Zabiegi na wiotką skórę na brzuchu pomagają uporać się z problemem, który może być spowodowany wieloma czynnikami. Między innymi może on wynikać z nagłej utraty wagi, wahań hormonalnych, a także z naturalnych zmian zachodzących w organizmie. Utrata jędrności sprawia, że skóra staje się obwisła i wiotka. Aby wyeliminować ten objaw, należy przeprowadzić odpowiedni zabieg. Obecnie możliwości modelowania sylwetki są bardzo zróżnicowane i bazują na wielu zaawansowanych technologiach.

Spis treści:
Przyczyny
Podstawowe wskazania do procedury
Redukcja
Zogniskowana fala ultradźwiękowa
Fale ultradźwiękowe i fale radiowe
Plazma helowa i fale radiowe

Czym może być spowodowana wiotka skóra na brzuchu i gdzie można wykonać zabieg?

Wiotka skóra na brzuchu to uciążliwy problem, którego bezpośrednie podłoże jest zwykle stosunkowo podobne, a zabiegi umożliwiające korektę tego rodzaju niedoskonałości przeprowadzają specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Procedury te pozwalają na wyeliminowanie wiotkości skóry, której bezpośrednią przyczyną jest najczęściej niedostateczna regeneracja włókien kolagenowych i elastynowych. Do ich uszkodzeń dochodzi w wyniku mechanicznego nadwyrężenia skóry, a także pod wpływem zaburzeń hormonalnych, przebytych schorzeń czy naturalnych procesów starzenia.

Podstawowe wskazania do procedury

Procedury umożliwiające redukcję zwiotczenia są zalecane w wielu przypadkach. Takie zabiegi wykonuje się, m.in. u kobiet, które zmagają się z nadmierną obwisłością skóry brzucha po urodzeniu dziecka. W ciąży ulega ona znacznemu rozciągnięciu, co wiąże się z uszkodzeniem włókien kolagenowych i elastynowych oraz zwiększonym ryzykiem rozwoju rozstępów. Ciało może też mieć problemy z regeneracją, co wynika ze znacznych wahań hormonalnych. Po porodzie skóra jest często pomarszczona, a jej powrót do dawnej kondycji okazuje się wyjątkowo trudny. Podobnie wygląda to w przypadku zwiotczeń spowodowanych innymi czynnikami, np. stosunkowo nagłym ubytkiem tkanki tłuszczowej. Utrata masy ciała przyczynia się do zmiany jego wyglądu, jednak skóra nie zawsze radzi sobie z szybką regeneracją. W rezultacie sprawia wrażenie nadmiaru i tworzy nieestetyczne fałdy.

Jak wiotka skóra na brzuchu może być zredukowana poprzez odpowiednie zabiegi?

Wiotka skóra na brzuchu bardzo często jest naturalnym objawem nieuniknionych procesów biologicznych, jednak można ją zredukować poprzez odpowiednie zabiegi. Procedury te pozwalają na zniwelowanie problemów spowodowanych czynnikami zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Wykonanie zabiegów u osób zmagających się z utratą jędrności i elastyczności powinno być poprzedzone specjalistyczną konsultacją ze specjalistą. To pozwoli na odpowiednie zakwalifikowanie pacjenta oraz dobór właściwej drogi terapeutycznej. Zadaniem tych zabiegów jest głównie poprawa napięcia zwiotczałych tkanek, regeneracja włókien kolagenowych oraz stymulowanie innych procesów odnowy skóry.

Zogniskowana fala ultradźwiękowa

Jednym z rekomendowanych zabiegów jest zastosowanie zogniskowanej fali ultradźwiękowej. Metoda ta polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, którego głowica emituje fale ultradźwiękowe. Tkanki podlegają selektywnemu podgrzaniu, co powoduje ich obkurczenie. Kontrolowane mikrouszkodzenia powstałe w skórze stymulują wytwarzanie nowych włókien kolagenowych, co niweluje oznaki zwiotczenia. Procedura wymaga umiejętnego doboru głowic zabiegowych. Proces regeneracji włókien kolagenowych trwa kilka miesięcy, a po ich upływie można ocenić rezultaty terapii. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i może być wykonywany niezależnie od pory roku czy poziomu nasłonecznienia. Na szczególną uwagę pod tym względem zasługują systemy wyposażone w specjalne przetworniki, których odpowiednia budowa umożliwia wiązce ultradźwięków rozprzestrzenianie się pod skórą. Po tego typu zabiegach mogą wystąpić pewne objawy przejściowe, takie jak niewielki obrzęk, zaczerwienienie czy tkliwość w miejscu wykonania procedury. Symptomy te utrzymują się jednak krótkotrwale.

Fale ultradźwiękowe i fale radiowe

W redukcji zwiotczałej skóry na brzuchu można wykorzystać również unikalne połączenie dwóch technologii, czyli fal ultradźwiękowych i radiowych. Metoda ta znajduje zastosowanie zarówno w redukcji tkanki tłuszczowej, jak i ujędrnianiu skóry. Zimne ultradźwięki selektywnie oddziałują na komórki tłuszczowe, a przy tym nie naruszają otaczających tkanek. Wibracje doprowadzają do zniszczenia membrany komórek tłuszczowych, co wywołuje ich rozpad. W rezultacie następuje uwolnienie tłuszczu, który w nich zalega. Komórki tłuszczowe naturalnie ulegają wydaleniu przez organizm, co odbywa się przy udziale systemu limfatycznego. Ciepłe ultradźwięki generują z kolei skompresowaną falę ultradźwiękową, która zapewnia odpowiednio wysoki poziom kawitacji. Rozwiązanie to niszczy lokalne depozyty tłuszczowe poprzez odpowiednią temperaturę. Energia fal radiowych jest natomiast stosowana do modelowania sylwetki i redukcji tłuszczu. Odpowiadają one za rozgrzanie włókien kolagenowych, co prowadzi do ich przebudowy i poprawy jakości skóry bez naruszania naskórka. Podskórne warstwy skóry są podgrzewane w kontrolowany sposób, wywołując lepsze napięcie tkanek oraz przyspieszając krążenie krwi.

Plazma helowa i fale radiowe

W redukcji zwiotczeń wykorzystuje się również połączenie plazmy helowej i fal radiowych. Zabieg ten polega na naprzemiennym rozgrzewaniu i schładzaniu skóry brzucha, czemu towarzyszy wywoływanie kontrolowanych mikrouszkodzeń. W rezultacie możliwe jest wywołanie bodźca, który przyspiesza procesy regeneracyjne. Procedura wymaga wykonania niewielkiego nacięcia, pozwalającego na wprowadzenie sondy emitującej energię bezpośrednio na tkanki. Zabieg pozwala na przyspieszenie procesu obkurczania skóry, co sprzyja poprawie jędrności i elastyczności. Pierwsze rezultaty widoczne są od razu, natomiast długotrwały efekt można zaobserwować po kilku miesiącach.