fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Rewitalizacja warg sromowych
Rewitalizacja warg sromowych Kaniowscy Clinic
Rewitalizacja warg sromowych to zabieg, który pomoże przywrócić jędrność i młody wygląd zewnętrznych narządów płciowych. Zyskane efekty wizualne mogą Ci także pomóc w podniesieniu pewności siebie i znacząco poprawić jakość życia seksualnego. W poniższym artykule omawiamy wskazania do zabiegu oraz dostępne techniki pozwalające przeprowadzić cały proces bezpiecznie.


Spis treści
Na czym polega zabieg?
Dostępne technologie
Laser Mona Lisa Touch
Desirial
Osocze bogatopłytkowe
Ceny zabiegów

Na czym polega rewitalizacja warg sromowych?

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, w tym rewitalizacja warg sromowych, to stosunkowo nowy obszar medycyny estetycznej w Polsce. Jeszcze do niedawna był on uznawany za temat tabu, a osoby mające zastrzeżenia co do wyglądu swoich narządów płciowych, wstydziły się zwrócić o pomoc. Jednakże wraz z rozwojem medycyny zabiegi ginekologii estetycznej przestały być uważane za wstydliwe i są coraz częściej wykonywane. Pozwalają one odzyskać pewność siebie, poprawić jakość życia seksualnego, a także mogą zapobiegać powstawaniu infekcji intymnych.

Wargi sromowe mogą mieć różne kształty oraz wielkość. Jest to w pełni naturalne zjawisko, gdyż ciało ludzkie, jako żywy organizm, nigdy nie jest w pełni symetryczne. Jednak czasem ich budowa z różnych względów może być problematyczna. Jeśli są źródłem bólu podczas stosunku lub stały się kompleksem, który uniemożliwia czerpanie satysfakcji z życia seksualnego, należy zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu.

Zmiany

Wygląd zewnętrznych narządów płciowych zmienia się w ciągu życia kobiety. Wraz z upływem lat skóra na całym ciele stopniowo traci swoją elastyczność – nie inaczej jest w okolicach intymnych. Dodatkowo na wygląd tej okolicy wpływa również aktywność hormonalna. Spada ona gwałtownie w okresie okołomenopauzalnym. Wtedy też dochodzi do największych zmian w wyglądzie warg sromowych, które w widoczny sposób tracą swoją jędrność i młody wygląd. Wygląd okolic intymnych zmienia się również zwykle po porodzie naturalnym. W trakcie porodu działają bardzo duże siły rozciągania, które najczęściej doprowadzają do trwałych zmian w wyglądzie okolic krocza.

Zabieg rewitalizacji warg sromowych pozwala na ujędrnienie oraz odmłodzenie okolic intymnych. Dzięki otrzymaniu pobudzających impulsów w trakcie zabiegu, procesy regeneracyjne tkanek ulegają znacznemu przyspieszeniu. Skóra obkurcza się, staje się bardziej elastyczna i jędrna. Przebieg oraz spodziewane efekty zabiegu różnią się w zależności od wybranej metody.

Zabiegi rewitalizacji warg sromowych

Zabiegi rewitalizacji warg sromowych

Dzięki rozwojowi technologii, mających zastosowanie także w medycynie, pojawia się coraz więcej metod umożliwiających wykonywanie bezpiecznych i skutecznych zabiegów pozwalających na rewitalizację warg sromowych. Poniżej przedstawiamy jedne z najlepszych metod, z których możesz skorzystać w naszej klinice.

Laser Mona Lisa Touch

Laser Mona Lisa Touch to nowoczesne rozwiązanie do zadań specjalnych. Został on specjalnie zaprojektowany na potrzeby ginekologii estetycznej. Przy jego pomocy przeprowadza się takie zabiegi, jak rewitalizacja i lifting pochwy, obkurczanie pochwy czy też rewitalizacja warg sromowych. Zabieg z jego użyciem pozwala na obkurczenie tkanek oraz przywrócenie im dawnej elastyczności. Energia lasera powoduje powstawanie mikrouszkodzeń, które stymulują syntezę nowych włókien kolagenowych oraz przebudowę tkanek. Dzięki temu poddana zabiegowi okolica staje się jędrna i odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Zabieg jest w pełni bezpieczny oraz bezbolesny (znieczulenie w maści). Przeprowadzany jest przez lekarza specjalistę, po uprzedniej kwalifikacji pacjentki do zabiegu. Laseroterapia z użyciem Mona Lisa Touch nie wymaga okresu rekonwalescencji, a do aktywności seksualnej można powrócić już po około tygodniu od wykonania zabiegu. Efekty pojawiają się stopniowo i nasilają się wraz z upływem czasu.

Desirial

Desirial to pierwszy na świecie preparat na bazie kwasu hialuronowego używany do rewitalizacji okolic intymnych. Przy jego pomocy można przywrócić młody wygląd okolic intymnych, a tym samym poprawić jakość życia seksualnego pacjentki. Preparat, oprócz kwasu hialuronowego, który wypełnia wargi sromowe, zawiera mannitol, który zwalcza wolne rodniki i przedłuża działanie kwasu hialuronowego.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu Desirial w tkankę podskórną warg sromowych większych. Preparat zapewnia wypełnienie i napięcie okolicy poddanej zabiegowi, wzmacnia strukturę warg sromowych, zapewnia ich jędrność oraz nawilżenie. Dzięki temu okolice intymne odzyskują młody wygląd, a wargi sromowe pełnią swoją ochronną rolę dla wejścia do pochwy. Efekty zabiegu są natychmiastowe oraz długotrwałe – utrzymują się od 1 do 2 lat. Po około 2 tygodniach od wykonania zabiegu preparat Desirial zwiększa swoją objętość o 20-30%, dzięki czemu efekty są jeszcze bardziej widoczne. Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe stanowi najczęściej uzupełnienie terapii i wspomaga efekty wybranej metody zabiegowej. Osocze używane do zabiegu jest autologiczne, czyli pochodzi od samej pacjentki. Przed zabiegiem od pacjentki pobierana jest krew, z której po odwirowaniu uzyskuje się osocze bogatopłytkowe. Jest ono pełne substancji niezbędnych do przebiegu procesów fizjologicznych, zawiera m.in. czynniki wzrostu. Dzięki temu stymuluje miejsce poddane zabiegowi do regeneracji oraz wspomaga procesy odnowy. Ponadto pobudza syntezę włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta oraz nawilżona.

Podczas zabiegu osocze jest podawane podskórnie w okolicę warg sromowych większych. Cały zabieg obejmuje serię płytkich nakłuć przy pomocy krótkiej, cienkiej igły. Procedura jest bardzo szybka i bezbolesna, przed zabiegiem okolica jest znieczulana przy pomocy maści. Zabieg trwa nie więcej niż 30 minut. Po zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji, a pierwsze efekty są widoczne już po miesiącu. Dla uzyskania najlepszych i najbardziej trwałych rezultatów, zaleca się wykonanie serii zabiegów bądź też połączenie zastosowania osocza bogatopłytkowego z laseroterapią.

Jakie są ceny rewitalizacja warg sromowych?

Cena zabiegu rewitalizacji warg sromowych zależna jest od wybranej techniki zabiegu, liczby wykonanych serii oraz obszaru poddanego zabiegowi. Dokładny kosztorys może zostać przedstawiony po zbadaniu pacjentki oraz ustaleniu planu leczenia. Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny zabiegów ginekologii estetycznej wykonywanych w naszych gabinetach.

Cena zabiegu rewitalizacji przy pomocy lasera Mona Lisa Touch mieści się zwykle w granicach 1500-2300 zł. Laseroterapia może zostać wykonana osobno bądź też w połączeniu z podaniem osocza bogatopłytkowego, co wzmocni efekt działania lasera. Modelowanie warg sromowych większych przy pomocy kwasu hialuronowego Desirial kosztuje zwykle około 1500-2000 zł. Cena uzależniona jest od ilości zużytego preparatu oraz jego rodzaju. Rewitalizacja z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego kosztuje około 1000 zł.

Zabieg rewitalizacji warg sromowych pozwala na osiągnięcie często spektakularnych efektów. Przed zabiegiem konieczna jest wizyta konsultacyjna ze specjalistą. Dzięki niej lekarz oceni skalę problemu oraz dobierze najbardziej skuteczne zabiegi. Wizyta pozwala również na wykluczenie przeciwwskazań oraz kwalifikację pacjentki do wykonania zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas