fbpx
Kaniowscy Clinic Uncategorized Plastyka wędzidełka prącia
Plastyka wędzidełka prącia Kaniowscy Clinic

Plastyka wędzidełka prącia to zabieg pozwalający na powrót do pełnej sprawności seksualnej, bez bólu i dyskomfortu. Ta prosta i bezpieczna procedura znacząco wpływa na poprawę jakości życia. Z lektury tego artykułu dowiesz się, na czym polega skrócenie wędzidełka prącia i jakie są jego przyczyny. Omówimy także wskazania do plastyki wędzidełka, jej przebieg oraz sposób postępowania przed i po zabiegu.

Spis treści
Geneza problemu
Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania
Przygotowanie
Przebieg procedury
Rekonwalescencja

Przyczyny poddawania się zabiegowi plastyki wędzidełka prącia

Zabieg plastyki to rozwiązanie problemu skróconego wędzidełka prącia. Wędzidełko prącia to cienkie pasmo tkanki łącznej, biegnące od dolnej części żołędzi członka i łączące ją z napletkiem. Fizjologicznie wędzidełko powinno być na tyle długie i elastyczne, aby pozwalać na swobodne i bezproblemowe odprowadzenie napletka podczas czynności higienicznych lub erekcji. Gdy jednak wędzidełko jest skrócone, całkowicie bądź częściowo uniemożliwia odprowadzenie napletka i odsłonięcie żołędzi. Skutkuje to nawracającymi infekcjami spowodowanymi uniemożliwieniem przeprowadzania czynności higienicznych, a także problemami w życiu seksualnym – zbyt krótkie wędzidełko powoduje ból i dyskomfort podczas podejmowanych prób stosunku seksualnego.

Urologia estetyczna Kaniowscy Clinic

Geneza problemu

Skrócenie wędzidełka może mieć charakter wrodzony bądź nabyty. Wrodzone skrócenie wędzidełka zwykle nie przysparza problemów w dzieciństwie i pozostaje niezauważone do momentu osiągnięcia wieku dojrzewania lub rozpoczęcia aktywności płciowej. Natomiast do przyczyn powstawania tego schorzenia możemy zaliczyć przebyte choroby i urazy oraz częste infekcje intymne. Stany zapalne prowadzą do bliznowacenia wędzidełka, przez co traci ono swoją pierwotną elastyczność i ulega skróceniu. Urazy mechaniczne również mogą prowadzić do skrócenia wędzidełka. Próby samodzielnego odprowadzania napletka stawiającego opór mogą doprowadzić do naderwania wędzidełka, które po zagojeniu skraca się jeszcze bardziej. Dlatego też przy pierwszych objawach należy zwrócić się po pomoc do specjalisty.

Na czym polega plastyka wędzidełka prącia i jaka jest jej cena?

Plastyka wędzidełka prącia to stosunkowo prosty i szybki zabieg, a jej cena zaczyna się od kilkuset złotych. Dokładny kosztorys leczenia jest przedstawiany przez lekarza na wizycie kwalifikacyjnej. Zabieg stanowi bezpieczne rozwiązanie tego drobnego defektu, który w znaczący sposób utrudnia aktywność seksualną i obniża poziom satysfakcji z życia. Podczas zabiegu przywracana jest anatomiczna długość wędzidełka, dzięki czemu problem z odprowadzaniem napletka zostaje zażegnany. Jednakże zabieg ten to nie jedyna metoda leczenia tego defektu anatomicznego. W przypadku skróconego wędzidełka można również przeprowadzić obrzezanie, polegające na całkowitym usunięciu napletka.

Wskazania do zabiegu

Wskazania do zabiegu plastyki obejmują wrodzone bądź nabyte skrócenie wędzidełka prącia, a także naderwanie bądź zerwanie tej części ciała na skutek urazu mechanicznego. W celu zasięgnięcia porady lekarza należy umówić się na wizytę do specjalisty urologa, który przeprowadzi dokładne badanie i zdecyduje o zasadności przeprowadzenia zabiegu.
Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz przeprowadzi również dokładny wywiad lekarski, w celu zidentyfikowania ewentualnych przeciwwskazań, które dyskwalifikują pacjenta. W przypadku pomyślnej kwalifikacji, lekarz przedstawi dokładny plan leczenia oraz oczekiwany efekt. Wtedy także zostanie przedstawiony dokładny kosztorys leczenia, który musi zostać zaakceptowany przez pacjenta.

Przeciwwskazania

Kluczem do sukcesu jest całkowita szczerość w rozmowie z lekarzem przeprowadzającym kwalifikację. Ukrywane jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych czy zażywanych leków może prowadzić do powstania nieoczekiwanych komplikacji w trakcie zabiegu.
Do przeciwwskazań należą przede wszystkim poważne choroby ogólnoustrojowe, takie jak niewydolność krążeniowo-oddechowa, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby i nerek, choroby nowotworowe i zaburzenia krzepliwości krwi. Zabieg nie może być również przeprowadzony podczas aktywnej infekcji oraz w trakcie kuracji antybiotykowej – w takim przypadku konieczne będzie odczekanie do zakończenia leczenia.

Przygotowanie

Po pomyślnej wizycie kwalifikacyjnej i wyznaczeniu daty zabiegu nie pozostaje nic innego, jak sumienne przygotowanie się do jego przeprowadzenia. Najważniejsze jest dokładne przestrzeganie zaleceń przedstawionych przez lekarza na wizycie. Mają one na celu ułatwienie procedur oraz zminimalizowanie wystąpienia ewentualnych komplikacji. Podporządkowanie się zaleceniom lekarza zapewni bezproblemowy przebieg zarówno zabiegu, jak i procesu rekonwalescencji. Dlatego też nie należy ukrywać przed lekarzem żadnych informacji dotyczących stanu zdrowia oraz przyjmowanych leków, nawet tych bez recepty. Lekarz może zlecić wykonanie badania krwi, aby uzyskać podstawowe dane o ogólnym stanie zdrowia pacjenta.
Przed zabiegiem ważne jest przede wszystkim wyleczenie wszelkich infekcji intymnych, zarówno ostrych, jak i tych o charakterze przewlekłym. Trwająca infekcja i towarzyszący jej stan zapalny w znacznym stopniu utrudni proces gojenia się oraz wydłuży okres rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu

Zabieg plastyki wędzidełka prącia jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym nasiękowym. Oznacza to, że pacjent jest w pełni świadomy, natomiast nie odczuwa bólu – może jedynie czuć lekkie pieczenie lub dotyk. Cała procedura przebiega bardzo szybko, trwa zwykłe od 15 do 30 minut.
Podczas zabiegu chirurg odpowiednio nacina skrócone wędzidełko i ponownie zszywa je w taki sposób, że ulega ono kilkukrotnemu wydłużeniu w porównaniu do stanu pierwotnego. Na ranę zakładane są szwy rozpuszczalne lub nierozpuszczalne, które muszą zostać usunięte podczas wizyty kontrolnej po 10-14 dniach. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że po jego wykonaniu pacjent nie zostaje w gabinecie, tylko może od razu powrócić do codziennych obowiązków.

Rekonwalescencja

Proces zdrowienia zwykle przebiega szybko i bez komplikacji. Pierwsza zmiana opatrunku ma miejsce zwykle na następny dzień po zabiegu i dokonywana jest samodzielnie. Najważniejsza jest odpowiednia higiena rany, ponieważ rozwój infekcji znacznie utrudniłby gojenie się tkanek i opóźniłby powrót do pełnej sprawności. Równie istotne jest delikatne obchodzenie się z członkiem po zabiegu w celu uniknięcia jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Należy również zachować wstrzemięźliwość seksualną przez 4 tygodnie po zabiegu. W tym czasie powstaje blizna, charakteryzująca się dużą wytrzymałością, która pozwala na powrót do aktywności seksualnej.

Skrócone wędzidełko prącia stanowi poważny problem, który w znacznym stopniu utrudnia funkcjonowanie. Warto wiedzieć, że tak prosty zabieg, jak plastyka wędzidełka może rozwiązać ten problem i znacząco podnieść jakość życia. Zapraszamy do kontraktu, w celu umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.

Dzień dobry.
Zwracam się z zapytaniem do Państwa czy istnieje taka możliwość jak przyszycie całkowicie zerwanego więzadła do żołędzia penisa. Zerwanie powstało parę lat temu. Wcześniej nie interesowałem się tym natomiast dziś wydaje mi się że poprawi mi to jakość erekcji podczas kochania się z partnerką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas