fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie owłosienia we Wrocławiu
Laserowe usuwanie owłosienia we Wrocławiu

Zapraszamy na zabieg laserowego usuwania owłosienia w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. W naszym gabinecie stosujemy tylko najnowocześniejsze, najbardziej skuteczne metody zabiegowe, które zapewniają doskonałe efekty w postaci pięknej, gładkiej skóry. W poniższym artykule przedstawimy krok po kroku przebieg zabiegu laserowej epilacji, rodzaje urządzeń stosowanych w gabinecie, a także zasadę ich działania. Zapraszamy do lektury.

Spis treści
Wskazania do zabiegu
Depilacja a epilacja
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Laser Vectus
Laser Thunder MT
Rekonwalescencja

Laserowe usuwanie owłosienia w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Laserowe usuwanie owłosienia, które znajduje się w ofercie naszego gabinetu we Wrocławiu, to niewątpliwie najlepsza metoda depilacji dostępna na rynku. Pozwala ona na trwałe pozbycie się niechcianych włosków, a co za tym idzie sporą oszczędność czasu i pieniędzy, poświęcanych dotychczas na domową depilację czy regularne wizyty w salonach kosmetycznych. Doraźne metody depilacji bardzo często prowadzą do powstawania podrażnień. Najczęściej dzieje się tak podczas nieumiejętnego przeprowadzania zabiegów, braku zachowania dostatecznego poziomu higieny bądź też odpowiedniego przygotowania skóry do zabiegu. Niestety w niektórych przypadkach, nawet przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, może dochodzić do podrażnienia skóry, a nawet do rozwoju zapalenia mieszków włosowych. Osoby z bardzo wrażliwą skórą zwykle zmagają się z nawracającymi podrażnieniami i stanami zapalnymi po goleniu, dla których jedynym w pełni skutecznym rozwiązaniem jest trwałe pozbycie się owłosienia dzięki epilacji laserowej. Już po kilku zabiegach włoski przestaną odrastać, a Ty będziesz cieszyć się gładką skórą bez podrażnień.

Depilacja a epilacja

Wśród metod usuwania owłosienia możemy wyróżnić dwa podstawowe sposoby: depilację oraz epilację. Depilacja to nic innego jak usuwanie części włosa wystającej ponad powierzchnię skóry. Do metod depilacji zaliczamy przede wszystkim golenie skóry maszynką zwykłą bądź elektryczną. Zabieg depilacji, choć najprostszy i bezbolesny, daje bardzo krótkotrwały efekt – włoski odrastają już następnego dnia. Natomiast epilacja polega na laserowym usunięciu włosa wraz z częścią znajdującą się w skórze, a także z cebulką włosa.

Podczas zabiegu wiązka lasera niszczy cebulkę włosa oraz struktury zaopatrujące ją w substancje odżywcze, dzięki czemu włosy nie odrastają, tylko stopniowo słabną i wykruszają się. Zabieg epilacji laserowej usuwa jedynie włoski znajdujące się w danym momencie w aktywnej fazie wzrostowej, dlatego też do osiągnięcia pełnego efektu potrzebne jest wykonanie kilku powtórzeń. Tym sposobem laser zadziała ostatecznie na wszystkie cebulki włosa w obszarze poddanym zabiegowi, a skóra stanie się idealnie gładka.

Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania owłosienia w naszym gabinecie we Wrocławiu

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania owłosienia należy odbyć wizytę kwalifikacyjną w naszym gabinecie we Wrocławiu, podczas której specjalista przeprowadza wywiad lekarski. Służy to wyeliminowaniu wszelkich możliwych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a co za tym idzie, zapewnienie największego możliwego poziomu bezpieczeństwa. Specjalista ocenia również gęstość i strukturę włosów, dzięki czemu jest w stanie stwierdzić orientacyjnie, ile zabiegów będzie koniecznych, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Na wizycie pacjent otrzymuje również dokładne zalecenia przedzabiegowe, których należy bezwzględnie przestrzegać.

Przebieg zabiegu

Zabiegi epilacji laserowej przebiegają zwykle bardzo szybko i bezboleśnie, dzięki czemu nie ma potrzeby znieczulania miejsca poddawanego zabiegowi. Oczywiście odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego też w przypadku osób bardzo wrażliwych istnieje możliwość zaaplikowania maści lub żelu znieczulającego, aby zapewnić pacjentowi komfort. W zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi pojedyncza sesja trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut. Przed przystąpieniem do procedury oceniany jest kolor, gęstość i struktura owłosienia, na podstawie których dobierane są odpowiednie ustawienia urządzeń, w tym moc i długość wiązki lasera. Dzięki temu zapewnione jest pełne bezpieczeństwo zabiegu oraz zapobiega się powstawaniu nadmiernych podrażnień czy poparzeń skóry.

Laser Vectus

Laser Vectus to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych laserów diodowych dostępnych na rynku. Jest wyposażony w innowacyjny system Skintel™, który wykrywa poziom melaniny zawartej w skórze i włosie, a następnie samodzielnie dobiera parametry zabiegowe urządzenia. Laser działa niezwykle skutecznie, ale też delikatnie, precyzyjnie usuwając nawet najcieńsze i najjaśniejsze włoski. Dzięki temu będzie on idealnym wyborem dla osób o włosach blond bądź rudych. Wyposażony jest w dwie głowice o różnym rozmiarze, co umożliwia dopasowanie do wielkości obszaru zabiegowego i znacznie przyspiesza wykonanie procedury nawet na dużych partiach ciała, takich jak uda czy plecy.

Laser Thunder MT

zabiegi thunderLaser Thunder MT to obecnie najnowocześniejszy i najsilniej działający laser do epilacji dostępny na świecie. Dzięki zaawansowanej technologii działa niezwykle szybko i precyzyjnie, jednocześnie nie podrażniając nadmiernie skóry. Laser Thunder MT wykorzystuje dwie długości fali. Fala aleksandrytowa o długości 755 nm błyskawicznie lokalizuje melaninę zawartą we włosie i niszczy jego cebulkę. Fala neodymowo-yagowa o długości 1064 nm w kontrolowany sposób niszczy naczynia doprowadzające substancje odżywcze do cebulki włosa, co uniemożliwia jej regenerację oraz odrost owłosienia. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesne rozwiązanie Mixed Technology, które pozwala na równoczesne korzystanie z wiązek lasera o różnej długości fali, a także swobodne przełączanie pomiędzy nimi w trakcie trwania zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg usunięcia owłosienia za pomocą lasera jest stosunkowo mało inwazyjny. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może wystąpić na skórze niewielkie zaczerwienienie, podrażnienie oraz obrzęk, w zależności od indywidualnej reakcji organizmu. Dolegliwości te zwykle mijają w ciągu 48 godzin – w tym czasie można stosować chłodne okłady oraz specjalistyczne preparaty łagodzące. Należy pamiętać o tym, że zabieg epilacji laserowej zdecydowanie wzmaga wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne, dlatego też ważne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem i bezwzględne unikanie solarium oraz nadmiernej ekspozycji na słońce. Krótko po zabiegu włosy zaczną słabnąć oraz wykruszać się – proces ten może trwać do około 3 tygodni po zabiegu. Po skończonej serii zabiegów możesz cieszyć się piękną i gładką skórą na co dzień.

Zapraszamy do kontaktu, w celu umówienia się na wizytę konsultacyjną w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas