fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Efekty liposukcji laserowej
Efekty liposukcji laserowej
Efekty liposukcji laserowej są zwykle bardzo zadowalające. Zgłaszający się pacjenci są niezadowoleni z wyglądu swojego ciała oraz dręczących ich kompleksów, a zabieg ten pozwala pozbyć się tego problemu w bezpieczny sposób. W poniższym artykule przyjrzymy się przebiegowi liposukcji w naszym gabinecie, a także efektom, jakich można się spodziewać po jego wykonaniu.

Spis treści
Charakterystyka zabiegu
Przebieg
Rezultaty
Zabiegi wspomagające

Jak uzyskać efekt jędrnej skóry? Charakterystyka liposukcji laserowej

W naszym gabinecie wykonujemy zabieg liposukcji laserowej z wykorzystaniem urządzenia Lipolife 3G, które wykazuje bardzo dobre efekty. Jest to nowoczesna technologia używana w zabiegach liposukcji, pozwalająca na znaczną redukcję inwazyjności oraz dolegliwości podczas rekonwalescencji pozabiegowej. W porównaniu z tradycyjną liposukcją chirurgiczną, wykonywaną w znieczuleniu ogólnym, wersja laserowa trwa krócej. Podczas zabiegu pacjent poddawany jest jedynie znieczuleniu miejscowemu, które obejmuje obszar zabiegowy. Dzięki temu nie odczuwa on bólu podczas liposukcji. Po wykonaniu zabiegu pacjent czuje się dobrze, nie ma potrzeby hospitalizacji, a gdy działanie znieczulenia miejscowego ustąpi, pacjent może udać się do domu.

Przebieg zabiegu

Zabieg liposukcji z użyciem lasera LipoLife 3G charakteryzuje się specjalnie dobraną długością wiązki lasera, wynoszącą dokładnie 1470 nm. Dzięki temu laser działa niezwykle precyzyjnie i delikatnie, ale jednocześnie skutecznie. Usunięta tkanka tłuszczowa nie ulega zniszczeniu, co pozwala na ponowne jej wykorzystanie do przeszczepu w inne miejsce ciała, czyli lipotransferu. Zarówno pobranie, jak i przeszczep tkanki tłuszczowej może odbyć się podczas jednego zabiegu.

Etap pierwszy

Pierwszym etapem zabiegu jest zawsze pobranie tkanki tłuszczowej. Po zakwalifikowaniu się do zabiegu oraz dopełnieniu wszelkich formalności pacjent stawia się w gabinecie w dzień jego wykonania. Pierwszym krokiem jest podanie znieczulenia miejscowego. W tym celu dokonuje się niewielkiego nacięcia i podaje środek znieczulający całą okolicę zabiegową. Następnie odczekuje się około 20 minut, aż znieczulenie zacznie w pełni działać. Po tym czasie przystępuje się do zabiegu – struktura tkanki tłuszczowej jest rozbijana przez wiązkę lasera, a następnie usuwana przez kaniulę do sterylnego pojemnika. Jeśli pacjent nie wyraził chęci poddania się lipotransferowi, zabieg kończy się w tym momencie. Odtwarza się ciągłość skóry szwem chirurgicznym i zakłada opatrunek zewnętrzny oraz ubranie uciskowe.

Etap drugi

Drugi etap zabiegu, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej, pozwala wykorzystać pozyskaną już tkankę w celu wymodelowania sylwetki, na przykład wypełnienia biustu, pośladków czy też modelowania twarzy. Jest to tkanka autologiczna, czyli pozyskana z własnego organizmu, dlatego też ryzyko komplikacji czy reakcji zapalnych po przeszczepie jest minimalne – dużo mniejsze w porównaniu z wykorzystaniem implantów. Tkanka tłuszczowa jest zwykle bardzo dobrze przyjmowana przez organizm, a osiągany efekt wygląda niezwykle naturalnie.

Jakie efekty przynosi liposukcja laserowa?

modelowani sylwetki LipoLife3G

Efekty osiągane przez pacjentów decydujących się na liposukcję laserową są widoczne bardzo szybko po wykonaniu zabiegu. Rekonwalescencja pozabiegowa trwa zwykle około 2 tygodni. W tym czasie pacjent zobowiązany jest do noszenia ubrania uciskowego, które niweluje obciążenie danej partii ciała podczas codziennych czynności, a także dodatkowo stymuluje obkurczanie się skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra zwykle jest zaczerwieniona i lekko obrzmiała, może występować również niewielkie zasinienie tej okolicy. Jest to fizjologiczna reakcja tkanek na manipulacje w ich obszarze, która znika samoistnie w ciągu kilku lub kilkunastu dni od zabiegu.

Wymodelowana sylwetka

Oczywiście najbardziej widocznym rezultatem zabiegu jest utrata niechcianej tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, szczuplejsza, wymodelowana sylwetka. Co więcej, podczas zabiegu dochodzi również do pobudzenia produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrna, sprężysta, a jej nadmiar ulega obkurczeniu. Dzieje się tak za sprawą nowoczesnej technologii używanej podczas liposukcji laserowej. W trakcie zabiegu głębokie warstwy skóry ulegają podgrzaniu do około 70 stopni Celsjusza, co stymuluje tkanki do syntezy nowych włókien kolagenowych.

Po jakim czasie widać rezultaty?

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne od razu po jego zakończeniu. Jest to oczywiście utrata tkanki tłuszczowej, a więc zmniejszenie obwodu wybranej partii ciała nawet o kilka centymetrów. W przypadku lipotransferu wypełnienie wybranej okolicy tkanką tłuszczową można zauważyć także bardzo szybko. Jednakże, aby cieszyć się pełnym efektem zabiegu, należy trochę poczekać – zwykle trwa to około 3 miesięcy. Po tym czasie tkanki poddane zabiegowi wyglądają całkowicie naturalnie, skóra jest wyraźnie gładsza i elastyczna, a po siniakach czy zaczerwienieniu nie ma śladu. Co najważniejsze, efekty zabiegu są trwałe, o ile dba się o dietę i stosuje aktywność fizyczną, wtedy nie ma potrzeby wykonywania zabiegów powtórnych. Rezultaty oceniane są podczas wizyt kontrolnych. Jeśli pacjent wyraża chęć pogłębienia efektu bądź też wykonania zabiegu w innym miejscu, oczywiście istnieje taka możliwość.

Zabiegi wspomagające efekty liposukcji laserowej

Efekty liposukcji laserowej są zwykle całkowicie zadowalające, jednakże każdy organizm jest inny i może inaczej zareagować na stosowane zabiegi. Dlatego też niezmiernie istotna jest konsultacja przedzabiegowa. W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza badanie kliniczne oraz dokładny wywiad z pacjentem. Na tej podstawie specjalista jest w stanie z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć efekty zabiegu oraz skonfrontować je z oczekiwaniami pacjenta. Bardzo ważne jest wspólne opracowanie planu leczenia oraz dostosowanie swoich wyobrażeń do realnych możliwości medycyny estetycznej.

Lifting skóry urządzeniem Renuvion

Skóra niektórych pacjentów może potrzebować więcej czasu, aby dostosować się do nowego rozmiaru ciała po usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak zwykle, gdy obszar poddawany zabiegowi jest bardzo duży lub też usuwa się większą niż zazwyczaj ilość tkanki tłuszczowej. Pomimo obkurczającego działania lasera LipoLife 3G skóra może wymagać dodatkowego zabiegu, działającego ujędrniająco. Jednym z takich zabiegów jest Renuvion, zabieg wykorzystujący nowoczesną technologię plazmy helowej, który uelastycznia skórę oraz pobudza syntezę nowych włókien kolagenowych. O potrzebie wykonania dodatkowego zabiegu ujędrniającego lekarz informuje zwykle już podczas pierwszej konsultacji.

Liposukcja laserem LipoLife 3G to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także wymodelowanie sylwetki wedle własnych preferencji. Dzięki zespołowi doświadczonych specjalistów zabieg ten jest w pełni bezpieczny i zapewnia doskonałe rezultaty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu oraz umówienia na wizytę konsultacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas