Zabiegi na wiotką skórę brzucha znajdują zastosowanie w wielu specyficznych przypadkach. Ciało podlega na przestrzeni lat licznym zmianom, które nie pozostają bez wpływu na jego wygląd. Na utratę jędrności szczególnie narażona jest właśnie skóra brzucha, która nierzadko zmienia się nie do poznania w wyniku ciąży, utraty wagi czy wahań hormonalnych. Aby zniwelować problem z jej wiotkością, można zdecydować się na specjalistyczny zabieg.
Spis treści:
Kiedy się sprawdzą?
Wskazania
Zalecane terapie
Zasada działania
Przebieg procedury
Zaawansowane systemy zabiegowe
Kiedy sprawdzą się zabiegi na wiotką skórę brzucha?
Zabiegi na wiotką skórę brzucha są zalecane w przypadku różnych problemów estetycznych, a z większością z nich możemy uporać się w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Przyczyną zmian jest przede wszystkim utrata zdolności organizmu do regeneracji uszkodzonych włókien kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za utrzymanie elastyczności i młodego wyglądu skóry. Z czasem staje się ona wiotka i cienka. Skóra może stracić swoją jędrność także w wyniku zaburzeń hormonalnych, przebytych chorób czy nadmiernego rozciągnięcia.
Wskazania do zabiegów
Procedury umożliwiające pozbycie się wiotkiej skóry w tym obszarze ciała często zalecane są po urodzeniu dziecka. W ciąży skóra ulega mocnemu rozciągnięciu, a także jest narażona na rozstępy spowodowane uszkodzeniem włókien kolagenowych. Z uwagi na znaczne wahania hormonalne, ciało ma trudności z prawidłową regeneracją. Po porodzie skóra często nie wraca do swojej pierwotnej kondycji, a utrata włókien kolagenowych prowadzi do jej pomarszczenia i zwiotczenia. Zbliżony mechanizm występuje w przypadku nagłej i gwałtownej utraty masy ciała. Skóra po znaczącym ubytku tkanki tłuszczowej potrzebuje sporo czasu, aby możliwy był jej powrót do pierwotnego stanu. Nie zawsze jednak jest to możliwe, przez co skóra układa się w nieestetyczne fałdy, co sprawia wrażenie jej nadmiaru. W obu tych przypadkach zalecane są specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej.
Jakie zabiegi są zalecane na wiotką skórę brzucha?
Zabiegi na wiotką skórę brzucha coraz częściej realizowane są przy wykorzystaniu skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, które odznaczają się wysoką częstotliwością. Technologia ta daje możliwość ukierunkowania procedury na zróżnicowane głębokości tkanki, co sprzyja uniesieniu, modelowaniu i napinaniu skóry. Zabiegi z wykorzystaniem takich systemów można realizować na praktycznie dowolnym obszarze ciała, włącznie z brzuchem. Procedury takie nie wymagają szczególnego przygotowania, a powrót do codziennych aktywności jest możliwy od razu po opuszczeniu gabinetu.
Zasada działania
W zabiegach tego typu zastosowanie znajdują silnie zogniskowane fale ultradźwiękowe, które prowadzą do obkurczenia włókien kolagenu i elastyny oraz przyczyniają się do produkcji nowych włókien. Mechanizm ten prowadzi do uelastycznienia i ujędrnienia skóry. Zastosowana technologia zapewnia optymalne możliwości penetracji skóry właściwej, a także warstwy powierzchniowego układu mięśni i ścięgien. Fala ultradźwiękowa wywołuje drgania w docelowej tkance, co przy właściwym natężeniu, silnym skupieniu i wysokiej częstotliwości wywołuje pożądane i kontrolowane podgrzanie. W rezultacie następuje stymulacja procesów regeneracyjnych. Technologia ta oddziałuje głęboko w skórze właściwej oraz tkance podskórnej, a przy tym nie narusza ciągłości naskórka. Energia skumulowana jest punktowo, dlatego nie wywołuje poparzeń powierzchniowych.
Przebieg procedury
Zabiegi tego rodzaju polegają na umiejętnej aplikacji ultradźwięków, umożliwiając przekazanie w wybranym miejscu odpowiedniej dawki energii cieplnej do tkanek oraz stymulując proces regeneracji. System taki bazuje na specjalnych głowicach, które wytwarzają fale w kształcie stożka. Po skumulowaniu się na ustalonej głębokości, nie wywołuje ona żadnych niepożądanych zmian w otaczających tkankach. W rezultacie następuje wytworzenie łańcuchów naprawczych, co prowadzi do powstawania nowego kolagenu i wyeliminowania wiotkości skóry na brzuchu poprzez poprawę jej napięcia. Po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie, jednak objaw ten zwykle ustępuje po kilku godzinach. W niektórych przypadkach pojawia się nieduża opuchlizna w obszarze zabiegowym, która utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.
Zaawansowane systemy zabiegowe
W realizacji takich zabiegów można wykorzystać różne systemy, które posiadają odpowiednią certyfikację medyczną i przeszły przez wiele badań naukowych. Dobór konkretnego urządzenia zależy od indywidualnych wskazań terapeutycznych. Technologie takie nie oddziałują na wierzchnie warstwy naskórka, dlatego mogą być bez przeszkód stosowane przez cały rok. Zabiegi z ich wykorzystaniem są realizowane również pod kątem profilaktycznym. Rezultaty zastosowania odpowiedniego systemu widoczne są od razu po zakończeniu procedury, przy czym ostateczny efekt można zaobserwować po średnio 90 dniach. W tym czasie następuje bowiem stopniowa produkcja nowego kolagenu i elastyny.