fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi biostymulatorami
Zabiegi biostymulatorami

Zabiegi biostymulatorami polegają na zastosowaniu specjalnych preparatów, które za sprawą odpowiednich składników wpływają na odbudowę struktur skóry. Ich zadaniem jest przede wszystkim ujędrnienie i uelastycznienie tkanki, a także uzupełnienie jej ubytków. Biostymulatory mogą być używane również do modelowania konturów twarzy oraz redukcji zmarszczek czy innych niedoskonałości. Preparaty te są stosowane w zabiegach o działaniu rewitalizującym. Aplikuje się je zazwyczaj w głębsze warstwy skóry.

Spis treści:
Na czym polegają?
Zasada działania
Jakie mają zastosowanie?
Rewitalizacja skóry twarzy i ciała
Redukcja głębokich niedoskonałości
Jak przebiegają?
Przeciwwskazania do zabiegów

Na czym polegają zabiegi biostymulatorami?

Zabiegi biostymulatorami polegają przede wszystkim na wywołaniu procesów, które inicjują regenerację tkanek poprzez stymulowanie ich naturalnej odnowy. W naszym gabinecie Kaniowscy Clinic wykorzystujemy specjalnie dobrane preparaty do kondycjonowania tkanki pozwalające na przywrócenie ich utraconych właściwości w wyniku rewitalizacji. Proces ten polega na zwiększeniu syntezy kolagenu, w wyniku czego następuje wymuszenie odbudowy komórkowej. W zabiegach tych możemy wykorzystać produkty o zróżnicowanych parametrach, ukierunkowanych głównie na regenerację skóry oraz ogólną poprawę jej kondycji.

Zasada działania

Biostymulatory są bardzo starannie opracowanymi preparatami, których receptura została stworzona w oparciu o kompleksowe badania w dziedzinie biotechnologii. Obecnie bardzo wiele z nich bazuje na odpowiednim połączeniu składników, takich jak aminokwasy i kwas hialuronowy. Ich zastosowanie sprawdza się w przypadku występowania procesów starzenia, które prowadzą do postępującego zmniejszania liczby fibroblastów biorących udział w produkcji kolagenu. Ze względu na utratę kluczowych białek skóra stopniowo staje się wiotka, szara i sucha. Objaw zmniejszenia jędrności jest szczególnie widoczny na twarzy, chociażby w okolicy policzków oraz oczu. Problemy mogą dotyczyć również innych miejsc, takich jak skóra na szyi, ramionach, grzbietach dłoni czy nad kolanami. Negatywnie na wygląd zewnętrzny wpływa również uwidocznienie się zmarszczek, których redukcja także pozostaje możliwa dzięki biorewitalizacji odpowiednimi preparatami.

Jakie zastosowanie mają zabiegi biostymulatorami?

Zabiegi biostymulatorami znajdują szerokie zastosowanie m.in. w aminokwasowej terapii zastępczej. Ze względu na odpowiednią formułę, trafnie dobrane preparaty mogą zawierać bardzo wysokie stężenia kwasu hialuronowego oraz kluczowe aminokwasy w postaci glicyny, L-proliny, L-lizyny i L-leucyny. Zadaniem tych składników jest przede wszystkim odbudowa struktury kolagenowej, co jest możliwe poprzez dostarczenie tkankom substancji niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Zastosowanie biostymulatorów tego typu pozwala na uelastycznienie i odświeżenie skóry, a także jej odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Zabiegi z użyciem tych preparatów wykorzystywane są też w redukcji drobnych niedoskonałości.

Rewitalizacja skóry twarzy i ciała

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4

Zależnie od składu biostymulator może być wykorzystany do rewitalizacji skóry twarzy lub całego ciała. Zabieg z jego użyciem przyczynia się do aktywacji naturalnych procesów naprawczych, co przywraca prawidłową elastyczność i nawilżenie oraz jednocześnie chroni przed postępującą utratą jędrności. Biostymulatory tego typu mogą być stosowane na zwiotczałą skórę twarzy, a także ud, kolan, brzucha czy ramion. Procedury z wykorzystaniem takich preparatów są również pomocne w redukcji keloidów, rozstępów i blizn potrądzikowych, zapobiegając jednocześnie powstawaniu elastozy. Zabieg rewitalizujący zwykle odbywa się w kilku seriach, które realizujemy w kilkutygodniowych odstępach. Ich częstotliwość ustalamy w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Podstawowym wskazaniem jest w tym przypadku występowanie zmian skórnych, a także fotostarzenie twarzy i ciała. Biostymulatory mogą też wzmocnić rezultaty innych zabiegów medycyny estetycznej, w tym realizowanych z użyciem peelingów, wypełniaczy czy urządzeń laserowych. Preparaty te są ponadto wykorzystywane przy różnych zabiegach chirurgicznych.

Redukcja głębokich niedoskonałości

Biostymulatory mogą być wykorzystane również do rewitalizacji tych miejsc na skórze, w których występują głębsze niedoskonałości. Dotyczy to chociażby charakterystycznych zmarszczek palacza, zmarszczek na czole, bruzd nosowo-wargowych czy tzw. linii marionetek. Zabiegi z użyciem tych preparatów sprawdzają się w korygowaniu owalu twarzy, a także rewitalizacji skóry szyi czy dekoltu. Czas utrzymywania się składników biostymulatora jest optymalnie długi, dzięki czemu sprzyja utrzymywaniu stałego nawodnienia. Z tego względu terapia z ich wykorzystaniem sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej, podatnej na procesy starzenia oraz w sytuacji osłabienia aktywności procesów metabolicznych. Biostymulatory mogą być aplikowane również u pacjentów z cerą odwodnioną i suchą, u których występuje fotostarzenie o stopniu poważnym lub umiarkowanym. Preparaty te znajdują zastosowanie na etapie przygotowawczym do innych zabiegów, a także po ich zakończeniu – celem wzmocnienia. Procedury z ich użyciem mogą być realizowane nawet w okresie letnim.

Jak przebiegają zabiegi biostymulatorami i od czego zależy ich cena?

Zabiegi biostymulatorami mogą bazować na wykorzystaniu różnych produktów i są wykonywane na rozmaitych obszarach ciała i twarzy, od czego też w znacznym stopniu zależy ich cena. Każda procedura tego typu wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania. Na początek skóra pacjenta jest dokładnie oczyszczana, po czym następuje nałożenie maści znieczulającej. Po jej usunięciu rozpoczyna się właściwa iniekcja produktu do wybranego obszaru skóry. Aplikacja biostymulatorów wymaga zastosowania cienkiej igły lub kaniuli. Substancje zawarte w biostymulatorach wspomagają fizjologiczną syntezę kolagenu. Ze względu na obecność nieusieciowanego kwasu hialuronowego w postaci plastycznego żelu, zabieg przyczynia się do wygładzenia zmarszczek. Jego przeprowadzenie pozwala też na poprawę gęstości i elastyczności skóry.

Przeciwwskazania do zabiegów

Procedury z wykorzystaniem odpowiednio dobranych biostymulatorów są odpowiednie dla większości pacjentów, jednak występują pewne przeciwwskazania do ich realizacji. Zabiegi te nie powinny być wykonywane u kobiet w ciąży, a także tych karmiących piersią. Istotnym przeciwwskazaniem jest występowanie różnych patologii ogólnoustrojowych, takich jak niewydolność wątroby i nerek czy choroba autoimmunologiczna. Ze stosowania biostymulatorów powinny zrezygnować osoby, które w przeszłości stosowały stałe wypełniacze lub znajdują się w stanie po terapii przeciwnowotworowej. Zabieg może być wykluczony w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu, a także przyjmowania miejscowych lub układowych sterydów ogólnoustrojowych oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas