Cosmelan, Dermamelan i Amelan pozwalają zredukować ciemne plamy, przebarwienia, piegi na skórze. Należą do jednych z najskuteczniejszych terapii dermatologicznych, zapewniających efekt gładkiej skóry. W poniższym artykule omawiamy problem przebarwień skórnych oraz ich podział, a także przedstawiamy innowacyjne produkty marki Mesoestetic.

Spis treści
Geneza problemu
Podział przebarwień
Kuracja z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków
Wskazania do zabiegu
Efekty
Charakterystyka marki

Redukcja przebarwień za pomocą dermokosmetyków Cosmelan i Dermamelan – geneza problemu

cosmelan

Cosmelan i Dermamelan pozwalają zredukować powstawanie przebarwień na skórze, szczególnie na twarzy. Istnieje niewielki odsetek osób, które mają idealnie gładką twarz o jednolitym kolorycie. U wielu osób przebarwienia mogą być źródłem kompleksów oraz niezadowolenia z własnego wyglądu.

Jak powstają przebarwienia na skórze?

Za powstawanie przebarwień odpowiada melanina, czyli barwnik obecny w skórze. Jej ilość jest determinowana genetycznie i to ona jest odpowiedzialna za kolor skóry, a także powstawanie opalenizny czy innych zmian barwnikowych. Melanina pełni w skórze funkcję ochronną, dlatego też w skórze poddawanej częstej ekspozycji słonecznej jest jej znacznie więcej. Zmiany barwnikowe oraz przebarwienia wynikają z nieprawidłowego i nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze.

Podział przebarwień na skórze

Przebarwienia na skórze powstają z różnych przyczyn, można je jednak podzielić na 4 główne kategorie. Są to przebarwienia o podłożu hormonalnym, przebarwienia pozapalne, występujące po ekspozycji słonecznej oraz przebarwienia typu melasma, czyli ostuda.

Przebarwienia hormonalne

Przebarwienia hormonalne pojawiają się głównie w okresie burzliwych zmian hormonalnych przebiegających w organizmie, zarówno w trakcie ciąży, jak i w okresie dojrzewania oraz menopauzy. Mogą jednak pojawiać się również w chorobach o przebiegu ogólnym, takich jak zaburzenia pracy tarczycy czy jajników.

Przebarwienia pozapalne

Drugą grupę stanowią przebarwienia o charakterze pozapalnym. Powstają, jak sama nazwa wskazuje, po zagojeniu stanu zapalnego obecnego na skórze. Najpowszechniej występują w okresie dojrzewania oraz u osób zmagających się z trądzikiem. Po ustaniu konkretnego stanu zapalnego zazwyczaj pozostaje na skórze zaczerwienienie, które łatwo może przeistoczyć się w trwałą zmianę barwnikową.

Przebarwienia posłoneczne

Przebarwienia posłoneczne to kolejna kategoria przebarwień, spowodowana nadmierną ekspozycją na słońce oraz niestosowaniem odpowiednio wysokich filtrów przeciwsłonecznych. Mogą przyjmować formę zarówno niewielkich piegów, jak i znacznie większych, brązowych plam w miejscach najbardziej narażonych na działanie promieni słonecznych, takich jak twarz, dekolt czy ramiona.

Przebarwienia typu melasma

Kolejną grupą najczęściej występujących przebarwień są te nazywane ostudą lub melanodermią, melasmą. Są to zmiany barwnikowe lokalizujące się symetrycznie, zwykle na twarzy, szyi lub karku. Mają postać wyraźnie odznaczających się brązowych plam. Lista możliwych przyczyn występowania tego typu zmian jest długa. Do najczęstszych zaliczamy ciążę, menopauzę czy zaburzenia hormonalne, a także przewlekłe choroby wątroby czy też stosowanie niektórych leków.

Po pojawieniu się przebarwień na skórze istotne jest ustalenie przyczyny takiego stanu rzeczy podczas konsultacji ze specjalistą. Będzie on w stanie zaplanować odpowiednie leczenie przyczynowe, a także zadecydować o terapii dermatologicznej mającej na celu usunięcie przebarwień.

Kuracja Cosmelan i Dermamelan

Cosmelan i Dermamelan to nowoczesne kuracje na przebarwienia marki Mesoestetic, będące połączeniem profesjonalnego zabiegu z pielęgnacją domową. Cosmelan to jedna z nielicznych terapii, pozwalających pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji, co potwierdzają badania kliniczne. Wyjątkowo skuteczny – w około 90% przypadków usuwa przebarwienia, nawet wieloletnie. Dodatkowo zwęża rozszerzone pory, zmniejszenie wydzielanie łoju, przywraca również równowagę skórze tłustej i mieszanej. W sposób bardzo wyraźny stymuluje odnowę kolagenu, rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Działa przeciwstarzeniowo.
Dermamelan to preparat działający podobnie, jednak o wzbogaconym składzie. Jest jedną z intensywnych kuracji wybielających na przebarwienia. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma.
Amelan to kolejna terapia skutecznie likwidująca przebarwienia, poprawiająca wygląd skóry. Głównym składnikiem jest idebeneon, nowoczesna substancja czynna o właściwościach anti-aging oraz rozjaśniających. Jest to nowoczesny produkt przeciwstarzeniowy.

cosmelan efekty zabiegu

Wskazania

• przebarwienia pochodzenie hormonalnego,
• przebarwienia posłoneczne,
• przebarwienia pozapalne i inne,
• melasma,
• piegi,
• znamiona barwnikowe.

Efekty zabiegu

• szybkie rozjaśnienie przebarwień,
• zmniejszenie miejscowych niedoskonałości skóry,
• rozświetlenie i rozjaśnienie skóry,
• regeneracja skóry.

Już tydzień po rozpoczęciu kuracji poprawia się stan skóry. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega zmniejszeniu o 95%

Produkty marki Mesoestetic

Mesoestetic to hiszpańska marka innowacyjnych kosmetyków, przeznaczonych zarówno do profesjonalnego stosowania, jak i pielęgnacji domowej. W procesie powstawania kosmetyków wykorzystywane są najnowsze odkrycia naukowe w dziedzinie dermatologii i kosmetologii oraz najwyższej jakości składniki. Produkty powstają we współpracy z dermatologami, dzięki czemu są niezastąpione podczas leczenia dermatologicznego, a także w procesie rekonwalescencji po zabiegach medycyny estetycznej. W swojej ofercie marka posiada produkty nakierowane na terapię różnych schorzeń skórnych.

Widoczne przebarwienia na skórze znacznie wpływają na całościowy wygląd twarzy oraz potrafią wpędzić w kompleksy. Bardzo istotne jest, aby nie eksperymentować na własnej skórze, tylko oddać się w ręce specjalistów, którzy dobiorą odpowiednią terapię w taki sposób, abyś mogła cieszyć się piękną i gładką skórą.
Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na konsultację z naszymi specjalistami.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl