fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Urologia estetyczna
Urologia estetyczna Kaniowscy Clinic

Medycyna estetyczna ma niezwykle szeroki zakres, obejmując swoim zasięgiem również urologię. Dział ten skierowany jest do mężczyzn i ma służyć poprawie wyglądu narządów płciowych. Szacuje się, że nawet połowa mężczyzn nie jest usatysfakcjonowana ze swojego przyrodzenia. Wpływa to na obniżenie samooceny oraz pożycie seksualne. Urologia estetyczna ma na celu wyeliminowanie widocznych defektów, a co za tym idzie — również wyleczyć z kompleksów. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na dokonanie wielu zmian bez konieczności interwencji chirurga.

Spis treści
Kto powinien skorzystać?
Zabiegi przywracające poczucie męskości
Powiększanie penisa — przebieg
Zabieg odmładzania penisa — na czym polega?

Do kogo skierowana jest oferta urologii estetycznej?

Urologia estetyczna medycyna estetyczna zabiegi dla mężczyzn

Urologia estetyczna to dział medycyny estetycznej, który powstał z myślą o mężczyznach. Znajdujące się w jej ofercie zabiegi mają na celu przywrócenie poczucia męskości panom, którzy nie są zadowoleni z tego, jak prezentuje się ich penis. Zabiegi te dedykowane są również mężczyznom, którzy w trakcie wypadku doznali defektów narządów rozrodczych. Urologia estetyczna ma na celu przywrócenie pacjentom poczucia ich dawnej męskości oraz komfortu życia, niezależnie od wieku pacjenta. U osób po przebytych zabiegach odnotowano nie tylko poprawę samopoczucia, ale i pożycia seksualnego.

Zabiegi przywracające poczucie męskości

Korektę męskich narządów rozrodczych można przeprowadzić na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, na czym ma ona polegać oraz jakie są oczekiwania pacjenta. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą, m.in. powiększenie penisa, wybielanie oraz plastyka narządów intymnych.

Powiększanie penisa

Zabieg powiększania członka może odbywać się na kilka sposobów. Wśród metod stosowanych w urologii estetycznej najczęściej wykonywane są powiększenie penisa kwasem hialuronowym lub tłuszczem. Pierwszy z nich opiera się na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w prącie. Zabieg jest bezbolesny — w jego trakcie stosuje się miejscowe znieczulenie. Ciekawą alternatywą dla kwasu hialuronowego jest zastosowanie tłuszczu, który pochodzi od pacjenta. Niezależnie od rodzaju wstrzykniętego środka efektem zabiegu jest większy i naturalnie wyglądający członek.

Wybielanie miejsc intymnych

To kolejny z zabiegów, który z każdym rokiem zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Wybielanie obejmuje partie skóry, która pokrywa zarówno okolice odbytu, jak i moszny oraz prącia pacjenta. Stosowany w trakcie trwania zabiegu laser dodatkowo podnosi jędrność skóry i nadaje jej młodego, zdrowego wyglądu. Laser stosowany jest również w celu usunięcia nieestetycznie wyglądających przebarwień, które sprawiają, że mężczyźni czują się niekomfortowo.

Przebieg zabiegów urologii estetycznej

Zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów urologii estetycznej. Preparat z kwasem wprowadzany jest za sprawą igły, a czynność ta wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, przy pomocy specjalnej kaniuli. Procedura zajmuje ok. 30 min. Jest to zabieg małoinwazyjny, który nie wymaga od pacjenta długiej i żmudnej rekonwalescencji. Po wyjściu z gabinetu można od razu powrócić do wykonywania codziennych czynności. Odradza się jednak podejmowania dużego wysiłku fizycznego oraz uprawiania sportów — przez okres 1-2 tygodni od zabiegu. Należy również zachować wstrzemięźliwość seksualną przez ok. 2 tygodnie.

Przed przystąpieniem do zabiegu

W celu poznania oczekiwań pacjenta co do zabiegu, przed przystąpieniem do powiększenia prącia należy odbyć konsultację z lekarzem. W trakcie rozmowy oceni on stan zdrowia pacjenta, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do powiększenia narządu. Mowa tu, m.in. o występowaniu infekcji intymnych, zmian naskórnych, chorób autoimmunologicznych, tkanki łącznej, nowotworowych oraz wenerycznych. W tym celu pacjent zostanie poddany badaniom krwi, moczu oraz wymazowi z posiewami z dróg moczowych.

Efekty powiększania penisa kwasem hialuronowym

Na efekty zabiegu nie trzeba długo czekać — są one widoczne od razu po jego wykonaniu. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego członek pacjenta staje się widocznie grubszy oraz/lub dłuższy. Pacjent może zyskać nawet do 5 cm więcej w obwodzie oraz nawet do 2-5 cm długości. Efekt zabiegu utrzymuje się przez okres od 1,5 do 2 lat. Następnie można go ponownie powtórzyć.

Zabieg odmładzania penisa — na czym polega?

Odmładzanie penisa jest możliwe do przeprowadzenia na dwa sposoby. Po pierwsze można to zrobić przy pomocy preparatów wybielających. Często jednak ich formuła charakteryzuje się niską skutecznością, a nierzadko powoduje również reakcje alergiczne oraz podrażnienia. Znacznie większą efektywność oraz bezpieczeństwa zapewnia drugi ze sposobów — wybielane miejsc intymnych za pomocą lasera. Jest to metoda nieinwazyjna, która nie wymaga interwencji chirurga. Zabieg zajmuje zwykle do kilkunastu minut, a przed użyciem lasera na skórze rozprowadza się środek znieczulający w postaci żelu. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny. Wybielanie męskich narządów rozrodczych w naszym gabinecie odbywa się przy użyciu lasera Mona Lisa Golden Touch lub Discovery Pico.

Mona Lisa Golden Touch

Jest to wysokiej jakości laser, który nie tylko rozjaśnia skórę, ale również poprawia jej jędrność. Po 15-minutowym zabiegu skóra na członku, jądrach lub w okolicach odbytu staje się wyraźnie jaśniejsza. Następnie pacjentowi zaleca się odbycie od 7 do 10 dni rekonwalescencji, która tak jak w przypadku zabiegu wydłużania prącia kwasem hialuronowym obejmuje zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej oraz wstrzymanie się od aktywności fizycznych.

Discovery Pico

Urządzenia tego typu uchodzi za jedno z najnowszych odkryć w świecie medycyny estetycznej. Z jego pomocą nie tylko można skutecznie rozjaśnić miejsca intymne, w tym prącie, jądra lub okolice odbytu, ale również poprawić jędrność skóry. Emitowana przez urządzenie wiązka lasera to ultrakrótki impuls o wysokim stopniu skuteczności i rezultatach, które są widoczne od razu po zakończeniu zabiegu. Dlatego też po zabiegu narządy rozrodcze odzyskują swój dawny, młodzieńczy wygląd. Metoda wybielania tym urządzeniem jest również stosowana w przypadku usuwania blizn, rozstępów czy tatuaży. W porównaniu do zabiegu laserem Mona Lisa Golden Touch — okres rekonwalescencji trwa ok. 10 dni.

Rekonwalescencja

Przeprowadzenie zabiegu wiąże się z koniecznością odbycia przez pacjenta krótkiej rekonwalescencji. Podrażnienia oraz poczucie pieczenia zaczynają znikać do ok. 48 godzin od przeprowadzenia wybielania laserem. Przez kolejnych kilka dni nie należy również uprawiać sportów, podejmować wysiłku fizycznego oraz ograniczyć współżycie seksualne. Na czas trwania rekonwalescencji nie zaleca się również korzystania z gorących kąpieli lub przeprowadzania depilacji.

Opisane zabiegi z zakresu urologii estetycznej dostępne są w ofercie Kaniowscy Clinic. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego i umówienia się na pierwszą wizytę. Oferujemy opiekę naszego w pełni wykwalifikowanego personelu medycznego — zarówno przed zabiegiem, w jego trakcie, jak i po.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas