Acnelan (terapia w gabinecie i pielęgnacja domowa) jest rewolucyjną, szybką, skuteczną i wieloczynnikową kuracją przeznaczoną do terapii skóry trądzikowej i łojotokowej. Wielostronne podejście do problemu i jednoczesna eliminacja różnych czynników go wywołujących, umożliwiają skuteczne kontrolowanie objawów trądziku oraz łagodzenie jego następstw.

Dlaczego pacjenci stosują kurację Acnelan? Przyczyny powstawania trądziku

Acnelan ma działanie przeciwtrądzikowe, dlatego sięgają po niego osoby zmagające się właśnie z tym problemem, który jest jedną z najbardziej powszechnych chorób skóry. Zwykle kojarzony jest z trądzikiem młodzieńczym, występującym u nastolatków. Rzeczywiście, wiele młodych osób zmaga się ze zmianami skórnymi, jednakże problem dotyczy również osób dorosłych.

U nastolatków

W wieku nastoletnim główną przyczyną powstawania trądziku są zaburzenia równowagi hormonalnej. W okresie dojrzewania organizm zaczyna wydzielać duże ilości hormonów i przechodzi tzw. burzę hormonalną. Duże wahania stężeń hormonów prowadzą do zaburzeń wydzielania sebum, czyli substancji wydzielanej przez gruczoły łojowe. Na skutek tego skóra intensywnie przetłuszcza się, gruczoły łojowe ulegają zablokowaniu i dochodzi do rozwoju stanów zapalnych. Gromadząca się wydzielina stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii, co tylko zaognia toczący się proces zapalny.

mesoestetic

U dorosłych

U osób dorosłych, które okres dojrzewania mają dawno za sobą, również często dochodzi do powstawania zmian trądzikowych. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyny mogą być różne. Zaliczamy do nich między innymi stresujący tryb życia i niezdrową dietę, pełną wysokoprzetworzonych produktów. Do występowania trądziku predysponuje również nieprawidłowa pielęgnacja cery, nadmierne lub niewystarczające oczyszczanie oraz podrażnienia m.in. słoneczne. Podrażniona skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na łojotok i zmiany trądzikowe, gdyż czynniki drażniące wzmagają wydzielanie sebum. U kobiet w wieku rozrodczym również obserwuje się trądzik, który wynika ze zmian hormonalnych w przebiegu cyklu płciowego.

Jak postępować ze skórą trądzikową i łojotokową?

Niezależnie od przyczyny powstawania zmian trądzikowych ważne jest odpowiednie postępowanie z cerą trądzikową i łojotokową. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja cery, która powinna sprowadzać się do trzech podstawowych kroków pielęgnacyjnych: oczyszczania, złuszczania i nawilżania. Często zdarza się, że osoby zmagające się z cerą trądzikową zbyt małą uwagę przykładają do nawilżania cery. Jest to jednak krok kluczowy do osiągnięcia dobrych rezultatów. Skóra trądzikowa potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i ukojenia - pomijając ten krok, narażamy ją na przesuszenie i dodatkowe podrażnienia. W ten sposób można popaść w błędne koło nadmiernego oczyszczania skóry, która będzie niejako "bronić się", wydzielając coraz większe ilości sebum.

Unikanie kontaktu

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry ważne jest również powstrzymywanie się od dotykania i rozdrapywania zmian trądzikowych. Te często nieświadome zachowania prowadzą do rozprzestrzeniania się zmian na skórze i stanowią poważną przeszkodę w gojeniu. Drapanie skóry powoduje również dodatkowe podrażnienia, na które skóra często reaguje nadmiernym przetłuszczaniem, mimo stosowanej terapii.
W wielu przypadkach leczenie trądziku domowymi sposobami nie przynosi zadowalających rezultatów. Jeśli zmagasz się ze zmianami skórnymi od dłuższego czasu, warto udać się na konsultację do lekarza dermatologa, który oceni stan skóry oraz zadecyduje o odpowiednim leczeniu.

acnelan przed i po terapii

Przydatne informacje

W walce z cerą trądzikową należy mieć świadomość, że:

  • 80-90% populacji przechodzi w życiu „incydenty” trądzikowe,
  • około 33% wizyt dermatologicznych dotyczy zmian trądzikowych,
  • 58% lekarzy zaleca terapię doustną,
  • 42% lekarzy zaleca terapię zewnętrzną. Najczęściej zalecana jest kuracja antybiotykowa,
  • obecne trendy w dermatologii jako najistotniejsze wskazują unikanie terapii prowadzących do powstania powikłań trądziku (PIH, blizny).

Dodatkowo w terapii trądziku bardzo istotne jest wieloaspektowe podejście do problemu trądziku, konsekwencja w leczeniu, a także rozpoczęcie terapii od momentu zaobserwowania pierwszych objawów.

Czym jest Mesoestetic Acnelan?

Mesoestetic Acnelan jest najbardziej kompleksową zewnętrzną kuracją przeciwtrądzikową, która leczy istniejące zmiany i powikłania trądzikowe (działanie objawowe) oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian (działanie przyczynowe). Jest to dermatologiczna terapia wieloczynnikowa, w której zastosowano kompleks czynników aktywnych, adresujących wszystkie elementy patogenezy trądziku – opatentowany m.acne complex. Terapia jest złożona z kuracji gabinetowej oraz profesjonalnej pielęgnacji domowej.
Preparaty skutecznie leczą i zapobiegają powstawaniu zmian trądzikowych i potrądzikowych o różnej etiologii i różnym stopniu nasilenia objawów. m.acne complex, czyli opatentowany kompleks substancji aktywnych (kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy i sodium lepargilate) oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku.

Mechanizm działania

Terapia charakteryzuje się:

  • działaniem komedolitycznym i keratolitycznym,
  • działaniem oczyszczającym,
  • działaniem przeciwzapalnym,
  • działanie bakteriostatycznym,
  • zwiększeniem stopnia penetracji innych substancji aktywnych.
mesoestetic kuracja domowa

Przebieg terapii

Terapia łączy ze sobą zalety profesjonalnych zabiegów dermatologicznych i pielęgnacji domowej. Kuracja w gabinecie przeprowadzana jest pod postacią serii zabiegów złuszczających. Zwykle przeprowadza się od 3 do 6 zabiegów w odstępie 15-20 dni, a ich uzupełnienie stanowią preparaty stosowane w domu. Przed zabiegiem zaleca się zaprzestanie jakichkolwiek zabiegów złuszczających na minimum 3 tygodnie. Na 5 dni przed zabiegiem należy wystrzegać się wszelkich substancji drażniących, a więc nie przeprowadzać depilacji czy koloryzacji włosów. Należy również unikać ekspozycji na promienie słoneczne i korzystania z solarium.
Jako że zabiegi złuszczające powodują nadwrażliwość skóry na słońce, po zabiegu należy za wszelką cenę unikać opalania i stosować kremy z wysokim filtrem. Należy również unikać dodatkowych podrażnień.

Pielęgnacja domowa

W leczeniu trądziku pospolitego fundamentalne znaczenie w terapii ma regularne i systematyczne stosowanie wszystkich elementów tej metody. Kuracja domowa stanowi obligatoryjny, integralny element metody Acnelan. Specjalnie dobrane składniki aktywne preparatów do stosowania w domu uzupełniają i utrwalają efekty zabiegów wykonywanych w gabinecie lekarskim, gwarantując szybką, skuteczną i wieloczynnikową redukcję zmian trądzikowych.

Efekty terapii

Efekty terapii są zauważalne gołym okiem. Po każdym zabiegu skóra początkowo będzie wyraźnie zaczerwieniona i podrażniona - jest to skutek działania kwasów. Jednakże z każdym kolejnym zabiegiem skóra zaczyna się oczyszczać, częstotliwość pojawiania się zmian trądzikowych znacznie spada, a przebarwienia potrądzikowe zostają rozjaśnione. Produkty przeznaczone do stosowania w domu skutecznie zapobiegają nawrotom trądziku.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów oraz do zapisu na wizytę konsultacyjną z naszymi specjalistami.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl