fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg na sińce pod oczami
Jaki zabieg na since pod oczami

Zabieg na sińce pod oczami jest sposobem na skuteczne usunięcie nieestetycznych zmian, które pojawiają się w tym obszarze twarzy u wielu pacjentów. Tego rodzaju zacienieniu często towarzyszy obrzęk, utrzymujący się pod wpływem zastoju limfatycznego, niewyspania i zmęczenia. Skóra traci też z wiekiem swoje zdolności do regeneracji, przez co sińce utrzymują się długotrwale. Na ich powstawanie wpływa też brak nawodnienia organizmu i zła dieta.

Spis treści:
Czy przyniesie dobre efekty?
Współczesna medycyna estetyczna
Co sprawdzi się najlepiej?
Technologia HIFU
Mezoterapia
Laseroterapia
Dlaczego warto wybrać Kaniowscy Clinic?

Czy zabieg na sińce pod oczami przyniesie dobre efekty?

Zabieg na sińce pod oczami może być bardzo skuteczny, a zarazem mało inwazyjny. Procedury na ten problem wykonują po wcześniejszej konsultacji specjaliści w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Należy jednak pamiętać, że wszystkie zabiegi przeprowadzane w okolicach oczu są dość wymagające. Skóra w tym obszarze jest bardzo cienka i pozbawiona gruczołów łojowych, a tym samym nie posiada naturalnego sebum jako warstwy ochronnej. Okolice oczu charakteryzują się też rzadszym rozmieszczeniem elastyny i kolagenu, niż pozostałe partie twarzy. Na skutek ubytków tych substancji sińce mogą stawać się jeszcze bardziej widoczne, a ciągła praca mięśni powiek dodatkowo zwiększa ryzyko powstawania zmarszczek.

Współczesna medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej kompleksowo oddziałują na stan skóry, niwelując szereg problemów występujących również w obszarze oczu. Niektóre procedury działają też profilaktycznie, zapobiegając powstawaniu nowych zmian w postaci zmarszczek, przebarwień czy właśnie specyficznych sińców. Zabiegi te z powodzeniem można bowiem przeprowadzać nie tylko na całą twarz, ale również jej wybrane okolice. W Kaniowscy Clinic zawsze staramy się dokładnie ocenić stan skóry pacjenta, aby jak najlepiej dopasować do niego terapię o działaniu wzmacniającym, regenerującym, rozjaśniającym i wygładzającym.

Jaki zabieg na sińce pod oczami sprawdzi się najlepiej?

Jaki zabieg na sińce pod oczami będzie najskuteczniejszy? Procedura tego typu musi przynosić odpowiednie efekty, a przy tym charakteryzować się niską inwazyjnością. Aby rezultaty były dobre, zabieg powinien doprowadzić do wyeliminowania charakterystycznych sińców, zmian naczyniowych, cieni oraz innych niedoskonałości. Zabieg musi też przyczyniać się do wzmocnienia skóry w okolicach powiek, usuwając przy tym związki toksyczne czy nadmiar wody. Warunki te spełnia wiele procedur oferowanych przez Kaniowscy Clinic. Z ich pomocą można nie tylko usunąć sińce pod oczami, ale też wygładzić zmarszczki mimiczne, zredukować przesuszenie oraz zregenerować cerę. Duże znaczenie ma jednak trafny dobór metody zabiegowej, a tym samym umiejętna kwalifikacja pacjenta.

Technologia HIFU

HIFU to High Intensity Focused Ultrasound, czyli wysoce skoncentrowane fale ultradźwiękowe o dużej częstotliwości. Technologia ta znajduje szerokie zastosowanie w ujędrnianiu i unoszeniu skóry, a także obkurczaniu tkanek. Z jej pomocą realizujemy w naszym gabinecie zabiegi z użyciem Ultraformer III, Ulthera oraz Utims A3. Procedury te mogą być realizowane na różnej głębokości tkanki w sposób bezinwazyjny oraz bezpieczny, niezależnie od obszaru twarzy i włącznie z okolicami powiek. Urządzenia korzystające z technologii HIFU nie oddziałują na wierzchnie warstwy naskórka, co pozwala na ich wykorzystanie profilaktyczne przez praktycznie cały rok. Na skórę wpływają natomiast wysoce zogniskowane fale ultradźwiękowe, które skutecznie obkurczają włókna kolagenu i elastyny oraz pobudzają ich produkcję. Fale ultradźwiękowe HIFU prowadzą do wywołania drgań docelowej tkanki, a w konsekwencji jej tarcia i kontrolowanego przegrzania. Rezultatem jest efektywna stymulacja procesów regeneracji tkanek. W zabiegach tych nie dochodzi do naruszenia ciągłości skóry i wystąpienia poparzeń powierzchniowych, ze względu na punktowe kumulowanie energii w głębszych warstwach skóry.

Mezoterapia

Mezoterapia polega na dostarczaniu w głąb skóry różnych składników aktywnych, z możliwością optymalnego dotarcia w konkretny obszar. W procedurze tej iniekcja odbywa się za pomocą igły lub kaniuli, z ustaloną głębokością wkłucia oraz ściśle określoną dawką preparatu. Rezultaty mezoterapii są osiągane nie tylko przez dobroczynne działanie dostarczanych substancji, ale też samoregenerację skóry aktywowaną pod wpływem wykonywania licznych nakłuć. W przypadku sińców dużą skuteczność może zapewnić wykorzystanie osocza bogatopłytkowego. Może ono dostarczyć wiele witamin, czynników wzrostu, oligopeptydów, oligoelementów, enzymów oksydacyjnych oraz innych przydatnych substancji. Składniki te aktywują fibroblasty do wytwarzania kolagenu, a także pobudzają mikrokrążenie skóry i niwelują działanie wolnych rodników. Biostymulacja i regeneracja komórek następuje pod wpływem autologicznej odnowy, co wynika z oddziaływania komórek macierzystych.
W Kaniowscy Clinic możemy też wykonać mezoterapię preparatem Jalupro, zapewniającym wsparcie naturalnych procesów metabolicznych i komórkowych. Zabieg ten działa jako zastępcza terapia aminokwasowa, bazująca na wykorzystaniu kwasu hialuronowego i aminokwasów do biorewitalizacji.

Laseroterapia

Na usuwanie sińców pod oczami pozwala również laseroterapia, którą w Kaniowscy Clinic przeprowadzamy przy użyciu różnych urządzeń. Do najskuteczniejszych zalicza się Discovery Pico. Laser ten posiada frakcyjną końcówkę do stymulowania struktur skóry, emitującą krótkie impulsy o znacznej mocy. Długość fal wiązki laserowej jest podwójna, a samo urządzenie może działać w różnych trybach i zapewnia praktycznie bezbolesną redukcję zasinienia pod oczami.
Sposobem na usunięcie sińców może być również zastosowanie lasera tulowego Lavieen, wykorzystującego tul jako źródło energii. Pracę tego urządzenia można dostosować do parametrów skóry, co ułatwia wyrównywanie i przebudowę jej struktur. W naszym gabinecie posiadamy również laser frakcyjny CO2, który z kolei przesyła do skóry krótkie impulsy. Mikrouszkodzenia wygenerowane w ten sposób otoczone są tkanką zdrową, co przekłada się na przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Cały zabieg odbywa się pod znieczuleniem miejscowym.

laser discovery pico zabiegi na trądzik

Dlaczego warto zrealizować zabieg na sińce pod oczami w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Zabieg na sińce pod oczami w naszym gabinecie we Wrocławiu jest skutecznym sposobem na wyeliminowanie uciążliwego problemu estetycznego, który znacząco obniża komfort funkcjonowania oraz samopoczucie. Procedury dostępne w Kaniowscy Clinic efektywnie podnoszą elastyczność skóry w okolicach powiek, redukując jednocześnie obrzęki, przebarwienia czy zmarszczki. W naszym centrum jesteśmy w stanie zaoferować pacjentom profesjonalną diagnostykę, sterylne warunki terapii, specjalistyczną opiekę medyczną oraz gwarancję zastosowania przebadanych klinicznie preparatów i certyfikowanego wyposażenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz umówienia wizyty z naszymi specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas