fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg przeznaczony do redukcji nadmiernego tłuszczu, który stanowi optymalną alternatywę dla klasycznej metody chirurgicznej. Procedura ta bazuje na zaawansowanej technologii. Zastosowanie ultradźwięków pozwala na bardzo precyzyjne modelowanie i konturowanie ciała, a zarazem umożliwia przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym oraz wiąże się z krótkim okresem rekonwalescencji. Zabieg wykonany taką metodą sprawdza się w przypadku wielu różnych obszarów ciała.

Spis treści:
Na czym polega procedura?
Przygotowanie i przebieg
Przeciwwskazania
Rezultaty zabiegu
Zalecenia pozabiegowe

Na czym polega zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej to jedna z procedur przeprowadzanych przez specjalistów naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. W jej przebiegu nie jest konieczne wykonywanie głębokich nacięć. Dzięki temu, że są one płytkie, nie stwarzają ryzyka pozostawienia mocno widocznej blizny. Fale ultradźwiękowe wykorzystywane podczas zabiegu nie wywołują uszkodzeń nerwów, żył czy tętnic, a tym samym obniżają prawdopodobieństwo powikłań. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i opuchnięcia tkanki, jednak objawy te ustępują po maksymalnie kilku dniach.

Przygotowanie i przebieg

Zabieg ten składa się z kilku podstawowych etapów. Pierwszy z nich ma formę wizyty konsultacyjnej, podczas której specjalista wyklucza przeciwwskazania i przedstawia pacjentowi szczegóły dotyczące procedury. Liposukcja rozpoczyna się od wprowadzenia roztworu znieczulającego w obszarze wykonania zabiegu. Specjalnie dobrana kaniula emituje energię ultradźwiękową w znieczulonych miejscach. Energia ta wprawia w ruch wprowadzony roztwór i tworzy miliony mikropęcherzyków powietrznych. Następnie pęcherzyki te się rozszerzają, powodując, że masa tłuszczowa imploduje, a komórki tłuszczowe oddzielają się od otaczającej tkanki. Komórki tłuszczowe mieszają się z roztworem, ułatwiając tym samym odsysanie zemulgowanej treści. Selektywne oddziaływanie na tkankę tłuszczową zmniejsza ryzyko uszkodzenia tkanek, np. naczyń i nerwów.

Przeciwwskazania do procedury

Zabieg w takiej formie nie może być niestety wykonywany u wszystkich pacjentów. Procedury z wykorzystaniem ultradźwięków są niewskazane u osób z nowotworami, źle kontrolowaną cukrzycą, chorobami serca oraz niektórymi schorzeniami endokrynologicznymi. Z zabiegu muszą zrezygnować również kobiety w ciąży i karmiące piersią. Do przeciwwskazań zaliczamy ponadto niewłaściwie kontrolowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepliwości krwi czy infekcje na skórze. Warto przy tym pamiętać, że liposukcja nie powinna być traktowana jako metoda odchudzania. Zabieg z użyciem ultradźwięków umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej z obszarów najbardziej uciążliwych, których wyszczuplenie nie jest możliwe poprzez zmianę diety czy ćwiczenia fizyczne. Procedura realizowana w takiej formie sprawdza się w modelowaniu, m.in. brzucha, boczków, pleców, pośladków, ud, ramion czy podbródka.

Jakie efekty przynosi liposukcja ultradźwiękowa i z czego wynika jej cena?

Liposukcja ultradźwiękowa to specyficzna procedura, której cena zależy tak naprawdę od wielu różnych czynników. Z tego względu cennik zabiegu bazującego na takiej technologii zawsze należy ustalać indywidualnie. Podstawową kwestią jest optymalne dostosowanie każdego etapu do konkretnych potrzeb i wymagań pacjenta, co odbywa się na etapie wstępnej kwalifikacji. Konsultacja taka pozwala na określenie, jaka forma zabiegu będzie najkorzystniejsza. Na koszty wpływa również obszar ciała poddawany procedurze, a tym samym ilość tłuszczu niezbędna do usunięcia poprzez wykorzystanie ultradźwięków.

Rezultaty zabiegu

Rezultaty zabiegu wykonanego taką metodą uwidoczniają się ostatecznie kilka tygodni po jego przeprowadzeniu, ponieważ na końcowy efekt zawsze trzeba poczekać do całkowitego zagojenia ran. Procedura może się przyczynić do wymodelowania i wykonturowania ciała w wybranych obszarach, co jest korzystne dla zwiększenia proporcjonalności i ogólnej poprawy wyglądu sylwetki. Technologie stosowane przez naszych specjalistów przyczyniają się dodatkowo do obkurczenia i ujędrnienia skóry. Metoda ultradźwiękowa może być wykorzystana w usuwaniu ginekomastii, czyli występującego u mężczyzn rozrostu tkanki gruczołowej.

Zalecenia pozabiegowe

Liposukcja wykonana taką metodą nie wymaga hospitalizacji i długiej rekonwalescencji, przez co pacjent może od razu wrócić do domu i normalnie funkcjonować. Po zabiegu odczuwalny jest pewien dyskomfort, a same nacięcia mogą wymagać zabezpieczenia opatrunkami zaciskowymi. Pacjent powinien w okresie rekonwalescencji stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, aby uniknąć ewentualnych powikłań. Istotna jest regularna zmiana opatrunków, ponieważ przyspieszają one gojenie się ran oraz niwelują widoczność śladów po nacięciach. Należy również dbać o higienę, aby wykluczyć ryzyko rozwoju infekcji. Po zabiegu zaleca się też rezygnację z basenu, sauny czy solarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas