fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym
Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym
Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym to jeden z zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej wykonywanych w naszym gabinecie. Coraz większa świadomość możliwości korekcji okolic intymnych pozwala na polepszenie komfortu życia wielu kobietom w różnym wieku. Sprawdź, czy ten zabieg będzie odpowiedni także dla Ciebie.

Spis treści
Kiedy przeprowadza się zabieg?
Przebieg zabiegu
Jaka jest cena zabiegu?

Kiedy przeprowadza się zabieg wypełniania warg sromowych większych kwasem hialuronowym?

Wargi sromowe większe, które można wypełnić kwasem hialuronowym, są bardzo ważnym elementem kobiecego ciała, osłaniającym narządy płciowe. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób wargi sromowe chronią pozostałe narządy, znajdujące się w obrębie strefy intymnej. W tym celu należy zapoznać się z ich budową anatomiczno-histologiczną. Wargi sromowe większe są najbardziej zewnętrzną częścią narządów płciowych. Zakrywają one wargi sromowe mniejsze oraz wejście do pochwy, cewkę moczową i łechtaczkę. Od zewnątrz pokryte są owłosioną skórą, a od strony warg sromowych mniejszych cieńszą skórą bez włosów. W przeważającej większości składają się one z tkanki tłuszczowej, która działa niczym poduszka amortyzująca wszelkie działania mechaniczne w pobliżu ujścia pochwy czy cewki moczowej. Poza tym wargi sromowe większe działają jako bariera, zabezpieczając narządy moczowo-płciowe przed wnikaniem patogenów oraz nadmiernym wysuszeniem. Nieco odmienna funkcja warg sromowych związana jest z ich unerwieniem. To właśnie bardzo dobre unerwienie czuciowe sprawia, że narząd ten bierze czynny udział w czerpaniu przyjemności podczas stosunków seksualnych.

Przyczyny nieprawidłowości

Niezadowolenie z warg sromowych większych zazwyczaj nasila się z upływem czasu. Z wiekiem wszystkie tkanki naszego organizmu tracą bowiem elastyczność. Dzieje się tak ze względu na to, że maleje ilość kolagenu będącego głównym składnikiem tkanki łącznej. Ponadto często zanika również tkanka tłuszczowa, która jest bardzo ważną częścią tego narządu. Wargi sromowe stają się wiotkie, małe, niespełniające swoich funkcji.

Kiedy wargi sromowe większe są zbyt małe?

Problem ten dotyczy przede wszystkim osób starszych, u których zanikają tkanki łączna i tłuszczowa. Zdarzają się jednak sytuacje, w których z problemem zbyt małych warg sromowych większych borykają się także młode kobiety. Czasami są one dodatkowo asymetryczne. Może to wynikać z niedorozwoju tego narządu, urazów czy przebytych operacji w tej okolicy. Objawami zbyt małych warg sromowych jest nadmierna bolesność w okolicach pochwy, szczególnie podczas stosunku, oraz częste zakażenia układu moczowo-płciowego, wynikające z faktu braku bariery chroniącej przed drobnoustrojami. Dodatkowym problemem jest suchość pochwy i jej częste zapalenia, które drogą wstępującą mogą doprowadzić do ciężkich zakażeń w obrębie jamy brzusznej. Na szczęście da się zapobiec takim powikłaniom poprzez zabiegi zmieniające wielkość warg sromowych większych.

Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym

Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym jest zabiegiem pomagającym odzyskać prawidłową wielkość, a zarazem funkcjonalność tego narządu. Wykonuje się go u kobiet, które odczuwają dyskomfort fizyczny lub psychiczny związany ze zbyt małymi wargami sromowymi większymi, bez względu na wiek. Warto jednak zaznaczyć, iż przed zabiegiem labioplastyki (plastyki warg sromowych) każda pacjentka przechodzi kwalifikację lekarską, która obejmuje badanie ginekologiczne oraz obszerny wywiad lekarski. Ma to na celu określenie konieczności zabiegu, jego zasięgu oraz wyeliminowanie potencjalnych powikłań (np. ze względu na uczulenia na leki). Jest to również dobry moment, abyś przedstawiła swoje oczekiwania, co do wyglądu swoich okolic intymnych po zabiegu.

Desirial i Desirial Plus

Desirial i Desirial Plus są jedynymi oficjalnie zarejestrowanymi preparatami zawierającymi kwas hialuronowy do zastosowania w ginekologii estetycznej. Warto zaznaczyć, iż zostały one dodatkowo wzbogacone w składnik antyoksydacyjny, jakim jest mannitol.
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zabiegi poprzedzone są każdorazowo kwalifikacją lekarską. Pojedynczy zabieg jest bardzo prosty. Za pomocą specjalnej kaniuli lekarz wprowadza symetrycznie do każdej z warg sromowych preparat Desirial lub Desirial Plus. W razie asymetrycznych warg sromowych są one dodatkowo wyrównywane podczas zabiegu poprzez podanie większej ilości preparatu. Cała procedura jest krótka, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie powinnaś odczuwać bólu podczas wstrzykiwania preparatu.

Desirial

Wskazaniami do stosowania preparatów Desirial są:

  • suchość pochwy spowodowana odsłonięciem jej ujścia,
  • częste podrażnienia żeńskich zewnętrznych narządów płciowych,
  • dyskomfort w obrębie okolicy intymnej,
  • zanik warg sromowych większych (niezależnie od powodu),
  • redukcja defektów estetycznych.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem preparatów Desirial

Warto podkreślić, iż efekty zabiegów z wykorzystaniem preparatów Desirial utrzymują się przez zazwyczaj 1-2 lata. Co prawda, efekty zabiegu są natychmiastowe, jednak w ciągu ok. 2 tygodni od wykonania zabiegu objętość warg sromowych większych może się zwiększyć jeszcze o ok. 20-30%. W celu utrzymania pożądanego wyglądu zabiegi należy powtarzać.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety, pomimo że wstępnie wszystkie kobiety skarżące się na obecność zbyt małych warg sromowych mają wskazania ku temu, aby poddać się zabiegowi, to istnieją kryteria wykluczenia, które uniemożliwiają pewnej grupie kobiet skorzystanie z tego zabiegu. Do przeciwwskazań należą:

  • stan zapalny sromu,
  • obecność patologicznych zmian na skórze lub śluzówkach wymagających oceny dermatologiczno-histopatologicznej,
  • objawy różnych infekcji/stanów zapalnych toczących się w organizmie,
  • opryszczka narządów płciowych,
  • ciąża.

Cena wypełniania kwasem hialuronowym warg sromowych większych

W naszej klinice prowadzimy profesjonalne zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym warg sromowych większych z użyciem preparatów Desirial. Ceny takich zabiegów uzależnione są od ilości preparatu, którą trzeba wstrzyknąć dla uzyskania pożądanego efektu. Wahają się one między 1500 zł a 2000 zł. Oczywiście każdorazowo ilość preparatu konieczną do przeprowadzania zabiegu dobiera lekarz w oparciu o badanie pacjentki.

Trzeba przyznać, że zabieg wypełniania warg sromowych większych kwasem hialuronowym staje się coraz popularniejszy. Co prawda, jest on domeną medycyny estetycznej (a dokładnie ginekologii estetycznej), jednak poza korektą estetyczną może on znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie każdej kobiety, której dolegliwości wynikają z obecności zbyt małych warg sromowych większych. W naszej klinice wykonujemy zabiegi w sposób profesjonalny i bezpieczny. Zachęcamy do umówienia się na konsultację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas