Kriolipoliza jest od wielu lat znaną i stosowaną metodą nieinwazyjnego pozbywania się tkanki tłuszczowej. Pozwala ona na skuteczne modelowanie ciała w tak newralgicznych miejscach jak – brzuch, boczki, talia, plecy („wałeczki” tłuszczu), ramiona, łydki, które to obszary trudno poddają się diecie i ćwiczeniom.

Skuteczna metoda walki z tkanką tłuszczową

Miracool® – Kriolipoliza V generacji – to innowacyjne urządzenie do wyszczuplania wykorzystujące 3 unikalne technologie: kriolipolizę – stymulację zimnem, elektrostymulację – na niskiej i średniej częstotliwości oraz stymulację ciepłem (od 30 do 40°C).

Urządzenie pozwala mrozić tkankę tłuszczową w sposób bezbolesny, bez niepożądanych siniaków i odmrożeń na powierzchni skóry. Dla spotęgowania działania kriolipolizy, system Miracool® uzupełniony jest o elektrody stymulujące mięśnie i oraz termiczny drenaż limfatyczny, umożliwiający przyspieszenie usuwania z organizmu uszkodzonym w procesie mrożenia komórek tłuszczowych.

miracool ikonki

Na czym polega kriolipoliza?

To zaawansowana technologia bezinwazyjnego usuwania tłuszczu poprzez jego zamrażanie w zakresie temperatur od 0 do -15°C. Zaraz po zamrożeniu komórki tłuszczowe zaczynają się rozpuszczać, a uwolniony przez nie tłuszcz jest metabolizowany przez wątrobę.

*Według badań klinicznych, które przeprowadzono za pomocą ultrasonografu i ultradźwięków, średnia redukcja tkanki tłuszczowej dzięki tego rodzaju zabiegom wynosi aż 22,4 %.

miracool przebieg zabiegu

1 / nałożenie głowicy na wybrany obszar ciała

2 / zassanie tkanki tłuszczowej

3 / efekt chłodzenia od 5 do -15°C, selektywnie na komórki tłuszczowe

4 / w skrystalizowanych lipocytach pojawia się stan zapalny (zamierzony) tkanki tłuszczowej

5 / po 14 dniach od zabiegu makrofagi i inne fagocyty trawią komórki tłuszczowe

Czy terapia jest bolesna?

Silna próżnia nie powoduje bólu i dyskomfortu, który można odczuwać w przypadku innych urządzeń.  Płytki mrożące, znajdujące się w górnej części głowicy delikatnie zasysają do niego skórę. Zabiegi urządzeniem Miracool® przeprowadzane są bez obaw dotyczących bólu wywoływanego przez silne zaciąganie nadmiernej tkanki tłuszczowej  do wnętrza głowicy. Terapia nie powoduje poza tym wybroczyn czy siniaków.

miracool
zabieg miracool wyszczuplanie

Na czym polega elektrostymulacja?

Podobnie jak systematyczne i regularne ćwiczenia, tak samo skurczanie i rozluźnianie mięśni może działać korzystnie i wyrabiać mięśnie. Dzięki temu skóra staje się napięta i jędrna, co zapobiega jej wiotczeniu po utracie tkanki tłuszczowej. Częstotliwość pracy urządzenia Miracool® można regulować w zakresie od 250 do 750 Hz, dzięki czemu aparat można stosować u osób o różnej budowie ciała i różnym poziomie tkanki tłuszczowej. W przypadku osób o normalnej budowie ciała wystarcza częstotliwość około 400 Hz. W przypadku osób o bardzo szczupłej sylwetce częstotliwość należy zwiększać, natomiast u osób otyłych częstotliwość należy znacznie obniżyć. Elektrostymulacja pozwala na szybkie pozbycie się uszkodzonych komórek, w wyniku przyspieszonego metabolizmu, bez szkodliwego wpływu na organizm.

Na czym polega stymulacja termiczna?

Stymulacja termiczna ma za zadanie pobudzenie krążenia limfy, czyli przyspiesza drenaż limfatyczny, dzięki czemu ułatwia usuwanie komórek tłuszczowych. Stosuje się ją raz w tygodniu po zabiegu kriolipolizy, dostosowując temperaturę w zakresie 35-40°C. Temperatura jest automatycznie kontrolowana, co wyklucza ryzyko powstawania oparzeń.

Wskazania do zabiegu kriolipolizy Miracool®

wskazania do zabiegu kriolipolizy

Modelowanie ciała i redukcja tkanki tłuszczowej w obszarach:

  • brzuch
  • talia
  • uda
  • łydki
  • ramiona
    • redukcja tkanki tłuszczowej przy ginekomastii
    • wzmocnienie i modelowanie mięśni

Czas trwania zabiegu kriolipolizy to 45 min., wykonywany jest on z częstotliwością co 4 tygodnie. W celu intensyfikacji efektu bezpośrednio po wykonuje się 2-minutowy masaż ręczny oraz 10-minutowy zabieg z użyciem fali o średniej i niskiej częstotliwości. Stymulację termiczną wykonuje się raz w tygodniu.

Po dwóch miesiącach od zabiegu objętość tkanki tłuszczowej ulega widocznemu zmniejszeniu.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl