fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi na rozstępy. Poznaj dostępne rozwiązania
Zabiegi na rozstępy Poznaj dostępne rozwiązania Kaniowscy Clinic
Zabiegi na rozstępy są coraz popularniejsze wśród kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Wynika to zapewne z wielu różnych czynników – w tym z faktu, iż rozstępy często są wstydliwym problemem, którego chcemy się pozbyć. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna stworzyła wiele bezpiecznych i skutecznych metod, dzięki którym taki problem można znacznie zminimalizować.

Spis treści
Czym są rozstępy i skąd one się biorą?
Różne metody walki z rozstępami
Ceny zabiegów

Skuteczne zabiegi na rozstępy, również te po ciąży

Skuteczne zabiegi na rozstępy są potrzebne osobom czującym się źle z powodu nieestetycznych zmian na skórze. Takie zabiegi są szczególnie ważne dla kobiet mających rozstępy na brzuchu, powstałe na skutek przebytej ciąży. Młode mamy mogą nie akceptować zmian w swoim wyglądzie, a specjalistyczne metody leczenia mogą poprawić ich samoocenę. Jak w takim razie poradzić sobie z takimi zmianami na skórze i gdzie szukać pomocy?

Rozstępy a przyrost masy ciała

Obecność rozstępów jest nierozerwalnie związana z przyrostem masy ciała, bowiem zmiany te tworzą się na powierzchni skóry w sytuacjach, kiedy musi ona zostać dość szybko „rozciągnięta”. Problem ten dotyczy najczęściej skóry brzucha u kobiet w czasie ciąży i po porodzie. Warto jednak wspomnieć, iż może on dotyczyć także innych osób, np. uprawiających sport, u których rozstępy mogą pojawić się w różnych rejonach ciała pod wpływem szybkiego rozwoju tkanki mięśniowej. W tym mechanizmie przykładowo mogą być widoczne rozstępy na plecach u osób uprawiających pływanie. W okresie dojrzewania u dziewczynek rozstępy bardzo często pojawiają się na piersiach i na biodrach, a u chłopców zwykle na plecach, co związane jest z szybkim tempem wzrostu oraz wahaniami stężeń hormonów w tym okresie. Oczywiście grupą osób narażonych na tego typu zmiany są również osoby z nadwagą, u których nastąpił szybki przyrost masy ciała. Kolejną grupą osób narażonych na występowanie rozstępów są ludzie przewlekle leczący się preparatami glikokortykosteroidowymi.

Prewencja, czyli co robić, aby problemu nie było?

Kierując się znaną od lat zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto zastanowić się nad działaniami mającymi na celu ochronę skóry przed pojawieniem się rozstępów. Takimi działaniami są przede wszystkim racjonalna codzienna dieta oraz umiarkowane, lecz regularne, ćwiczenia fizyczne. To wszystko ma na celu zapobieganiu szybkiemu i nadmiernemu przyrostowi masy ciała. Do tego warto dołożyć codzienną pielęgnację skóry kremami balsamami nawilżającymi, które warto wmasować w skórę dla lepszego efektu. Podobne kremy czy specjalistyczne maści można stosować w pierwszej fazie, kiedy rozstępy dopiero zaczną się pojawiać.

Jaki zabieg na rozstępy wybrać i czy warto się zdecydować na zabiegi laserowe?

Jaki zabieg na rozstępy wybrać? Na rynku istnieje wiele różnorodnych metod. W naszym gabinecie wykonywanych jest kilka ich rodzajów. Nie wiesz, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy? Zapoznaj się z naszą ofertą, którą przedstawiamy poniżej, aby móc wybrać metodę, która najbardziej Tobie odpowiada.

Lampa LED

Lampa Led Triwings

Jest to niezwykle prosta metoda, dzięki której można usunąć zarówno świeże, zaczerwienione, jak i zabliźnione rozstępy. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i polega na naświetlaniu zmian przez kilka-kilkanaście minut. W przypadku blizn – naświetlanie lampą LED przynosi największe korzyści przy połączeniu z laseroterapią. Pod wpływem światła komórki regenerują się, a rozstępy stopniowo zanikają.

Laser Discovery Pico

Zasada działania lasera pikosekundowego jest stosunkowo prosta i polega na emisji bardzo silnej wiązki laserowej w czasie pikosekund. Dzięki temu tkanki są bardzo silnie pobudzane w krótkich odstępach czasowych. Takie działanie lasera sprawia, że tkanki w skórze są delikatnie uszkadzane (tworzą się tzw. kontrolowane mikrouszkodzenia), co stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Czas trwania takiego zabiegu to kilka do kilkunastu minut – w zależności od wielkości obszaru skóry, na którym znajdują się rozstępy. Na Twoje specjalne życzenie możemy zapewnić Ci nawiew chłodnego powietrza na skórę podczas zabiegu, co znacznie zmniejszy odczucie dyskomfortu podczas jego wykonywania.

Laser Mosaic

Laser Mosaic należy do grupy laserów frakcyjnych, które są bardzo skuteczne przy jednoczesnej niewielkiej inwazyjności procedury. Zasada działania polega na emisji bardzo wąskich wiązek laserowych, które tworzą w skórze właściwej mikrouszkodzenia otoczone tzw. „wysepkami” zdrowej tkanki. Dzięki temu zabiegowi następuje szybka i skuteczna regeneracja skóry. Z wierzchu poprzez „nakrycie” otworów nowym naskórkiem, a w głębszych warstwach poprzez regenerację kolagenu i elastyny. Efekty takiego zabiegu są niejednokrotnie zaskakujące – Twoja skóra stanie się po nim zdecydowanie bardziej elastyczna, a Twoje rozstępy wyraźnie się zmniejszą. Pamiętaj jednak, iż dla pełnego efektu czasami trzeba wykonać serię kilku zabiegów. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, złuszczać się przez kilka dni.

Laser CO2

Metoda ta jest bardzo podobna do poprzednio opisanej. Laser CO2 jest również laserem frakcyjnym, który działa emitując dużą ilość wiązek laserowych. Pozwala to na wygładzenie zniszczonej skóry, a tym samym redukcję rozstępów. Warto podkreślić, iż efekt nie jest natychmiastowy, bowiem regeneracja kolagenu trwa przez ok. 3-6 miesięcy od daty przeprowadzenia naświetlania laserem. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, abyś nie odczuwał/a nieprzyjemnego mrowienia i pieczenia podczas zabiegu. Dla pewnego efektu dobrze jest zastosować się do zaleceń lekarza, który określi, w jakim odstępie czasu powinieneś/powinnaś wykonać zabieg ponownie.

Karboksyterapia

Nie jest to nic innego, jak precyzyjne i kontrolowane wstrzyknięcie śródskórnie lub podskórnie dwutlenku węgla, co zwiększa mikrokrążenie. Dzięki temu skóra staje się bardziej odżywiona, przez co szybciej się regeneruje, a tym samym następuje redukcja rozstępów na Twoim ciele. W Kaniowscy Clinic zabieg ten wykonujemy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i innowacyjnych technik, które pozwalają na niezwykle precyzyjne podanie dwutlenku węgla. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zalecamy wykonanie ok. 7-10 zabiegów w odstępach ok. 1 tygodnia.

Mezoterapia

Jest to ogólne pojęcie, pod którym kryje się możliwość wstrzyknięcia pod skórę wielu różnych substancji umożliwiających jej prawidłową regenerację. Szczegóły zabiegu – rodzaj wstrzykiwanej substancji, ilość powtórzeń itd. za każdym razem ustalamy indywidualnie w zależności od Twoich potrzeb. Mezoterapia, np. kolagenowa, stanowi zazwyczaj element terapii łączonej czy uzupełniającej dla innych metod zabiegowych.

Jakie są ceny zabiegów usuwania rozstępów?

Ceny zabiegów usuwania rozstępów są bardzo różne i uzależnione od wybranej metody. Do najtańszych zabiegów należą karboksyterapia i mezoterapia, w przypadku których cena jednego zabiegu zaczyna się odpowiednio od 200 i od 300 zł. Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem lasera eCO2 to koszt min. 300 zł. Jeśli bierzesz pod uwagę zabieg z wykorzystaniem lasera Mosaic, to koszty będą porównywalne – również min. 300 zł za pojedynczy zabieg na rozstępy. Cena w przypadku leczenia za pomocą lasera Discovery Pico waha się od 600 do 1500 zł, w zależności od okolicy ciała poddawanej zabiegowi oraz wielkości powierzchni, na której znajdują się rozstępy.

Białe lub czerwone pęknięcia na skórze to także Twój problem? Zgłoś się do nas! Nieważne, czy wybierzesz zabieg laserowy na rozstępy, czy będzie to inna metoda leczenia, w Kaniowscy Clinic pozbędziesz się niechcianych, nieestetycznie wyglądających zmian na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas