fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Terapia kolagenowa
kolagen naturalny sposób regeneracji skóry

Naturalny sposób regeneracji skóry

dr Michał Kaniowski – specjalista dermatolog

Kolagen jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Jest podstawowym białkiem tkanki łącznej i budulcem wielu narządów. Największe ilości kolagenu występują w skórze a jakość i ilość jego włókien odpowiada za strukturę skóry i determinuje jej kondycję. Obecnie opisano 29 genetycznie odmiennych rodzajów kolagenu, różniących się miejscem występowania i charakterystyką. W samej skórze występuje kilka jego typów (tworzą one m.in. mikrowłókna, włókna kotwiczące). Za wygląd i kondycję skóry odpowiedzialny jest typ I oraz III. Kolagen typu I obecny jest głównie w warstwie siateczkowatej skóry i tworzy grubsze włókna o większej wytrzymałości na rozciąganie, stanowi on swego rodzaju włóknistą podporę skóry. Kolagen typu III obecny jest głównie w warstwie brodawkowatej, tworząc nieusiatkowane, elastyczne, nawilżone i cieńsze włóka, odpowiada on  m.in. za jej sprężystość.

Wraz z upływem czasu procesy syntezy kolagenu stają się coraz wolniejsze, w konsekwencji dochodzi do zachwiania równowagi – więcej kolagenu naturalnie obumiera niż organizm jest w stanie wyprodukować. Proces stopniowego zanikania kolagenu najbardziej widoczny jest właśnie na skórze, dochodzi do osłabienia jej struktury, traci ona odpowiedni poziom nawilżenia, staje się cieńsza i wiotka.

starzenie się skóry odmładzanie wrocław

Tych procesów degradacyjnych nie jesteśmy w stanie zahamować, natomiast możemy je spowalniać lub niwelować ich skutki, wspomagając skórę poprzez dostarczanie jej dodatkowych ilości kolagenu.

Terapią, która pozwala skutecznie zrewitalizować skórę i wpłynąć na znaczną poprawę jej kondycji, jest terapia kolagenowaz użyciem produktu Nithya – nowej generacji kolagenu typu I. Nithya ma postać proszku, rozpuszczanego w soli fizjologicznej. Jest wysoce oczyszczonym produktem, podawanym metodą iniekcji  w głębokie warstwy skóry właściwej. Kolagen zawarty w produkcie pozbawiony jest zakończeń telopeptydowych, co wpływa na bezpieczeństwo jego stosowania i brak występowania reakcji alergicznych.

nithya atelokolagen kolagen wrocław mezoterapia kaniowscy

Preparat jest silnym biostymulatorem, który uaktywnia naturalne procesy regeneracyjne skóry. Udowodniono jego działanie w zakresie odbudowy struktury tkanki – wpływ na wzrost i proliferację fibroblastów, produkcję nowego kolagenu i stymulację tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Wraz z wiekiem stopniowo zmniejsza się synteza kolagen typu III, który jest  charakterystyczny dla młodej skóry, dostarczenie więc skórze kolagenu typu I w preparacie Nithia, nie tylko uzupełnia jego niedobór, ale również stymuluje ją do produkcji kolagenu typu III.

Nythia umożliwia wszechstronną terapię każdego rodzaju skóry a zabiegi mogą być wykonywane niezależnie od wieku. Doskonale sprawdzają się one jako element działań profilaktycznych u osób młodych. Wspomagamy w ich wyniku naturalnie zachodzące w skórze procesy odnowy komórkowej i dbamy o to, aby zachowała ona jak najdłużej zdrowie i dobrą jakość. W przypadku skóry z widocznymi oznakami starzenia, elastozą, zmarszczkami, wiotkością, terapia kolagenowa mocno kondycjonuje i odmładza skórę, przywraca jej gęstość, napięcie i elastyczność.

Zabiegi mogą być wykonywane praktycznie na każdej okolicy ciała, nawet na najdelikatniejszych jego obszarach, takich jak okolica oczu, ust, na delikatnej skórze szyi, dekoltu czy grzbietów dłoni.

Oprócz terapii anti-aging, kolagen ten doskonale sprawdza się w terapiach leczniczych. Stosuję go w leczeniu blizn – atroficznych, przerostowych, potrądzikowych,  pooparzeniowych, jak również w przypadkach nadmiernej wiotkości skóry, będącej efektem przebytej ciąży lub utraty masy ciała. W tym przypadku zabiegi wykonywane są najczęściej na obszarze ramion, brzucha, nad kolanami i w obrębie wewnętrznej strony ud.

Nythia stanowi doskonałą samodzielną terapię, stosuję ją także jako element terapii łączonej z zabiegami z użyciem nowoczesnych technologii – laseroterapii, radiofrekwencji, ultradźwięków, zarówno w zabiegach stricte odmładzających, rewitalizujących, jak i terapiach leczniczych.

Produkt Nythia występuje w wersji przeznaczonej do zabiegów na twarzy – Nythia oraz do ciała – Nythia Body, które różnią się stężeniem kolagenu – 70 mg i 200 mg. Dla uzyskania jak najlepszych efektów należy wykonać serię 3 zabiegów w odstępach 2 do 3 tygodni.

Efekty poprawy jakości skóry i jej wyglądu pacjenci zauważają bardzo szybko. Obserwują poprawę kolorytuspłycenie zmarszczek, poprawę gładkości. Wykonanie serii zabiegów sprawia, że skóra zagęszcza się, staje się jędrna, następuje jej widoczne odmłodzenie.

Procedura zabiegowa jest małoinwazyjna, komfortowa dla pacjenta i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Polecam!

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas