fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie pajączków na nogach we Wrocławiu
Usuwanie pajączków na nogach we Wrocławiu
Usuwanie pajączków na nogach w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu może być szybkie i bezbolesne dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod. Wiele osób odczuwa dyskomfort z powodu obecności teleangiektazji i poszerzonych siatek naczyniowych na kończynach dolnych. Kobiety często zakrywają nogi długą odzieżą, maskując mało estetyczne zmiany. Jeżeli zauważasz u siebie pajączki, warto skorzystać z konsultacji lekarskiej. Specjalista zbada Cię i zaproponuje sposób na zamknięcie popękanych naczynek.


Spis treści
Na czym polega działanie lasera podczas zabiegu?
Skąd biorą się pajączki i widoczne naczynka?
Lasery wykorzystywane do likwidowania pajączków
Ile to kosztuje?

Co warto wiedzieć o usuwaniu pajączków na nogach laserem we Wrocławiu?

Usuwanie pajączków na nogach laserem to nowoczesna i bardzo skuteczna metoda radzenia sobie z mało estetycznymi zmianami w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu. Istnieje kilka sposobów na zlikwidowanie popękanych naczynek prześwitujących przez skórę. Nasza klinika od wielu lat stosuje specjalnie zaprojektowane lasery, takie jak Cutera Excel V+ czy Alma Harmony. Zabiegi są praktycznie nieinwazyjne, więc stanowią bardzo dobrą alternatywę dla metod chirurgicznych. Technologia, której używamy w naszych gabinetach, pozwala na zlikwidowanie wielu rodzajów zmian naczyniowych (pojedynczych nitek, siatek, teleangiektazji, naczyniaków, innych form widocznych kapilar). Energia wiązki laserowej precyzyjnie zamyka nieestetyczne tętniczki, żyłki i naczynia włosowate.

Jak to działa?

Ta nowoczesna metoda opiera się na zjawisku fototermolizy. Podczas zabiegu wytworzona zostaje wysoka temperatura wewnątrz uszkodzonych kapilar. Ciepło uszkadza strukturę ściany naczynia, co powoduje zamknięcie przepływu krwi. W następnych dniach fizjologicznie makrofagi „sprzątają” niedrożne kapilary krwionośne. Mogłoby się wydawać, że metoda nie jest bezpieczna z powodu ryzyka zamknięcia „ważnych” naczynek. Niektórzy pacjenci obawiają się również poparzeń (w końcu kapilary są zamykane poprzez wytwarzanie wysokiej temperatury). Należy podkreślić, że metody laserowe nie zagrażają zdrowiu. Technologia jest zaprojektowana do usuwania pajączków i posiada odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Używane wiązki lasera są bardzo precyzyjnie wymierzane w naczynka, a ich energia nie penetruje głęboko przez skórę. Nie istnieje ryzyko zamknięcia dużych naczyń krwionośnych. Zagrożenie w postaci poparzeń jest wyeliminowane poprzez zastosowanie wiązek impulsowych. To mocno ogranicza ilość energii cieplnej przekazywanej tkankom. Dodatkowo w urządzeniach laserowych, takich jak Cutera Excel V+ zastosowano specjalny system chłodzenia skóry.

Dlaczego na nogach pojawiają się pajączki?

Pajączki mogą mieć różną morfologię i rozmiar. Czasami naczynka poszerzają się, tworząc klasyczne teleangiektazje, innym razem formułują się w kształt siatki. Niekiedy występują pojedyncze nitki. Lokalizacja zmian naczyniowych bywa bardzo różna, najczęściej wykwity pojawiają się w okolicy łydek. Tętniczki, żyłki i kapilary mogą się uwidocznić praktycznie na całej powierzchni ciała (twarz, korpus, kończyny górne). Przyczyn pojawienia się nieestetycznych wykwitów jest bardzo dużo. Pewne predyspozycje do uwidocznienia naczynek są dziedziczone. Poszerzone i popękane kapilary mogą być objawami chorób. Niektóre schorzenia dermatologiczne, internistyczne, a nawet endokrynologiczne dają symptomy w postaci pajączków naczyniowych. Warto, żeby lekarz zbadał stan organizmu. Nie od dzisiaj wiadomo, że wcześniejsze wykrycie choroby znacznie ułatwia leczenie i poprawia rokowanie. Wiele zaburzeń hormonalnych, mogących skutkować pojawianiem się teleangiektazji nasila stresujący tryb życia. Ciąża, jako pewien nadzwyczajny stan fizjologiczny, charakteryzujący się inaczej funkcjonującym układem dokrewnym, co również predysponuje do pojawienia się nieestetycznych naczynek. Czasami pajączki pojawiają się pod wpływem działania leków, przykładem są stosowane miejscowo (w postaci kremów, bądź maści) preparaty z glikokortykosteroidami.

Jak wygląda zabieg likwidowania pajączków na nogach laserem Cutera Excel V+ we Wrocławiu?

Laser Cutera Excel V+ to jedno z urządzeń, których używamy w naszej klinice we Wrocławiu do przeprowadzania zabiegów zamykania pajączków, nitek i siatek naczyniowych na nogach. To nowoczesny sprzęt zaprojektowany specjalnie do walki z nieestetycznymi zmianami. Tak jak wspominaliśmy, technologia wykorzystuje wiązki impulsowe, które zapobiegają przekazywaniu zbyt dużej ilości ciepła do tkanek. Dodatkowo producent wyposażył laser w okno szafirowe. Zadaniem tego elementu jest chłodzenie skóry w miejscu wykonywania zabiegu. Takie działanie znacznie podnosi komfort zabiegu.

Przebieg

Przed wykonaniem zabiegu wskazana jest konsultacja lekarska. Specjalista powinien obejrzeć zmiany naczyniowe i zbadać pacjenta. Podczas wizyty zbiera się także wywiad, który pomaga w określeniu stanu zdrowia. Gdy wykluczone zostaną wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu, umawiany jest termin wykonania procedury. W wyznaczonym dniu pacjent powinien stawić się z czystą skórą, niepokrytą żadnymi preparatami. Zabieg trwa od 10 do 20 minut. Lekarz przykłada głowicę lasera do zmiany naczyniowej, tym samym zamykając nieprawidłowe naczynka. Procedurę zazwyczaj należy wykonać kilkukrotnie (3-4 razy), żeby uzyskać w pełni zadowalający efekt. Kolejne sesje z wykorzystaniem lasera powinny odbyć się w odstępach 4-6 tygodniowych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg jest bezpieczny, jednak istnieje grupa przeciwwskazań, wśród których warto zwrócić uwagę na:

  • ciążę,
  • karmienie piersią,
  • infekcje skóry w miejscu, w którym będzie przeprowadzany zabieg (infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe),
  • przyjmowanie preparatów o działaniu fotouczulającym (retinoidy, niektóre antybiotyki, dziurawiec, nagietek),
  • występowanie nowotworów skóry,
  • nadmierną opaleniznę w miejscu przeprowadzania zabiegu.

Laser Alma Harmony

Laser Alma Harmony to kolejne urządzenie, dzięki któremu możemy zamykać widoczne naczynka, teleangiektazje, siateczki i nitki. Sprzęt wykorzystuje wąskopasmowe pulsacyjne światło. Zapewnia to bezpieczeństwo pacjentowi, utrzymując wysoką skuteczność w likwidowaniu uszkodzonych kapilar. Zabieg wygląda podobnie jak w przypadku urządzenia Cutera Excel V+. W przypadku lasera Alma Harmony również zaleca się powtórzenie sesji około 4 razy.

Poznaj cenę usuwania pajączków na nogach laserem oraz opinie o zabiegu w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Cena laserowego usuwania pajączków na nogach we Wrocławiu uzależniona jest od kilku elementów, a pozytywne opinie użytkowników jednoznacznie świadczą o tym, że warto w ten zabieg zainwestować. Koszt zależy od powierzchni, jaką zajmuje zmiana. Im większa, tym dłuższy zabieg oraz wyższa cena. Znaczenie ma również lokalizacja i typ naczynek. Dokładny koszt jest przedstawiany pacjentowi na konsultacji poprzedzającej wykonanie zabiegu. Laserowe likwidowanie pajączków laserem Cutera Excel V+ zazwyczaj wynosi od 500 złotych za jedną sesję.

Opinie

Usuwanie pajączków na nogach cieszy się bardzo dobrymi opiniami pacjentów. Zabiegi są szybkie, bezbolesne, a przede wszystkim skuteczne. Po kilku sesjach naczynka zostają zamknięte, ich widoczność zostaje zredukowana, a pacjent może się cieszyć ładną i jednorodną skórą nóg.

Pajączki, niteczki i inne formy nieprawidłowo poszerzonych naczyń często są przyczyną powstawania kompleksów. Wiele osób wstydzi się tych zmian, zakrywając nogi długą odzieżą, nawet w gorące dni. Dzięki nowoczesnej technologii można rozwiązać problem szybko i bezboleśnie. Zachęcamy do wizyt konsultacyjnych w naszej klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas