fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wolumetria policzków – zmiana kształtu policzków bez użycia skalpela
Wolumetria policzków zmiana kształtu policzków bez użycia skalpela
Wolumetria policzków pozwala na zmianę owalu twarzy, ujędrnienie skóry i zminimalizowanie zmarszczek. Zabieg korekcji wyglądu policzków wykonujemy, kiedy są do tego wskazania, niezależnie od wieku, chociaż to dojrzałe kobiety najczęściej zgłaszają się do nas, aby zmniejszyć oznaki starzenia się skóry na twarzy. Czytając ten artykuł, dowiesz się więcej na temat wolumetrii policzków, technik zabiegowych, efektów i kosztów wolumetrii.

Spis treści
Czym jest zabieg wolumetrii?
Jakie techniki wykorzystujemy w naszej klinice?
Ceny zabiegów

Co to jest wolumetria policzków?

Jeśli Twoja skóra twarzy, szczególnie policzków, sprawia, że nie lubisz patrzeć na swoje odbicie w lustrze, to jest to dobry moment na wolumetrię policzków. Niestety wraz z wiekiem zmniejszeniu ulega ilość kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, a także podściółki tłuszczowej, a co za tym idzie, nawodnienia skóry. Policzki stają się zapadnięte, mniej sprężyste, zmienia się ich wygląd, a co za tym idzie rysy twarzy, a skóra staje się bardziej wiotka. Pojawiają się również zmarszczki. Takie oznaki upływającego czasu można zminimalizować przez zastosowanie różnych metod medycyny estetycznej, które są dostępnie w Kaniowscy Clinic.

Jakie zabiegi stosujemy w zakresie wolumetrii twarzy w obszarze policzków?

W Kaniowscy Clinic proponujemy różne zabiegi, które powodują zmianę wyglądu policzków, a tym samym wyglądu całej twarzy, w tym wolumetrię policzków. Jeżeli chodzi o wolumetrię, czyli nadanie utraconej objętości, wykonujemy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej pacjenta. Są możliwe także inne metody uzupełniające terapię, skupiające się na kondycjonowaniu skóry. Takie metody to nici liftingujące czy całkowicie nieinwazyjne metody ultradźwiękowe z użyciem przyrządu Ultraformer III, Utims A3 oraz Ulthera. Ciekawą alternatywą jest również urządzenie Accent Prime, łączące fale ultradźwiękowe i radiowe. Również laseroterapia może zmienić wygląd skóry Twoich policzków, a do wyboru jest aż kilka różnych laserów (Alma Harmony, Golden Touch SmartXide, Laser CO2, Discovery Pico). Nasi specjaliści na pewno pomogą Ci w wyborze metody, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Ponadto poniżej przedstawiamy skrótowo informacje na temat wymienionych powyżej technologii.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Podstawową metodą wolumetrii twarzy, w tym policzków, jest ich wypełnianie preparatami zawierającymi kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w znacznych ilościach w skórze właściwej. Jednakże wraz z wiekiem jego stężenie znacznie maleje, co powoduje powstawanie zmarszczek i rozciągnięcie skóry. Kwas hialuronowy jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody, dlatego oprócz utrzymywania napiętej skóry odpowiada za jej nawilżenie. W Kaniowscy Clinic korzystamy z różnych preparatów kwasu hialuronowego, o różnej gęstości i usieciowaniu, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie jak najlepszego i najbardziej naturalnego wyglądu skóry twarzy. W przypadku wypełnień w obrębie policzków korzystamy głównie z usieciowanego kwasu hialuronowego, dlatego efekt zabiegu widoczny jest przez dłuższy czas. Preparat wprowadzany jest za pomocą specjalnej igły lub kaniuli, wypełniając tkankę podskórną, co podnosi, uelastycznia i wygładza skórę. Możliwe jest użycie znieczulenia miejscowego lub kremów znieczulających. Podczas zabiegu, który trwa około 30 minut, skóra jest delikatnie masowana, aby równomiernie rozprowadzić substancję w celu uzyskania naturalnego, jednolitego wyglądu. Poza natychmiastowym działaniem wypełniającym niedoskonałości kwas hialuronowy nawilża skórę, stymuluje ją do regeneracji, a więc polepsza jej kondycję. Efekty utrzymują się do 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest alergia na egzogenny kwas hialuronowy lub inne substancje wchodzące w skład preparatu, czy stan zapalny w miejscu zabiegu.

Podobną metodą jest zabieg Profhilo, jednakże wykorzystuje on inny preparat, przeznaczony do tzw. bioremodelingu. Wstrzyknięcie innowacyjnej substancji przynosi długotrwały efekt dzięki stymulacji naprawy tkanek przez własny organizm.

Nici liftingujące

nici silhouette wrocław

Nici liftingujące Silhouette Soft pozwalają na podniesienie zapadniętych policzków bez operacji. Oprócz takiego efektu specjalistyczne nici pobudzają tkanki do regeneracji i remodelingu, poprzez tworzenie nowych włókien kolagenowych. Nici liftingujące wprowadzane są za pomocą specjalnej igły. Są one biodegradowalne, a w ich miejscu dobudowuje się naturalny kwas hialuronowy. Efekty widoczne są od razu i postępują z czasem.

Ulthera, Utims A3, Ultraformer III

Wszystkie trzy wymienione technologie to bezinwazyjne zabiegi ultradźwiękowe, pozwalające na zwiększenie napięcia i sprężystości skóry. Korzystają one z HIFU, czyli skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości (High Intensity Focused Ultrasound). Modelowanie za ich pomocą wyglądu policzków polega na precyzyjnym dostarczeniu energii do głębokich warstw skóry i tkanki podskórnej, za pomocą głowicy wytwarzającej ultradźwięki, co powoduje koagulację i stymuluje do przebudowy i regeneracji. Jest to bezpieczny zabieg, którego efekty widoczne są już podczas zabiegu i narastają w ciągu kolejnych tygodni.
W podobny sposób działa urządzenie Accent Prime, jednak dla zwiększenia efektywności zabiegu, korzysta ono zarówno z fal ultradźwiękowych, jak i radiowych.
Najlepsze efekty można uzyskać poprzez połączenie zabiegu ultradźwiękowego z wypełnieniem kwasem hialuronowym – najpierw polepszyć stan swojej skóry falami HIFU, po pewnym czasie wypełnić policzki w newralgicznych miejscach wypełniaczem.

Laseroterapia

W Kaniowscy Clinic posiadamy różne modele laserów, które przywracają skórze młody, świeży wygląd. Polecamy zastosowanie laseroterapii w połączeniu z wypełnieniem policzków kwasem hialuronowym. Do wyboru jest kilka laserów, a każdy z nich daje trochę inne efekty – od działania głównie na powierzchowne warstwy skóry, po stymulowanie głębokich warstw do regeneracji. Przykładowo laser Alma Harmony oprócz zwiększania napięcia i zagęszczania skóry poprawia koloryt i redukuje przebarwienia. Laser Discovery Pico, najsilniejszy z naszych laserów, potrafi pobudzać fibroblasty do produkcji kolagenu, usuwa przebarwienia, a nawet zmiany barwnikowe. Laser frakcyjny CO2 w głównej mierze ma za zadanie poprawę kondycji i odmłodzenie skóry, redukcję wiotkiej skóry, a nawet wygładzenie zmarszczek. Laser Golden Touch SmartXide to połączenie lasera z falą radiową, co pozwala na ujędrnienie i lifting skóry, wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie skóry. Wszystkie zabiegi z użyciem lasera mają podobne przeciwwskazania, do których należą m.in. infekcje skóry w obrębie zabiegu, przyjmowanie środków fotouczulających (np. witaminy A), nadwrażliwość na światło.

Efekty przed i po wolumetrii policzków. Jakie są ceny zabiegu?

Zapewne zastanawiałaś się, jak wygląda twarz poddana wolumetrii policzków przed i po zabiegu. Nie jest tajemnicą, że właściwie od razu widać efekty tej procedury. Wcześniej zapadnięte, wiotkie policzki stają się sprężyste, podniesione, skóra staje się wygładzona, ma większą gęstość. Jednakże zależnie od wybranej metody, możliwe są pewne chwilowe efekty uboczne, np. w postaci niewielkich krwiaków, czy obrzęków w miejscach ukłuć po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym, lub zaczerwienienie skóry po laseroterapii. Są to przejściowe efekty, które samoistnie ustępują. Najważniejsze jest to, że nawet po zabiegu skóra dalej „pracuje”, gdyż do działania zostały pobudzone fibroblasty, które produkują nowe włókna elastynowe i kolagenowe, które zwiększają elastyczność skóry.

Cena zabiegu

Cena wolumetrii policzków zależy od zastosowanej metody. Skupiając się na wypełnieniu policzków kwasem hialuronowym, to jest to koszt od 1200 do 2400 złotych, w zależności od zastosowanego preparatu i jego ilości. Inne metody ujędrniania i odmładzania skóry policzków wymienione powyżej cechują się różnymi cenami, od 2500 złotych za nici liftingujące, od około 2000 złotych za zabiegi ultradźwiękowe, a od około 1500 złotych za laseroterapię.

Wolumetria twarzy, a policzków szczególnie, może zmienić Twój wygląd i odmłodzić Cię o kilka, a nawet kilkanaście lat. Zapadnięte kości policzkowe, pomarszczona skóra pod oczami, czy opadające policzki nie będą już Twoim problemem, jeśli zdecydujesz się na wizytę w naszym gabinecie. Dlatego nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas