fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak pozbyć się podwójnego podbródka?
Jak pozbyć się podwójnego podbródka Kaniowscy Clinic
Jak pozbyć się podwójnego podbródka? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Istnienia tego typu problemu mogą doświadczyć nie tylko osoby z nadwagą, ale także te mające nienaganną sylwetę. Niezbyt estetycznie wyglądający drugi podbródek jest trudny do ukrycia, ale również do zlikwidowania. Jego redukcja jest jednak jak najbardziej możliwa. Z pomocą przychodzą w tym przypadku zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Spis treści:
Skąd się bierze tzw. podwójny podbródek?
Zabiegi
Accent Prime
Bezinwazyjny lifting podbródka
Renuvion

Skąd się bierze podwójny podbródek i jak można go usunąć?

Przyczyną pojawienia się tzw. podwójnego podbródka zwykle jest nieodpowiednia dieta powodująca nagromadzenie się w tym obszarze nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Do takiego stanu rzeczy prowadzi m.in. spożywanie w nadmiernych ilościach składników i produktów takich jak sól, cukier i alkohol, które dodatkowo mogą powodować opuchliznę stanowiącą widoczny efekt zatrzymywania wody w organizmie. Nie za każdym jednakże razem winowajcą będzie nadwaga. Podwójny podbródek to także efekt starzenia się organizmu. Wynika to z faktu, że z upływem czasu skóra traci na elastyczności, co może doprowadzić do występowania wiotkiej skóry pod brodą. Następną przyczyną są uwarunkowania genetyczne. Genetyka odpowiada między innymi za elastyczność skóry. Drugi podbródek to także efekt osłabienia mięśni brody i szyi czy też nieodpowiedniej postawy ciała. Poza tym czynniki sprzyjające pojawieniu się podwójnego podbródka to kłopoty z tarczycą, zaburzenia o charakterze hormonalnym, częste wizyty w solarium i kąpiele słoneczne.

Liposukcja jako zabieg na podwójny podbródek

Liposukcja tzw. podwójnego podbródka jest zabiegiem przeprowadzanym u tych osób, które nie są zadowolone z tego, jak wygląda ich twarz. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w okolicach żuchwy jest powszechnym kłopotem i nie można się go w łatwy sposób pozbyć. Tłuszcz zgromadzony w takiej lokalizacji nierzadko nie jest podatny na działanie ćwiczeń fizycznych i odpowiedniej diety. Jednym spośród sposobów na pozbycie się podwójnego podbródka jest przeprowadzanie w tej okolicy liposukcji.

Jakie rezultaty można uzyskać?

Pierwsze rezultaty liposukcji są widoczne chwilę po zakończeniu całej procedury. Na efekty ostateczne trzeba będzie na ogół poczekać do kilku miesięcy. Spowodowane jest to koniecznością przebudowy tkanek w okolicach żuchwy i zejścia powstałego po zabiegu obrzęku.

Pacjenci mogą liczyć na:

Inne zabiegi pozwalające się pozbyć podwójnego podbródka

Innym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest lifting przeprowadzany z zastosowaniem metody Accent Prime. Pozwala on na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Accent Prime?

accent prime głowica

Zabieg ten będzie zadowalający dla tych osób, które chcą:

  • nadać skórze młody i bardziej promienny wygląd,
  • nieznacznie wyszczuplić twarz,
  • pozbyć się tak zwanych ,, chomików” i ,,drugiego podróbka”,
  • wymodelować i podnieść owal twarzy.

Zaletą urządzenia Accent Prime jest wysoka moc wykorzystywana podczas zabiegu, dzięki której cały proces przebiega szybko i skutecznie. Głowica sprzętu jest bardzo dobrze dobrana do kształtu i owalu twarzy, co pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Zabieg jest bezpieczny. W trakcie możesz odczuwać jedynie niewielki dyskomfort.

Bezinwazyjny lifting Ultraformer III

Wielu pacjentów chcących pozbyć się podwójnego podbródka korzysta z bezinwazyjnego liftingu twarzy Ultraformer III. Podstawą do skutecznego działania urządzenia jest wysoka energia ultradźwiękowa – HIFU. Ultradźwięki emitowane przez Ultraformer odpowiedzialne są za redukowanie tkanki tłuszczowej odpowiedzialnej za powstanie podwójnego podbródka, a ponadto ujędrnianie skóry w obrębie obszaru zabiegowego. Poprzez nagrzewanie tkanek ultradźwięki powodują obkurczanie skóry i stymulują produkcję kolagenu. Zabieg wykonuje się po uprzednim znieczuleniu skóry, co zwiększa komfort pacjenta. Ponadto zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga poddania się rekonwalescencji. Po skończonej terapii pacjent może powrócić do codziennych aktywności. Efekty zabiegu widoczne są już po zabiegu i dodatkowo narastają wraz z upływem czasu.

Renuvion

Renuvion jest przełomową technologią, która została stworzona w Stanach Zjednoczonych. Łączy ona w sobie działanie plazmy helowej oraz fal radiowych. Zadanie urządzenia polega na powodowaniu niewielkich uszkodzeń oraz stymulowaniu komórek do regeneracji. Zabieg Renuvion stanowi zatem idealne rozwiązanie, jeśli chce się doprowadzić do szybkiego napięcia skóry, jak i ponownego scalenia tkanek po przeprowadzonym zabiegu liposukcji. Jest to także forma jednego z najbardziej nowoczesnych liftingów skóry, który pozwala na uzyskanie rezultatu resurfacingu. Renuvion stanowi także idealną alternatywę dla znacznie bardziej inwazyjnych sposobów na dokonanie liftingu, gwarantując doskonałe efekty przy niewielkim ryzyku oraz w krótkim czasie.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg ujędrniający Renuvion trwa zwykle od 30 do 60 minut. Wszystko zależne jest od obszaru, który poddawany jest oddziaływaniu plazmy. Przeprowadza się go na ogół po podaniu znieczulenia miejscowego, dlatego pacjenci nie muszą się bać bólu.

Zabieg Renuvion to obkurczanie tkanek z równoczesnym ich stymulowaniem do produkowania zupełnie nowych włókien kolagenowych. Lekarz specjalista zaczyna zabieg od wykonania niewielkiego nacięcia, poprzez które wprowadzana jest pod skórę specjalistyczna sonda emitująca energię między podskórnymi tkankami. Taka terapia sprawdza się bardzo dobrze jako uzupełnienie zabiegu liposukcji. W czasie pracy urządzenia fale radiowe podgrzewają hel, czego rezultatem jest zmiana jego stanu skupienia na plazmę. Z uwagi na to tkanki mogą być szybko podgrzewane i błyskawicznie schładzane.

Dostępne obecnie zabiegi medycyny estetycznej, pozwalają na uporanie się z kłopotem, jakim jest posiadanie podwójnego podbródka. Zabiegi, które prowadzą do usunięcia nadmiernych ilości tłuszczu, podnoszą komfort życia pacjentów. Jeśli chcesz umówić się na konsultację w Kaniowscy Clinic, zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas