CUTERA EXCEL V + to laser skuteczny, niezawodny i prawie bezbolesny.  Żaden żylak, teleangiektazje, pęknięte naczynko czy zmarszczka nie zatrzyma go w walce o zdrową i nieskazitelną skórę.
Na Twojej skórze widoczne są popękane naczynka, żyłki, zmagasz się z trądzikiem różowatym lub przebarwieniami? A może Twój problem to czerwienienie się skóry, rumień lub inne niedoskonałości w postaci drobnych zmarszczek czy blin potrądzikowych? Skuteczne rozwiązanie stanowi terapia laserowa!

Jak działa dostępny we Wrocławiu Laser Cutera Excel V+?

Laser Cutera Excel V+, który znaleźć można w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, jest laserem dualnym tzn. ma możliwość emisji wiązki o długości fali 532 nm i 1064 nm. Z urządzeniem mogą być zamiennie stosowane trzy rączki zabiegowe.

Rączka CoolView (532 nm/1064 nm)

Rączka CoolView Cutera

Jest wyposażona w specjalne szafirowe okno umożliwiające chłodzenie tkanki. Jest przeznaczona do: leczenia zmian naczyniowych , skórnych i pigmentacyjnych oraz trądziku zapalnego.

Skóra naczyniowa jest trudna w pielęgnacji. Wiele różnorodnych czynników: czynniki genetyczne, cienka skóra, jasna karnacja, opalanie się, spożywanie gorących, pikantnych potraw, spożywanie alkoholu może pogorszyć jej stan.

Rumień twarzy, często lekceważony przez pacjentów, może być pierwszym objawem trądziku różowatego. Tymczasem nieleczony stopniowo przechodzi w coraz bardziej zaawansowane fazy. Efektem są zmiany występujące na twarzy, czasem na szyi, dekolcie.

Sama pielęgnacja domowa nie wystarczy, by uporać się z problemem.

Laser Cutera Excel V, służący leczeniu uszkodzonych naczyń krwionośnych jest najnowocześniejszym tego typu urządzeniem przynoszącym doskonałe efekty  terapeutyczne

laser cutera efekty
naczynka na twarzy

Działanie lasera

W przypadku zabiegów usuwania zmian naczyniowych światło lasera jest absorbowane przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniu, a wytworzone ciepło powoduje jego fotokoagulację. Ciepło jest przenoszone na ścianę naczynia i powoduje jego trwałe zamknięcie bez możliwości ponownej rekanalizacji. Laser umożliwia zamknięcie poszczególnych naczyń, natomiast nie zapobiega powstawaniu nowych będących konsekwencją występującego schorzenia.

laserowe usuwanie popękanych naczynek laser cutera wrocław kaniowscy

Laserowe zamykanie popękanych naczynek – efekt po jednym zabiegu

W obrębie zmian pigmentacyjnych energia wiązki laserowej jest absorbowana przez znajdującą się w nich melaninę. Zmiany pigmentacyjne ulegają denaturacji, ciemnieją, rozwarstwiają się, a po jakimś czasie złuszczają lub odpadają.

Laser Cutera sprawdza się w usuwaniu przebarwień i plam posłonecznych na twarzy, dekolcie. Świetnie sobie radzi także z usuwaniem przebarwień i starczych plam z dłoni.

Cutera Exel V + to wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa pacjentów podczas zabiegu.

  • laser likwiduje uszkodzenia naczyń poprzez ich podgrzanie, przywraca także właściwy kolor skórze
  • daje możliwość dopasowania parametrów zabiegu do potrzeb wynikających ze stanu skóry danego pacjenta – oznacza to, że  można przy jego pomocy leczyć powierzchniowe zmiany naczyniowe na twarzy, ale i usuwać żylaki na nogach
  • nowoczesny system chłodzenia skóry podczas zabiegu zapewnia pacjentowi maksymalny komfort

Usuwanie naczyniaków

Laser Cutera doskonale radzi sobie z usuwaniem naczyniaków. Naczyniaki to nowotwory łagodne, które mają swoje źródło w układzie naczyń krwionośnych. Naczyniak występujący na skórze to rodzaj znamienia lub guzka, który najczęściej przyjmuje kolor sinoczerwony lub purpurowy.  Można je leczyć farmakologicznie, operacyjnie lub laserowo.

Jedną z najskuteczniejszych metod jest leczenie laserem Cutera. Zabieg jest skuteczny, nieinwazyjny i nie pozostawia blizn.

Usuwanie żylaków kończyn dolnych i pajączków na nogach

Usuwanie żylaków jest kolejnym zabiegiem wykonywanym z zastosowaniem lasera Cutera. Żylaki kończyn dolnych to problem występujący w Polsce powszechnie. Przyczynami sprzyjającymi rozwojowi tej choroby mogą być: stojący tryb pracy, uwarunkowania genetyczne. Badania wskazują także, że kobiety są bardziej narażone na występowanie żylaków niż mężczyźni.

Problemy związane z występowaniem żylaków to najczęściej odczuwane zmęczenie nóg, skurcze występujące zwykle w nocy, puchnięcie nóg i uczucie pieczenia. Zarówno żylaki jak i tzw. „pajączki”, czyli siateczki rozszerzonych naczynek krwionośnych tworzące na skórze siatkowate czerwone wzory, stanowią także problem estetyczny.

Problemy związane z występowaniem żylaków to najczęściej odczuwane zmęczenie nóg, skurcze występujące zwykle w nocy, puchnięcie nóg i uczucie pieczenia.

Wskazania

  • trądzik różowaty
  • telangiektazje
  • usuwanie żylaków kończyn dolnych
  • likwidacja tzw. „pajączków”
  • usuwanie naczyniaków płaskich
  • usuwanie naczyniaków starczych
  • usuwanie przebarwień, plam posłonecznych – na twarzy, dekolcie, dłoniach

Przebieg zabiegu przy użyciu lasera Cutera Exel V +

Przygotowanie pacjenta do zabiegu laserem Cutera Exel V+ polega na oczyszczeniu skóry poddanej leczeniu i ewentualnym schłodzeniu jej. Pacjent otrzymuje okulary ochronne, lekarz nakłada żel i poprzez przykładanie lasera zamyka (usuwa) popękane naczynia krwionośne.

Zabieg trwa od 10 – 20 min. Efekty terapeutyczne tego zabiegu polegają na fotokoagulacji drobnych naczynek krwionośnych, które ulegają obkurczeniu i zarastają. Skóra wraca do swojego naturalnego wyglądu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i rozgrzana, dlatego schładzamy ją zimnymi okładami. Objawy mogą utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni.

Laserowe zamykanie popękanych naczynek na twarzy

Laserowe zamykanie naczyniaka

Po zabiegu można spodziewać się zaczerwienienia i/lub opuchlizny na leczonym obszarze. W przypadku terapii na całej twarzy obrzęk rozwija się do 24, 48 h, po czym ustępuje w ciągu kilku dni.

Może wystąpić także wrażliwość na dotyk, częściowe przebarwienia skóry, drobne blizny, uczucie ciepła i pieczenia.

Po laseroterapii konieczne jest stosowanie kremów z filtrami słonecznymi. Należy unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny, solarium, picia alkoholu, nadmiernego wysiłku fizycznego (czynniki te powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych).

Rączka Genesis V (532 nm/1064 nm)

Rączka Genesis V 532 nm 1064 nm

Jest stosowana w zabiegach usuwania zmarszczek, niedoskonałości skóry i rozproszonych zaczerwienień.

Poprzez stymulację naturalnych procesów skórnych laser minimalizuje objawy starzenia się skóry oraz fotouszkodzeń i pozwala uzyskać jasną, zdrowo wyglądającą cerę

Działanie lasera genesis V

Laser dostarcza do skóry energię pod postacią mikroimpulsów, która stymuluje naturalne procesy przemodelowania kolagenu w skórze, prowadzące do wygładzenia zmarszczek oraz redukcji przebarwień. Laser Genesis zmniejsza także zaczerwienienie twarzy poprzez wpływ na mikronaczynia skóry. Efekty pojedynczego zabiegu są subtelne, natomiast seria zabiegów przynosi świetne rezultaty.

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem rączki Genesis V

Zabiegi mogą być przeprowadzane na twarzy, szyi, w obrębie dekoltu oraz na innych obszarach ciała.

Laser redukuje:

Przebieg zabiegu Genesis V

Zabiegi laserem Genesis są nieinwazyjne. Pacjenci odczuwają jedynie delikatne rozgrzewanie skóry, które opisują jako przyjemne i odprężające. Laser delikatnie podnosi temperaturę skóry, zabiegi mogą być przeprowadzane bez chłodzenia powierzchni skóry i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które ustępuje w ciągu kilku godzin. Właściwie od razu można zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym, ewentualny makijaż i powrócić do codziennych zajęć.

Aby osiągnąć optymalne rezultaty zaleca się przeprowadzenie od 4 do 6 sesji laserowych. Efekty leczenia narastają stopniowo. Po serii zabiegów efekt będzie utrzymywał się  przez kilka miesięcy, zaleca się przeprowadzenie zabiegów „podtrzymujących” efekt.

Jeżeli poszukujesz szybkiego zabiegu, bez okresu rekonwalescencji, nadającego skórze blask i piękny wygląd, laser Genesis jest właśnie dla Ciebie!

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl