fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie zmarszczek
Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek zawsze powinno być prawidłowo zaplanowane, a następnie wykonane przez doświadczonego specjalistę. Wynika to ze specyfiki tego zabiegu, który jest wykonywany głównie na twarzy. Skóra w tym obszarze jest bowiem delikatna, cienka, wrażliwa i podatna na oznaki starzenia, zwłaszcza w okolicach oczu i czoła. Zmarszczki mogą być mniej widoczne dzięki odpowiedniej pielęgnacji czy ochronie przeciwsłonecznej. Jeżeli jednak już się pojawią, warto rozważyć wykonanie specjalistycznego zabiegu.

Spis treści:
Na czym polega procedura?
Zasada działania
Skoncentrowane fale ultradźwiękowe
Jak wygląda zabieg i od czego zależy jego koszt?
Przebieg procedury
Możliwości wykorzystania

Na czym polega zabieg usuwania zmarszczek pod oczami i na czole?

Usuwanie zmarszczek, m.in. pod oczami i na czole, to zabieg, który wykonujemy w gabinecie Kaniowscy Clinic. Nasi specjaliści korzystają w tym celu z odpowiednio dobranych technologii, takich jak skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Procedura z ich użyciem może być skierowana na tkanki o różnej głębokości, co ma na celu napięcie i uniesienie skóry. Zabieg tego typu nie wymaga specjalnego przygotowania, a powrót do codziennych aktywności jest możliwy praktycznie od razu po opuszczeniu gabinetu. Technologia skoncentrowanych fal ultradźwiękowych nie działa na wierzchnie warstwy naskórka, dlatego może być stosowana o dowolnej porze roku.

Zasada działania

Zabieg ten umożliwia wykonanie nieinwazyjnego liftingu zarówno twarzy, jak i szyi, dekoltu czy ciała. Procedura sprawdza się nie tylko w redukcji już powstałych zwiotczeń, ale także działa jako profilaktyka przeciwstarzeniowa i chroni przed utratą elastyczności skóry z wiekiem. Zastosowanie odpowiedniej technologii pozwala na uzyskanie początkowych rezultatów od razu po zabiegu, przy czym stają się one w pełni widoczne po około 90 dniach. W tym czasie następuje stopniowa produkcja włókien strukturalnych. Sama procedura polega na zastosowaniu silnie zogniskowanych fal ultradźwiękowych, które obkurczają włókna kolagenowe i elastynowe oraz inicjują powstawanie nowych. Mechanizm ten prowadzi do ujędrnienia skóry oraz poprawy jej elastyczności, co przynosi rezultat porównywalny do liftingu chirurgicznego.

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe

Technologia skoncentrowanych fal ultradźwiękowych zapewnia optymalną penetrację skóry właściwej, a także warstwy powierzchownego układu mięśniowo-ścięgnistego — tej samej, która jest napinana w przypadku wykonania konwencjonalnego liftingu twarzy. Zabieg wywołuje drgania w docelowej tkance, co przy odpowiednim naprężeniu, dużej częstotliwości i silnemu skupieniu wywołuje kontrolowane tarcie i przegrzanie. W rezultacie następuje stymulacja licznych procesów regeneracyjnych. Procedura oddziałuje na skórę właściwą i tkankę podskórną, jednak nie narusza ciągłości naskórka i nie wywołuje poparzeń powierzchniowych. Energia kumuluje się bowiem punktowo, w warstwach skóry położonych głębiej. System stosowany podczas zabiegu oddziałuje nie tylko na włókna kolagenu i elastyny, ale też powierzchniową warstwę mięśniowo-powięziową.

Jak wygląda usuwanie zmarszczek na twarzy i od czego zależy cena zabiegu?

Usuwanie zmarszczek na twarzy to specyficzny zabieg, którego cena zależy od kilku podstawowych czynników. Kluczowym aspektem jest obszar skóry poddawany procedurze redukcji niedoskonałości, a także rodzaj wykorzystanego systemu. Po zakończeniu zabiegu, na skórze nie występują ślady w postaci podrażnień, złuszczeń czy silnego zaczerwienienia. Technologia wykorzystana do usuwania zmarszczek działa głęboko, jednak nie narusza ciągłości naskórka. Z tego względu nie wywołuje poparzeń powierzchniowych, ponieważ energia jest skumulowana w docelowej tkance punktowo.

Przebieg procedury

Zabieg polega na aplikacji odpowiednio dobranych ultradźwięków, a także przekazaniu tkankom właściwej energii cieplnej celem stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych. Głowica wykorzystanego urządzenia spełnia funkcję przetwornika, który wytwarza falę w formie stożka i kumuluje ją na ustalonej głębokości skóry. Zabieg nie powoduje niekontrolowanych zmian w otaczających tkankach, a jednocześnie umożliwia powstawanie łańcuchów naprawczych. Procedura nie wymaga okresu rekonwalescencji, dzięki czemu powrót do codziennych aktywności jest możliwy praktycznie od razu. Rezultaty zabiegu z wykorzystaniem skoncentrowanych fal ultradźwiękowych utrzymują się z reguły przez minimum 18 miesięcy. Skóra po zakończeniu procedury może być lekko zaczerwieniona, jednak objaw ten ustępuje po paru godzinach. W niektórych przypadkach występuje też delikatna opuchlizna, ale zwykle utrzymuje się ona przez maksymalnie kilka dni.

Możliwości wykorzystania

Technologia skoncentrowanych fal ultradźwiękowych sprawdza się nie tylko w redukcji zmarszczek. Zabieg ten może poprawić owal twarzy i odmłodzić jej wygląd, a także pomóc w likwidacji podwójnego podbródka czy opadających policzków. Procedura znajduje zastosowanie także w poprawie napięcia skóry innych części ciała, dzięki czemu zmniejsza wiotkość poprzez stymulację naturalnej syntezy włókien kolagenowych i elastynowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas