fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg Onda
Zabieg Onda

Zabieg Onda to skuteczny sposób na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, wyeliminowanie problemu z wiotką skórą, usunięcie cellulitu oraz wymodelowanie pięknej sylwetki. Procedura z wykorzystaniem tego urządzenia bazuje na innowacyjnej technologii Coolwaves, czyli specjalnych mikrofalach w formie prądów elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości. Onda to system bezpieczny, a przy tym wyjątkowo wszechstronny.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Rodzaje głowic
Mechanika działania
Przebieg zabiegu
Zalecenia przed zabiegiem i po zabiegu
Ile kosztuje?
Zalety i korzyści

Na czym polega zabieg na ciało Onda i jakie przynosi efekty?

Zabieg na ciało Onda działa w kilku zakresach, dzięki czemu efekty jego działania są kompleksowe. Procedura ta dostępna jest w ofercie zabiegów naszego centrum medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic, gdzie dysponujemy nowoczesną aparaturą. Mikrofale Coolwaves emitowane przez urządzenie działają bardzo głęboko, dzięki czemu precyzyjnie docierają do komórek tłuszczowych i skutecznie zmniejszają tkanką tłuszczową zlokalizowaną miejscowo. Zastosowanie odpowiedniej głowicy o płytkim oddziaływaniu na tkanki sprawia, że zabieg przyczynia się również do efektywnego rozbijania cellulitu. Mikrofale emitowane przez Onda wywołują ponadto skurcz włókien kolagenowych, co stymuluje produkcję nowych oraz prowadzi do odmłodzenia i ujędrnienia skóry.

Rodzaje głowic

onda urządzenie lne

Urządzenie Onda posiada dwie odpowiednio zaprojektowane głowice, które odpowiadają za emisję energii do warstw podskórnych. Do ujędrniania skóry i redukcji powierzchownego cellulitu służy głowica płytkiego działania. Jej zadaniem jest wydzielenie powierzchniowego, mocno skoncentrowanego nagrzewania. W ten sposób dochodzi do rozpuszczenia włóknistego kolagenu, a następnie obkurczenia zewnętrznych włókien kolagenowych. Efektem jest nie tylko ujędrnienie przypowierzchniowej tkanki łącznej, ale również jej skuteczne wymodelowanie. Do redukcji tkanki tłuszczowej i głębokiego cellulitu służy z kolei głowica głębokiego działania. W tym przypadku wydzielane nagrzewanie ma większy i głębszy zakres, ponieważ prowadzi do drgań komórek tłuszczowych oraz wywołania ich lipolizy. W efekcie następuje aktywacja fibroblastów oraz modelowanie nowych włókien kolagenowych.

Mechanika działania

System Onda wytwarza fale, których częstotliwość selektywna wynosi 2,45 GHz. Takie parametry są najbardziej optymalne do redukcji tłuszczu, ponieważ znacząco zmniejszają wchłanialność promieniowania przez warstwy skóry właściwej i naskórka oraz trafiają precyzyjnie do tkanki tłuszczowej zlokalizowanej podskórnie. W czasie zabiegu wyprowadzana jest energia, która wywołuje efekt stresu metabolicznego. W wyniku wzrostu temperatury następuje zmiana chemicznej struktury tłuszczu, złożonego z glicerolu i kwasów tłuszczowych. Komórki organizmu muszą podnieść swój metabolizm, aby skutecznie pozbyć się tych związków. W rezultacie następuje opróżnienie komórek tłuszczowych oraz zmniejszenie ich rozmiaru. Ze względu na obecność systemu ciągłego chłodzenia w głowicach urządzenia Onda ryzyko niepożądanego przegrzania warstw skóry od zewnątrz jest całkowicie zredukowane. Sam zabieg jest małoinwazyjny.

Przebieg zabiegu

Oferowany przez nas zabieg musi być poprzedzony szczegółowym wywiadem, który pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. W Kaniowscy Clinic przeprowadzamy też kompleksową ocenę grubości tkanki tłuszczowej w obszarze poddawanym procedurze, co pozwoli na dobór optymalnych parametrów systemu Onda. Przed bezpośrednim rozpoczęciem terapii musimy oczyścić skórą pacjenta, a ewentualnie także ogolić włosy. Na jej powierzchnię nakładamy cienką warstwę gliceryny, po czym rozpoczyna się masaż głowicą emitującą elektromagnetyczne fale. Podczas zabiegu odczuwane jest jedynie lekkie ciepło oraz mrowienie. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Ile zabiegów Onda należy wykonać oraz jakie są przeciwwskazania do ich przeprowadzenia?

Ile zabiegów Onda powinno się wykonać i jakie są do nich przeciwwskazania? Liczba serii zawsze ustalana jest indywidualnie, zależnie od stopnia zaawansowania problemu oraz oczekiwań samego pacjenta. Z reguły przeprowadzamy od 4 do 6 zabiegów, które są wykonywane w odstępach 2-3 tygodniowych. Do zastosowania urządzenia Onda istnieją pewne przeciwwskazania. Procedura ta nie może być przeprowadzana u osób z niewydolnością lub zaburzeniami pracy serca, neoplazją, uszkodzeniem lub upośledzeniem czynności nerek i wątroby, zakrzepicą lub zakrzepowym zapaleniem żył, zaburzeniami krzepnięcia krwi i skazą krwotoczną, chorobami zakaźnymi oraz wszczepionymi implantami i rozrusznikami serca. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również ciąża.

Zalecenia przed zabiegiem i po zabiegu

Aby zabieg przynosił pożądane efekty, musi być wykonany w kilku seriach. Istotne znaczenie ma też przestrzeganie wszystkich zaleceń przedzabiegowych oraz pozabiegowych. Z uwagi na stosunkowo wysoki poziom absorpcji mikrofal przez wodę należy przynajmniej na tydzień przed planowaną procedurą wstrzymać się od stosowania kremów nawilżających w leczonym obszarze. W ten sposób można uniknąć nadmiernego wchłaniania się fal Coolwaves do zewnętrznych warstw skóry, a jednocześnie podnieść efektywność ich przenikania do tkanki tłuszczowej. Przed zabiegiem należy też przyjmować 2 litry wody dziennie, aby zapewnić optymalny drenaż płynów śródmiąższowych. Zalecamy rozpoczęcie tego działania 2-3 dni przed procedurą, a także kontynuowanie przez jeden dzień po zabiegu.

Ile kosztuje zabieg Onda, od czego zależy jego cena oraz jakie zbiera opinie?

Ile kosztuje zabieg Onda, od czego zależy jego cena oraz jakie zbiera opinie? Ze szczegółowym cennikiem możesz się zapoznać na stronie internetowej naszego centrum Kaniowscy Clinic. Na koszty wpływa zarówno rodzaj obszaru zabiegowego, jak i liczba wykupionych serii. Urządzenie Onda możemy zastosować chociażby na brzuch, boki, łydki, uda czy pośladki. Efekty zabiegu również są kwestią indywidualną, dlatego w przypadku każdego pacjenta wyglądają nieco inaczej. W większości przypadków zapewnia on jednak harmonijne wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, zredukowanie nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz uzyskanie elastycznej i napiętej skóry o zmniejszonej wiotkości.

Zalety i korzyści

Technologia mikrofalowa znajduje obecnie zastosowanie w wielu zabiegach medycyny estetycznej, które oferuje nasze centrum. Urządzenie Onda posiada optymalną częstotliwość selektywną, dla której ludzka tkanka skórna jest niemal przezroczysta i jednocześnie oddziałuje na praktycznie całą podskórną warstwę tłuszczową. System ten opracowany został przez firmę Deka, która od lat wprowadza na rynek różne innowacyjne technologie. W Kaniowscy Clinic dbamy o skuteczność i bezpieczeństwo terapii, dzięki czemu oferujemy wiele sprawdzonych zabiegów eliminujących popularne problemy medyczne i estetyczne. Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas