fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Karboksyterapia brzucha

Karboksyterapia brzucha to zabieg, który polega na wykorzystaniu dwutlenku węgla w medycynie estetycznej. W procedurze tej następuje śródskórne lub podskórne wstrzykiwanie kontrolowanych dawek CO₂, co usprawnia krążenie i przyspiesza metabolizm komórkowy. W rezultacie stymuluje produkcję kolagenu, regeneruje skórę oraz redukuje nadmierną tkankę tłuszczową. Karboksyterapia może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi procedurami.

Spis treści:
Jak wygląda zabieg?
Przebieg procedury
Skutki uboczne i przeciwwskazania
Kiedy zabieg może zapewnić odpowiednie efekty?
Rezultaty
Ujędrnianie skóry

Jak wygląda karboksyterapia brzucha?

Karboksyterapia brzucha to jeden z zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez specjalistów naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Procedura ta polega na ostrzykiwaniu wybranego obszaru dwutlenkiem węgla przy wykorzystaniu odpowiedniej aparatury. Dawki CO₂ są ściśle kontrolowane i podawane bardzo precyzyjnie, szybko przenikając do tkanek poprzez warstwy skóry. Dwutlenek węgla podnosi napięcie i aktywnie rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając przy tym natlenienie, mikrokrążenie i metabolizm tkanek. Jego zastosowanie przyczynia się także do rozpadu komórek tłuszczowych, co ma znaczenie w kontekście modelowania brzucha. Zabieg poprawia elastyczność skóry dzięki stymulowaniu jej do produkcji nowego kolagenu.

Przebieg procedury

W karboksyterapii duże znaczenie ma właściwy dobór kąta i głębokości iniekcji dwutlenku węgla. Zastosowanie odpowiedniej aparatury podnosi komfort wykonania zabiegu. Dwutlenek węgla wykorzystywany podczas procedury jest sterylny, a prędkość i ilość jego podawania są w pełni kontrolowane. Ze względu na odpowiednią metodę podgrzewania CO₂ i specjalne czujniki wkłucia, procedura nie stwarza ryzyka powstawania siniaków ani dolegliwości bólowych. W zależności od sugestii specjalisty lub osobistych preferencji, obszar wykonania zabiegu na brzuchu może być delikatnie znieczulony odpowiednim kremem. Z reguły pojedyncza sesja trwa od 15 do 30 minut. Zabieg znajduje zastosowanie nie tylko w redukcji tkanki tłuszczowej, ale również w zmniejszaniu rozstępów i blizn oraz redukcji cellulitu.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Procedura nie wywołuje poważnych skutków ubocznych. Z jej wykonaniem może się wiązać powstawanie delikatnych siniaków w miejscu wstrzyknięcia CO₂, jednak odpowiednie techniki podgrzewania dwutlenku węgla znacząco minimalizują takie ryzyko. Jeżeli jednak zasinienie wystąpi, z reguły ustępuje w ciągu tygodnia. Do przeprowadzenia zabiegu występują pewne przeciwwskazania, takie jak okres ciąży i laktacji, choroby nerek i płuc, epilepsja czy hemofilia. Z tego względu przed zabiegiem konieczny jest szczegółowy wywiad, który umożliwi właściwą kwalifikację pacjenta.

Kiedy karboksyterapia brzucha może zapewnić odpowiednie efekty?

Karboksyterapia brzucha zapewnia optymalne efekty w przypadku wykonania około 10 zabiegów, między którymi zaleca się zachowanie minimum tygodniowych przerw. Rezultaty terapii można obiektywnie ocenić po jej zakończeniu. Z reguły wystarczający jest standardowy pakiet sesji, jednak w niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie kilku dodatkowych procedur. Pierwsze efekty są bardzo delikatne i stają się widoczne po dwóch zabiegach. Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący rezultat, należy kontynuować terapię.

Rezultaty zabiegu

Procedura pozwala na zwiększenie produkcji nowych włókien kolagenowych, co przyczynia się do wzmocnienia struktury skóry oraz poprawy jej wyglądu. Proces ten wynika bezpośrednio z rozwoju stanu zapalnego w miejscu podania CO₂, który jest wywoływany celowo i w pełni kontrolowanie. Organizm uruchamia naturalne reakcje obronne w reakcji na wstrzyknięcie dwutlenku węgla, co wzmaga produkcję kolagenu oraz odbudowuje uszkodzone tkanki skóry. Zabieg ten jest pomocny chociażby w eliminowaniu rozstępów, które z każdą kolejną sesją stają się coraz mniej widoczne. Procedura może być wykonywana na zmianach zarówno nowo powstałych, jak i tych już utrwalonych. Zabieg jest odpowiedni dla każdego typu skóry.

Ujędrnianie skóry

Procedura znacząco wspomaga rewitalizację i ujędrnianie skóry, poprawiając elastyczność utraconą z wiekiem czy w wyniku zwiotczeń poporodowych. Aby taki rezultat był możliwy, zaleca się wykonanie zabiegu w seriach. Ujędrnianie skóry brzucha wspomagają również inne procedury. Obecnie zastosowanie w tym celu znajduje chociażby radiofrekwencja igłowa, a także wiele zabiegów wykorzystujących technologię HIFU – fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Do takich urządzeń należy chociażby Ultraformer MPT, czyli system pozwalający na kontrolowane podgrzewanie tkanek na ustalonej głębokości. W ujędrnianiu brzucha wykorzystuje się także nieco bardziej inwazyjną plazmę helową. Zabieg z jej użyciem musi być wykonany przez chirurga. Procedura polega w tym przypadku na obkurczaniu skóry brzucha od środka, co odbywa się w warunkach wysokiej temperatury oraz przy ścisłej sedacji anestezjologicznej. Zabieg ten przeprowadzany jest jednorazowo i może być dokonywany również na innych obszarach ciała, takich jak podbródek, linia żuchwy, plecy, ramiona, boki czy wewnętrzna strona ud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas