fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg zyskujący coraz większą popularność, co wynika z niemałego zapotrzebowania na tego rodzaju usługi. Procedura ta jest bowiem sposobem na trwałe usunięcie ze skóry niepożądanego wzoru. Do jej przeprowadzenia często zdeterminowane są osoby, które nie przemyślały dobrze wykonania danego tatuażu lub chcą się go pozbyć z różnych względów – np. braku zadowolenia z efektu, błędów samego tatuażysty czy też utraty walorów estetycznych w wyniku upływu czasu.

Spis treści:
Na czym polega?
Zastosowanie lasera medycznego
Zasada działania
Z czego wynika koszt tego zabiegu?
Przebieg procedury laserowej
Postępowanie pozabiegowe

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu we Wrocławiu

Laserowe usuwanie tatuażu to jeden z zabiegów realizowanych przez doświadczonych lekarzy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic, którzy korzystają z odpowiednio zaawansowanych systemów technologicznych. O możliwości faktycznego usunięcia tuszu ze skóry decyduje kilka czynników. Istotną kwestią pozostaje zarówno miejsce wykonania rysunku na ciele, jego rozległość na skórze, jak i kolor oraz rodzaj użytego barwnika. Przez lata opracowano różne metody, jednak wiele z nich wymaga dużej ingerencji w naskórek. Techniki laserowe znacząco minimalizują ryzyko powikłań.

Zastosowanie lasera medycznego

Zabieg ten, przeprowadzany w naszym gabinecie, odbywa się z użyciem specjalistycznego urządzenia medycznego, który łączy w sobie funkcje pracy lasera pikosekundowego i frakcyjnego. Z uwagi na zastosowanie technologii ultrakrótkich impulsów, system ten zapewnia spore możliwości terapeutyczne. Nie bez znaczenia pozostaje certyfikacja medyczna, a także zminimalizowane ryzyko pozostawienia blizn w wyniku naruszenia skóry. Problem ten często występuje w przypadku usuwania tatuażu poza warunkami gabinetowymi, np. w zwykłym salonie tatuażu. Laser medyczny może poradzić sobie z tuszem różnego typu, w tym również trudnymi do wyeliminowania barwnikami wielokolorowymi. System ten bazuje na źródle światła, które emituje fale o odpowiedniej długości i może być stosowane również w przypadku wielu zmian głębokich i powierzchniowych.

Zasada działania

Laser medyczny emituje bardzo krótkie impulsy, a absorpcji promieniowania przez cząsteczki tuszu towarzyszy znaczny wzrost temperatury. W rezultacie wydzielane są duże ilości ciepła, które następnie ulegają rozejściu ze sporą prędkością. To z kolei prowadzi do powstania fali mechanicznej o charakterze dźwiękowym, której zadaniem jest przejście przez cząsteczkę oraz jej rozbicie. Efekt fotoakustyczny dociera jedynie do pigmentu, dzięki czemu nie narusza tkanki wokół tatuażu. W trakcie zabiegu cząstki tuszu ulegają rozpadowi, a następnie są pochłaniane przez makrofagi w procesie fagocytozy. Tusz ostatecznie jest usuwany w wyniku naturalnych procesów metabolicznych, w czym udział biorą naczynia limfatyczne. Laser rozbija pigment na drobne cząstki, które mają wielkość pyłu na poziomie komórkowym, co umożliwia układowi odpornościowemu ich łatwe przetransportowanie i wyeliminowanie.

Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu i z czego wynika cena tego zabiegu?

Laserowe usuwanie tatuażu to specyficzny zabieg, którego cena wynika z kilku podstawowych czynników. Kluczowe znaczenie mają zwłaszcza rozmiary wzoru umiejscowionego na skórze, a także kolor zastosowanego tuszu. Koszty zabiegu mogą wzrosnąć w przypadku rysunków bardzo dużych i kolorowych, przez co dla największych konieczne jest indywidualne ustalenie cennika. Nie bez znaczenia pozostaje też ilość koniecznych sesji. Z reguły procedurę wykonuje się w serii 6 zabiegów, które są powtarzane w 4-tygodniowych odstępach. Terapię laserem medycznym można kontynuować aż do uzyskania zadowalających rezultatów.

Przebieg procedury laserowej

Zabieg z użyciem lasera medycznego wymaga odpowiedniego przygotowania. Procedura usuwania tatuażu nie może być wykonana u osób ze świeżą opalenizną, a także przyjmujących zioła i środki o działaniu fotouczulającym. Kilka dni przed planowanym zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu. Sama procedura laserowa nie wywołuje dużych dolegliwości bólowych, przez co nie wymaga podawania znieczulenia. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa jednak specyficzne ciepło w głębi skóry, które może wywoływać pewien dyskomfort. Aby go zniwelować, na ok. godzinę przed zabiegiem aplikowany jest odpowiedni krem znieczulający. Procedura polega na dokładnym operowaniu głowicą lasera w wybranym obszarze skóry, która wymaga jednoczesnego chłodzenia strumieniem zimnego powietrza, celem wyeliminowania ryzyka poparzenia.

Postępowanie pozabiegowe

Zależnie od lokalizacji i wielkości tatuażu, zabieg trwa zwykle około 20 minut. Po zakończeniu procedury skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, a także pokryta niewielkimi strupkami i wybroczynami. Objawy te mijają samoczynnie w ciągu kilku dni, dlatego nie należy ich naruszać. Proces gojenia można przyspieszyć poprzez stosowanie środków kojących i łagodzących. Skórę po zabiegu warto chronić przed ekspozycją słoneczną, dlatego zaleca się stosowanie kremów z filtrem. Należy też zrezygnować z drażniących kosmetyków podczas pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas