IntraJect jest urządzeniem, które charakteryzuje się  wszechstronnością zastosowań w leczeniu i odmładzaniu skóry. Terapie nim prowadzone spełniają oczekiwania lekarzy oraz pacjentów, czyli – przynoszą bardzo zadowalające i szybkie efekty przy jednoczesnym krótkim okresie rekonwalescencji.

Zabiegi łączą w sobie zalety kawitacji ultradźwiękowej, plazmy azotowej, sonoporacji oraz igłowej radiofrekwencji. Synergia działania tych nowoczesnych technologii umożliwia niechirurgiczną odnowę skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny oraz samoodtwarzanie kwasu hialuronowego, co daje doskonały efekt jej wygładzenia i zagęszczenia.

IntraJect Jedno urządzenie – wiele możliwości terapeutycznych!

IntraJect to rewolucja wśród sprzętu dbającego o kondycję skóry! Nasza skóra stale wystawiana jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a jej struktura narażana jest na ryzyko stresu oksydacyjnego. Naturalne systemy obronne skóry ulegają w ten sposób osłabieniu, co przyspiesza jej degradację a tym samym procesy starzenia. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, niezbędne jest utrzymanie odpowiedniej warstwy ochronnej oraz odpowiedniej wymiany komórkowej, w tym odtwarzania uszkodzonych białek kolagenowych i białek elastyny – odpowiedzialnych za młodość skóry. Wraz z upływem czasu szybkość i jakość wymiany skóry (tzw. obrotu komórkowego) zmniejsza się – staje się ona cieńsza i bardziej krucha. Już po 25 r.ż. produkcja kolagenu, elastyny i innych czynników maleje, pojawiają się zmarszczki i utrata elastyczności. Głównym z problemów jest niższa aktywność fibroblastów, które odpowiedzialne są za wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać procesu starzenia, ale możemy zwiększać i wzmacniać mechanizmy fizjologiczne, od których zależy zdrowie i młodość skóry. Służą temu między innymi nowoczesne technologie, które uruchamiają procesy samoregeneracji skóry i jej biorewitalizację. Do takich urządzeń należy właśnie IntraJect.

Wszechstronność działania

Największą zaletą urządzenia jest jednoczesne łączenie w sobie kilku rodzajów terapii, co podnosi jej szeroki zakres zastosowań i efektywność.

IntraJect służy do wykonywania następujących zabiegów: redukcja powierzchniowych i głębokich zmarszczek – również na delikatnej skórze wokół oczu

Urządzenie InrtaJect pracuje w oparciu o CZTERY TECHNOLOGIE, których połączenie przynosi doskonałe efekty w terapii różnych niedoskonałości skóry.

TECHNOLOGIA INTRAJECT MESOWAVE - RADIOFREKWENCJA / RADIOFREKWENCJA IGŁOWA (FRAKCYJNA)

sprzęt do radiofrekwencji

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który wykazuje doskonałą skuteczność w odmładzaniu skóry - szczególnie twarzy, szyi i dekoltu. Z powodzeniem może być stosowana także na wiotką skórę ramion, brzucha, ud, okolice nad kolanami, jak również dłonie. Terapia pozwala skondycjonować i zliftingować skórę, usuwając zmarszczki, blizny i zamykając rozszerzone pory.

Przebieg zabiegu

Mikronakłuwanie,  czyli kontrolowane uszkodzenie skóry, ma na celu wywołanie procesu naprawczego i pobudzenie skóry do regeneracji. Podczas zabiegu działamy w skórze właściwej, używając różnej długości igieł, przez które przepływa fala radiowa (RF). Fala radiowa o niskiej częstotliwości 500 kHz pozwala ma głęboki termolifting skóry. Wiązka ta stymuluje włókna mięśniowe w tkankach podskórnych, zapewniając przy tym efekt napięcia skóry. Stosowana na skórę twarzy – pobudza krążenie krwi, redukuje zmarszczki i zasinienia pod oczami. Fibroblasty zostają podgrzane (diatermia) do temp. 65°C – co przyczynia się do powstania nowego kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i młodość skóry.

Pierwszym zaobserwowanym efektem klinicznym jest skurcz włókien kolagenowych, który skutkuje wypłyceniem zmarszczek i natychmiastowym ujędrnieniem tkanki. Efektem długoterminowym, wywołanym przez diatermię, jest produkcja nowych włókien kolagenowych.

Podczas terapii wykorzystywana jest także technologia elektroporacji, dzięki której do skóry skutecznie dostarczane są odżywcze składniki aktywne.

Efekt zabiegów

Już bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować pierwsze efekty napięcia skóry, związane z pobudzeniem włókien kolagenowych. Rezultaty narastają z czasem, efekt końcowy widoczny jest kilka miesięcy po zabiegu, ponieważ tyle czasu trwa odbudowa i powstanie nowych włókien kolagenowych. W wyniku terapii skóra staje się jędrniejsza, wygląda świeżo, zmarszczki zostają znacznie zredukowane.

Przez kilka dni po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się także lekki obrzęk.

Zalecana częstotliwość zabiegu - co 4 – 6 tygodni.

Opinie pacjentów

Pacjenci są zadowoleni z terapii ze względu na jej wysoką skuteczność i krótki okres rekonwalescencji (ok. 2-4 dni). Już po pierwszym zabiegu widzą pozytywne zmiany, z każdym dniem skóra staje się bardziej napięta, odświeżona i odmłodzona. Terapię można poza tym wykonywać przez cały rok.

Zalety stosowania radiofrekwencji i RF frakcyjnego:

 • efektywna regeneracja kolagenu
 • wzmożona produkcja kolagenu
 • poprawa produkcji kwasu hialuronowego
 • efekt liftingu widoczny bezpośrednio po zabiegu
 • proces regeneracji tkanek rozpoczyna się bezpośrednio po zabiegu
 • długotrwały rezultat widoczny nawet po zakończeniu serii zabiegów

MESOWAVE - ELEKTROPORACJA

Program elektroporacji wykorzystuje technologię opartą na krótkich intensywnych impulsach elektrycznych, które w sposób odwracalny dają efekt przepuszczalności błon komórkowych. W ten sposób powstają „elektropory”, które umożliwiają penetrację składników aktywnych do komórek na obszarze poddanym działaniu tej technologii.

PLASMAWAVE – Odmładzanie dzięki energii plazmowej

sprzęt do technologii plazmowej

Plazmowa regeneracja skóry wykorzystuje energię plazmy, która nazywana jest czwartym stanem skupienia materii.

Plazma wykorzystuje prąd zmienny o wysokim napięciu, w celu utworzenia łuku galwanicznego, który wywołuje tzw. ablację skóry. Takie kontrolowane uszkodzenie termiczne naskórka powoduje aktywację fibroblastów a to skutkuje zapoczątkowaniem intensywnych procesów regeneracyjnych.

Technologia ta może być stosowana przy różnych energiach, dla różnych głębokości i rezultatów, od powierzchownego złuszczania naskórka do głębszej regeneracji skóry właściwej. Okres regeneracji pozabiegowej jest znacznie krótszy w porównaniu z innymi procedurami a pielęgnacja pozabiegowa jest znacznie łatwiejsza.

Fala plazmowa posiada unikalną zdolność do stymulowania ciągłej poprawy stanu skóry, nawet do kilku miesięcy po zabiegu. Procedura pobudza wytworzenie się suchej powłoki na powierzchni skóry, która złuszcza się po kilku dniach od przeprowadzonej terapii.

Procedura Pixelshape

Procedura Pixelshape dostarcza milisekundowe impulsy plazmy azotowej na powierzchnię skóry, wpływając na tworzenie się punktów sublimacji, w celu uzyskania skurczu skóry i pozbycia się nadmiaru tkanki. Procedura ta jest szczególnie efektywna w zabiegach górnej i dolnej blefaroplastyki bez zapasów tłuszczu, terapii rozstępów, blizn potrądzikowych i aktywnego trądziku.

Procedura ‘No ablate’

To nieablacyjna procedura zabiegowa, która wykorzystuje energię plazmy w emisji ciągłej. Plazma tworzy naturalną warstwę ochronną na skórze, po 3-5 dniach naskórek brązowieje i łuszczy się, odsłaniając odświeżoną i promienną skórę. Badania dowodzą, że rezultaty w postaci odnowionej skóry będą się utrzymywać i pogłębiać przez około rok. Nieablacyjna procedura może być dopasowana do typu skóry i potrzeb osoby poddawanej zabiegowi. Jeśli pacjent preferuje zabiegi łagodniejsze, można rozłożyć terapię na kilka zabiegów. Pozwoli to stopniowo osiągać pożądaną regenerację.

Ultradźwięki niskiej częstotliwości: kawitacja i sonoporacja.

sprzęt do wykonywania zabiegu kawitacji

Zjawisko kawitacji polega na wykorzystaniu ultradźwięków niskiej częstotliwości. W ten sposób na powierzchni skóry tworzą się mikropęcherzyki, które implodując, wywołują powstanie fali uderzeniowej zdolnej do selektywnego usuwania zbędnych keratynocytów z powierzchni skóry – czyli złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Zastosowanie ultradźwięków w obecności odpowiednich preparatów i substancji powoduje natomiast utworzenie porów w błonie komórkowej komórek skóry, dzięki czemu substancje odżywcze lub lecznicze łatwiej przedostają się do wewnątrz komórek. Zabieg można stosować na skórę i skórę głowy.

Przeciwwskazania do zabiegu IntraJect

Zabiegów Intraject nie należy stosować w następujących przypadkach:

 • ciąża i laktacja
 • nowotwory do 5 lat po wyleczeniu
 • terapia z użyciem leków przeciwzakrzepowych
 • poważne choroby wątroby
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroba Reynauda
 • rozrusznik serca
 • metalowe implanty w obszarze zabiegowym

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl