Drenaż limfatyczny nóg to popularny sposób na pozbycie się wielu dolegliwości w tym obszarze. Zabieg usprawnia pracę układu chłonnego, a tym samym poprawia krążenie i znacząco niweluje obrzęki oraz uczucie ciężkości. Obecnie masaż drenujący może być przeprowadzany z użyciem specjalnego systemu, który pobudza krążenie krwi i limfy. Jego zastosowanie przyczynia się także do poprawy metabolizmu tkanki tłuszczowej.

Spis treści:
Charakterystyka
Podstawowe zalecenia do wykonania zabiegu
Procedura laserem podciśnieniowym
Jaki rezultat przynosi zabieg i z czego wynika jego koszt?
Przeciwwskazania do zabiegu
Kończyny dolne po zabiegu

Na czym polega drenaż limfatyczny nóg?

Drenaż limfatyczny nóg to zabieg, który polega na usprawnieniu przepływu limfy za pomocą zaawansowanego technologicznie rozwiązania. Jest to jeden z zabiegów realizowanych przez specjalistów w gabinecie Kaniowscy Clinic. Wskazania do przeprowadzenia procedury koncentrują się przede wszystkim na zredukowaniu różnych dolegliwości związanych z zastojami limfatycznymi. Procedura poprawia motorykę układu chłonnego, przyczyniając się do redukcji obrzęków w obszarze kończyn dolnych, a także wspomaga regenerację układu limfatycznego.

Podstawowe zalecenia do wykonania zabiegu

Masaż limfatyczny znacząco usprawnia przepływ limfy, dlatego jest zalecany w przypadku wielu dolegliwości odczuwanych w nogach. Odpowiednio wykonany drenaż sprawdza się w przypadku niewydolności układu krążenia, dzięki czemu może wspomagać profilaktykę przeciwżylakową. Procedura pomaga w redukcji obrzęków tłuszczowych i cellulitu spowodowanych problemami z gospodarką hormonalną, a także wspiera procesy terapeutyczne w regeneracji powysiłkowej czy w niektórych stanach pourazowych. Drenaż jest również wskazany w niwelowaniu dolegliwości związanych z pracą stojącą, takich jak ból czy zespół ciężkich nóg. Obrzęki limfatyczne i zastoje mogą występować także w innych partiach ciała, dlatego zabieg można ukierunkować na inne obszary, takie jak brzuch, ręce czy twarz.

Procedura laserem podciśnieniowym

Do wykonania drenażu służy odpowiednia aparatura z laserem podciśnieniowym. System ten jest wyposażony w specjalne głowice z dodatkowymi mikrostymulatorami. Sprzęt umożliwia wykonanie masażu drenującego na głębokich warstwach skóry, co sprzyja stymulacji układu współczulnego, naczyń krwionośnych i układu limfatycznego. Zabieg pozwala na wykorzystanie głowic różnego typu, które docierają nawet do trudno dostępnych miejsc na ciele. Laser tego rodzaju głęboko stymuluje tkankę łączną, a sam proces jest ściśle ukierunkowany na wybrany obszar. Procedura uwzględnia także specjalny focus, czyli program ukierunkowany na określony obszar ciała, który zapewnia w tym miejscu wzmożoną pracę urządzenia.

Jaki rezultat przynosi drenaż limfatyczny nóg i z czego wynika cena tego zabiegu?

Drenaż limfatyczny nóg to specyficzny zabieg, którego cena uzależniona jest od kilku podstawowych czynników. Zabieg z użyciem lasera podciśnieniowego może być wykonany zarówno jednorazowo, jak i w serii obejmującej kilka sesji. Przynosi on wiele korzystnych rezultatów, m.in. poprawia krążenie oraz zmniejsza obrzęk nóg. Cena procedury wzrasta w przypadku uwzględnienia od 1 do 3 focusów, umożliwiających precyzyjne ukierunkowanie masażu drenującego na wybrane partie ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania masażu drenującego, z którymi specjalista zapoznaje pacjenta podczas konsultacji. Ich wykluczenie jest konieczne, aby wyeliminować ryzyko powikłań. Do przeciwwskazań należą przede wszystkim: silne stany zapalne organizmu, rany i uszkodzenia skóry oraz guzki w okolicach węzłów chłonnych. Zabiegu laserem podciśnieniowym nie wykonuje się także w przypadku nadciśnienia tętniczego, stanów zapalnych żył, świeżych zakrzepów, wad serca czy nadczynności tarczycy. Z procedury muszą ponadto zrezygnować pacjenci zmagający się z chorobami nowotworowymi, schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, niewydolnością nerek i wątroby oraz ostrym obrzękiem płuc. Z reguły ciąża nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu w obszarze nóg. Procedura wówczas jest nawet zalecana, ponieważ pomaga w niwelowaniu obrzęków i retencji wody w organizmie.

Kończyny dolne po zabiegu

Drenaż limfatyczny znacząco poprawia krążenie w kończynach dolnych, co pomaga w redukcji płynów oraz wspiera metabolizm i transfer tłuszczu. Jego przeprowadzenie przyczynia się do zmniejszenia obrzęku nóg, a także chroni przed problemami wynikającymi z zastoju limfy. Masaż drenujący może również korzystnie wpływać na regenerację organizmu i ogólne samopoczucie. Zabieg wykonany na nogach wspiera detoksykację, co sprzyja poprawie wyglądu skóry poprzez jej ujędrnienie, odżywienie oraz redukcję cellulitu. Procedura wspomaga także modelowanie ciała, dzięki czemu może przyczynić się do wyszczuplenia nóg.