fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Modelowanie policzków
Modelowanie policzków Kaniowscy Clinic

Modelowanie policzków to rozwiązanie niwelujące widoczne efektów starzenia się skóry. Zabieg modelowania jest mało inwazyjny i bezpieczny, a jednocześnie zapewnia doskonałe, widoczne na pierwszy rzut oka rezultaty. Czy to zabieg dla Ciebie? Do kogo jest głównie kierowany? Jak przebiega i jakiego efektu możesz się spodziewać? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Spis treści
Przebieg procesu starzenia się skóry
Do kogo skierowany jest zabieg?
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Rekonwalescencja oraz efekty
Koszt

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym – sposób na zmarszczki

wypełnianie kwasem hialuronowym wrocław

Modelowanie policzków kwasem hialuronowym jest jednym z popularniejszych zabiegów, na które decydują się obecnie nie tylko kobiety. Wraz z upływem czasu skóra ulega nieustannym przemianom, które są szczególnie widoczne w takich obszarach jak twarz i szyja. Skóra w tych miejscach jest delikatna i szczególnie podatna na oznaki starzenia. Wraz z wiekiem stopniowo spada elastyczność skóry za sprawą osłabienia włókien kolagenowych oraz elastynowych – stają się one coraz mniej odporne na rozciąganie, a synteza nowych cząsteczek kolagenu i elastyny zostaje zahamowana. Te zmiany są widoczne na skórze pod postacią zwiotczenia, utraty jędrności oraz powstawania zmarszczek.

Utrata elastyczności skóry pociąga za sobą jeszcze jedną konsekwencję – opadanie owalu twarzy. Skóra zaczyna wiotczeć coraz bardziej i formuje charakterystyczne „chomiki”. Jednocześnie dochodzi do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, a także jej migracji, co jedynie pogłębia ten efekt. Zanik tkanki tłuszczowej, która do tej pory wypełniała okolicę pod oczami, uwypuklała policzki i napinała skórę, sprawia, że twarz nabiera smutnego wyrazu, a zmarszczki są jeszcze bardziej widoczne.

Do kogo skierowany jest zabieg?

Jak wcześniej wspomniano, zabieg modelowania twarzy to idealny wybór dla osób zmagających się ze skutkami starzenia się skóry, przede wszystkim z opadnięciem owalu twarzy. Kwas hialuronowy pozwala na wypełnienie ubytków tkanki podskórnej, a przez to na napięcie skóry twarzy i odmłodzenie rysów. Równie często stosowany jest w okolicach oczu – dzięki iniekcji kwasu można uzyskać efekt wypełnienia doliny łez oraz zniwelowania cieni pod oczami. Modelowanie samych policzków pozwala na zmianę proporcji twarzy, uwypuklenie kości policzkowych oraz nadanie twarzy świeżego wyglądu. Równie często przeprowadza się zabiegi wypełnienia głębokich zmarszczek i bruzd – nosowo-wargowych, tzw. zmarszczek palacza czy linii marionetki. Wolumetria pozwala również na modelowanie brody czy uniesienie kącików ust.

Charakterystyka modelowania policzków kwasem

Modelowanie policzków kwasem stało się nowym standardem wśród zabiegów odmładzających. Zabieg polega na wypełnieniu kwasem hialuronowym miejsc, w których tkanka tłuszczowa uległa zanikowi. Nazywany jest on zabiegiem wolumetrii twarzy, gdyż pozwala nadać jej nowy kształt oraz zapewnić jej odpowiednie proporcje. Przywraca naturalną objętość policzkom, co kojarzone jest z młodością i świeżością. Pozwala to na znaczne odmłodzenie twarzy, wypełnienie drobnych zmarszczek i zwiększenie napięcia skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Naszym priorytetem zawsze jest zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów, dlatego też przed każdym zabiegiem obowiązkowe jest odbycie wizyty konsultacyjnej z jednym z naszych specjalistów. Podczas wizyty lekarz odpowiednio diagnozuje problem, ocenia stopień jego zaawansowania oraz indywidualnie dobiera najbardziej odpowiednią metodę leczenia. Pozwala to na wspólne zaplanowanie etapów zabiegowych bądź też ilości zabiegów potrzebnych do osiągnięcia najlepszych rezultatów.
Wizyta ma również na celu wyeliminowanie jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, które mogłyby uniemożliwić jego wykonanie lub narazić pacjenta na ryzyko komplikacji.

Przebieg zabiegu

Zabieg wolumetrii twarzy jest mało inwazyjny i w większości przypadków nie wymaga podawania znieczulenia – jest praktycznie bezbolesny. Jednak mimo to, na życzenie pacjenta, istnieje możliwość aplikacji żelu znieczulającego w miejscu dokonywania iniekcji. Kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę za pomocą igły bądź kaniuli. Kaniula zmniejsza ryzyko wystąpienia zasinienia w miejscu iniekcji.

Do zabiegu wykorzystywane są preparaty kwasu hialuronowego najwyższej jakości, o potwierdzonej skuteczności oraz bezpieczeństwie użytkowania. Przy zabiegu wolumetrii policzków używany jest zwykle kwas hialuronowy o większej gęstości, co pozwala na uzyskanie pożądanego efektu. Rodzaj używanego preparatu, a także objętość wypełnienia, zależą od wielu czynników, takich jak obszar poddawany zabiegowi, indywidualne preferencje specjalisty wykonującego zabieg czy też pożądany efekt. Cały zabieg trwa około 20 minut.

Rekonwalescencja oraz efekty

Procedura należy do jednych z najmniej inwazyjnych zabiegów wykonywanych w Kaniowscy Clinic. Po jej zakończeniu nie ma potrzeby pozostawania w gabinecie – wkrótce po zabiegu pacjent może wrócić do domu i swoich codziennych zajęć. Zabieg nie wymaga także długiej, specjalistycznej rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić tkliwość miejsca poddawanego iniekcji, niewielkie zaczerwienie, obrzęk. – objawy te ustępują samoistnie zwykle po 2-3 dniach, do dwóch tygodni powinien wchłonąć się ewentualny siniak.

Rezultaty widoczne są praktycznie od razu. Aby cieszyć się pełnym efektem, należy odczekać kilka dni, aby ustąpił obrzęk tkanek, a preparat pod skórą uległ częściowej adsorpcji. Po tym czasie możesz cieszyć się już pełnym, naturalnym efektem odmłodzonej i gładkiej skóry. Dzięki wymodelowaniu partii twarzy, zyskuje ona nowy charakter, staje się bardziej proporcjonalna i symetryczna.

Cena modelowania policzków

Cena modelowania policzków uzależniona jest od kilku czynników. Zależy ona między innymi od rodzaju wybranego preparatu z kwasem hialuronowym, zużytej ilości wypełnienia, a także od obszaru poddawanej zabiegowi. Dokładny kosztorys zabiegu przedstawiany jest podczas konsultacji ze specjalistą, który ustala plan leczenia.

Medycyna estetyczna oferuje obecnie wiele nowoczesnych, bezinwazyjnych rozwiązań, które pozwalają pozbyć się kompleksów i znacznie poprawić wygląd. Jednym z takich zabiegów jest wolumetria policzków, która odmładza wygląd twarzy oraz nadaje jej nowego wyrazu.
Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem, zapraszamy do umówienia się na wizytę konsultacyjną. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz rozwieją ewentualne wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas