednich parametrów urządzenia, aby zabieg był bezpieczny i efektywny. Minimalizuje to ryzyko poparzeń skóry i zapewnia wysoką skuteczność usuwania włosków. Głowica urządzenia jest odpowiednio wyprofilowana, aby w prosty i szybki sposób zniszczyć cebulki włosów nawet w najmniej dostępnych miejscach na ciele.

Laser THUNDER MT

Laser THUNDER MT to nowoczesne urządzenie, wykorzystujące dwie najskuteczniejsze w epilacji długości fali – aleksandrytową (755 nm) oraz neodymowo-yagową (1064 nm), które można używać jednocześnie. Dzięki temu urządzeniu niszczona jest cała struktura włosa, a wyselekcjonowane długości fal omijają inne struktury skóry, koncentrując się na melaninie zawartej we włosach. Głowica lasera precyzyjnie dozuje ilość energii, aby każdy fragment skóry pach otrzymał jej odpowiednią ilość (nie za dużo, aby nie spowodować podrażnień i poparzeń, i nie za mało, aby zniszczyć strukturę każdego włosa). Ten laser został również wyposażony w system chłodzenia, dzięki czemu zabieg epilacji jest właściwie bezbolesny. Laser ten skutecznie usuwa niechciane owłosienie pach, niezależnie od ich koloru i karnacji.

Jak przebiega depilacja laserowa pach w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu i ile zabiegów należy przeprowadzić?

Ile zabiegów laserowej depilacji pach w naszym gabinecie we Wrocławiu jest potrzebnych, aby pozbyć się całego owłosienia? Zazwyczaj 4-6 zabiegów wystarcza, jednak jest to kwestia indywidualna. Zależy to od struktury włosa, jego koloru i grubości. Niestety jeden zabieg nie spowoduje usunięcia wszystkich włosów, gdyż laser trwale uszkodzi i zniszczy tylko te włosy, które są w aktywnej fazie wzrostu. W czasie zabiegu tylko około 30% włosków jest w tej fazie i jest możliwe ich zniszczenie, dlatego po około 4-6 tygodniach zabieg należy powtórzyć – macierz kolejnych włosków będzie uszkadzana. Po każdym zabiegu odrasta coraz mniej włosków, gdyż wyrastają jedynie te, które podczas poprzednich zabiegów były w fazie spoczynku lub inwolucji. Po kilku zabiegach zbędne owłosienie nie powinno już powrócić, mogą wyrastać jeszcze sporadycznie pojedyncze, cienkie i delikatne włoski (fizjologia). Najszybsze i najlepsze efekty uzyskuje się u osób z jasną karnacją i ciemnym, grubym owłosieniem.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem należy zastosować się do kilku zasad, aby epilacja była bezpieczna i skuteczna. Po pierwsze, trzeba uważać na światło słoneczne. Miesiąc przed powinno się chronić okolicę pach przed promieniowaniem UV (zakrywać ubraniem, stosować kremy z wysokim filtrem, zrezygnować z opalania w solarium), aby zminimalizować ryzyko poparzeń i przebarwień skóry po zabiegu. Po drugie, nie należy usuwać włosów depilatorem elektrycznym, woskiem czy pęsetą przez 3 tygodnie poprzedzające zabieg. Po trzecie, w dniu lub w przeddzień wizyty należy pozbyć się owłosienia spod pach za pomocą maszynki do golenia, zostawiając niewielki obszar (około centymetrowy), abyśmy mogli sprawdzić gęstość i zabarwienie włosów i dzięki temu ustawić odpowiednie parametry urządzenia. Przed zabiegiem nie należy smarować skóry żadnymi balsamami czy kremami, bo mogą one podrażnić skórę lub utrudnić działanie lasera.
Po przyjściu do naszego gabinetu przeprowadzony zostanie wywiad, który ma na celu sprawdzenie, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Należy więc znać wszystkie zażywane leki, gdyż np. niektóre z nich mogą wywołać reakcje fototoksyczne i fotoalergiczne. Innymi przeciwwskazaniami są: choroby skóry w okolicy pach, uszkodzenie skóry pod pachami, ciąża i okres karmienia piersią, niewyrównana cukrzyca, świeża opalenizna.

Jak wygląda zabieg?

Po kwalifikacji do zabiegu pielęgniarka poprosi o położenie się łóżku zabiegowym, założenie okularów chroniących oczy przed światłem lasera i odsłonięcie obszaru pach. Po analizie włosów następuje ustawienie parametrów lasera, aby zabieg był skuteczny, ale też bezpieczny dla skóry. Sam zabieg trwa kilka-kilkanaście minut i dla większości osób jest bezbolesny lub wywołuje tylko niewielkie dolegliwości bólowe. Głowica lasera przykładana jest do skóry, następuje uwolnienie światła niszczącego cebulki włosów, następnie głowica przesuwana jest w kolejne miejsce, aby cały obszar skóry pach został objęty epilacją. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, czasami lekko opuchnięta, co mija po kilku lub kilkunastu godzinach. Można zastosować zimne okłady, aby zminimalizować te objawy. Po zabiegu (tak samo jak przed nim) należy unikać słońca, stosując odpowiednie filtry i zrezygnować z wizyt w solarium. W ciągu kolejnych 3 tygodni owłosienie początkowo będą rosnąć normalnie, jednak stopniowo zacznie się wykruszać, dlatego przystępując do kolejnego zabiegu po około 4-6 tygodniach, włosów będzie ich widocznie mniej.

Jaka jest cena depilacji laserowej pach we Wrocławiu?

Cena depilacji laserowej pach we Wrocławiu zależy od rodzaju lasera. Pojedynczy zabieg laserowego usuwania owłosienia z okolicy pach z użyciem lasera VECTUS kosztuje 250 złotych, jednakże w pakiecie pięciu zabiegów kosztuje 1000 złotych (jeden zabieg jest gratis). Możliwe jest również dokupienie znieczulenia do zabiegu dla osób bardziej wrażliwych, aby cieszyć się gładką skórą bez uczucia bólu w trakcie zabiegu. Usuwanie włosów z okolicy pach za pomocą nowego lasera THUNDER kosztuje w promocyjnej cenie 400 złotych za jeden zabieg. Możliwy jest również zakup pakietu zabiegów – 4 zabiegi kosztują 1200 złotych (jeden zabieg jest gratis). Warto już teraz skorzystać z niższych cen, aby w profesjonalny sposób pozbyć się niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa pod pachami ma szerokie grono zwolenników, gdyż trwałe usunięcie owłosienia pozwala zapomnieć o ciągłych podrażnieniach po depilacjach i wrastaniu włosków. Jeśli chcesz w bezpieczny sposób pozbyć się niekomfortowego owłosienia ze skóry pach raz na zawsze, skontaktuj się z Kaniowscy Clinic, a my Ci w tym pomożemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas