fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg na podwójny podbródek
Zabieg na podwójny podbródek Kaniowscy Clinic
Zabieg na podwójny podbródek pozwoli skutecznie pozbyć się tego kompleksu. Jest to problem stosunkowo powszechny, z którym zmaga się wiele osób, często nieskutecznie próbując pozbyć się go samodzielnie. Z lektury tego artykułu dowiesz się, jakie są przyczyny powstawania podwójnego podbródka oraz poznasz skuteczne zabiegi usuwające ten problem.

Spis treści
Przyczyny
Zabiegi
Liposukcja
Accent Prime
Renuvion
Ultraformer III

Szukasz zabiegu na podwójny podbródek? Zanim wybierzesz, poznaj przyczyny problemu

Podwójny podbródek, który można zredukować za pomocą dobrze dobranych zabiegów, to głównie problem natury estetycznej. Sprawia, że cała twarz prezentuje się mniej korzystnie, dodaje lat oraz kilogramów. Przyczyny powstawania podwójnego podbródka są złożone. Zwykle jest utożsamiany z nadwagą, ale nie jest to reguła – również szczupłe osoby zmagają się z tym defektem.

Skłonności genetyczne

Przyczyny podwójnego podbródka genetyka

Dużą rolę w powstawaniu drugiego podbródka odgrywają uwarunkowania genetyczne. Jeśli inne osoby w Twojej rodzinie również cierpią z tego powodu, bardzo możliwe, że w spadku od rodziców otrzymałaś takie skłonności. W takim przypadku tkanka tłuszczowa z dużą łatwością gromadzi się w tym obszarze, nawet jeśli masz szczupłą sylwetkę i prowadzisz aktywny tryb życia.

Upływ lat

Podwójny podbródek może również tworzyć się wraz z wiekiem. W trakcie procesów starzenia się włókna kolagenowe obecne w skórze ulegają osłabieniu i zanikowi, przez co skóra traci swoją elastyczność oraz jędrność. Z łatwością dochodzi wtedy do zwiotczenia skóry w wielu partiach ciała: na ramionach, brzuchu czy też w obrębie żuchwy.

Dieta i styl życia

Do przyczyn możemy zaliczyć również niezdrowy tryb życia oraz dietę – częste spożywanie przetworzonej żywności, alkoholu czy słodyczy. Niezdrowe nawyki prowadzą nie tylko do nadwagi, ale także do nagromadzenia nadmiaru wody w organizmie oraz opuchlizny, która sprzyja powstawaniu podwójnego podbródka. Jednak nie tylko nawyki dietetyczne wpływają na powstawanie tego problemu – również zła postawa ciała oraz spędzanie dużej ilości czasu w pozycji siedzącej wywierają niekorzystny wpływ. Ich efektem jest osłabienie mięśni brody i szyi, przez co skóra staje się bardziej wiotka i skłonna do rozciągania.

Jeśli przyczyny problemu leżą w niezdrowych nawykach, ich zmiana może pomóc zlikwidować drugi podbródek. Zwykle jednak sama zmiana trybu życia nie wystarcza, a jedynie pozwala zapobiegać powstawaniu tego problemu – tkanka tłuszczowa zgromadzona w obrębie żuchwy jest bardzo odporna na odchudzanie. Aby pozbyć się podwójnego podbródka, należy skonsultować się ze specjalistą i zdecydować się na któryś z przedstawionych poniżej zabiegów.

Poznaj zabiegi na usunięcie podwójnego podbródka

Usunięcie drugiego podbródka za pomocą domowych sposobów może się okazać niemożliwe. Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych i małoinwazyjnych metod, które w skuteczny sposób rozwiązują ten problem. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, należy skonsultować problem z lekarzem specjalistą, który oceni skalę problemu oraz doradzi, jaki zabieg da najlepsze rezultaty w danym przypadku.

Liposukcja

Liposukcja to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej z różnych części ciała. Może zostać wykonana także na tak małym obszarze, jak okolica żuchwy. Dzięki pozbyciu się tkanki tłuszczowej z tej okolicy twarz nabiera innego charakteru, jest odmłodzona i wyszczuplona, a rysy twarzy stają się bardziej wyraziste. Taki efekt jest możliwy dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody liposukcji laserowej.

Liposukcja laserowa z użyciem systemu LipoLife 3G pozwala nie tylko pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, ale także pobrać ją i przeszczepić w wybrany obszar ciała. Pozwala to na dużą swobodę w modelowaniu całej sylwetki, dzięki czemu możesz pozbyć się dysproporcji ciała i wyszczuplić problematyczne obszary. Zabieg jest w pełni bezpieczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co znacząco skraca okres rekonwalescencji pozabiegowej.

Accent Prime

Accent Prime to nowoczesna technologia umożliwiająca jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnianie skóry danego obszaru ciała. Jest to możliwe dzięki połączeniu działania fali ultradźwiękowej (US) oraz radiowej (RF). Technologia zimnych i ciepłych ultradźwięków pozwala na rozbicie komórek tłuszczowych i uwolnienie nagromadzonego w nich tłuszczu, który następnie zostanie usunięty przez układ limfatyczny. Fale radiowe działają pobudzająco na włókna kolagenowe w skórze, dzięki czemu stymulują odbudowę struktury skóry, jej ujędrnienie oraz likwidację cellulitu.

Dzięki połączeniu mocy fali ultradźwiękowych oraz radiowych zabieg jest niezwykle skuteczny. Stosowany w terapii drugiego podbródka pozwala na pozbycie się problematycznej tkanki tłuszczowej, a także wygładzenie i ujędrnienie skóry w tym obszarze. Zabieg w zauważalny sposób wpływa na wygląd twarzy, odmładzając ją i wyszczuplając. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny – nie wymaga okresu rekonwalescencji, trwa tylko 20 minut, a jego efekty na pewno Cię zaskoczą!

Renuvion

Renuvion to najnowocześniejsza technologia oparta na działaniu zimnej plazmy helowej oraz fal radiowych. Jest niezastąpiona w przypadkach, gdy chcemy pozbyć się nadmiaru wiotkiej, rozciągniętej skóry. Zabieg stymuluje regenerację skóry poprzez powodowanie mikrouszkodzeń, które stanowią impuls do syntezy nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się o wiele bardziej jędrna i gładka, a jej nadmiar obkurcza się.

Zabieg polecany jest również jako uzupełnienie zabiegu liposukcji. Szybki ubytek tkanki tłuszczowej w wyniku liposukcji może powodować tymczasowy efekt nadmiaru skóry w danym obszarze. Dzięki wykorzystaniu technologii Renuvion skóra obkurcza się bardzo szybko, pozwalając cieszyć się pełnym efektem w krótkim czasie.

Ultraformer III

Ultraformer III to innowacyjne urządzenie wykorzystujące moc wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej – HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound). Nowoczesna technologia umożliwia wykonanie nieinwazyjnego liftingu ciała oraz twarzy. Podczas zabiegu dochodzi do krótkotrwałego podgrzewania danego obszaru skóry, co pobudza ją do regeneracji oraz stymuluje syntezę nowych włókien kolagenowych. Stosowany jest w wielu przypadłościach, między innymi do usuwania zmarszczek, a także przywrócenia jędrności skóry po okresie ciąży czy utracie wagi.

Zabieg stosowany jest często do ujędrniania oraz modelowania skóry twarzy. Z wiekiem często dochodzi do zwiotczenia owalu twarzy, opadnięcia linii brwi czy też powstania podwójnego podbródka. Zabieg precyzyjnie usuwa defekt oraz pozostawienia skórę o wiele jędrniejszą i gładszą. Ultraformer III pozwala nie tylko na ujędrnienie skóry, ale także modelowanie wybranego obszaru, dzięki usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Efekty są widoczne zaraz po zakończeniu zabiegu, a wraz z upływem czasu stają się jeszcze bardziej spektakularne.

Podwójny podbródek to częsty problem wielu osób, odporny na wszelkie próby jego redukcji domowymi sposobami. Na szczęście, dzięki zabiegom medycyny estetycznej, w bezpieczny i małoinwazyjny sposób można go zredukować. Aby wybrać najlepszą metodę leczenia, polecamy konsultację z lekarzem specjalistą. Konsultacja pozwoli na trafne zdiagnozowanie problemu, dobranie odpowiedniego zabiegu i osiągnięcie trwałych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas