Nici Aptos to rodzaj małoinwazyjnych nici oraz metod ich implantacji, umożliwiających małoinwazyjny lifting tkanek miękkich oraz rewitalizację struktury skóry. Zabiegi z ich wykorzystaniem stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego, który w związku z użyciem skalpela wiąże się z długim okresem rekonwalescencji.

HISTORIA I CHARAKTERYSTYKA NICI LIFTINGUJĄCYCH APTOS

Procedura implantacji nici liftingujących Aptos umożliwia wykonywanie zabiegu konturowania i odmładzania na wielu obszarach twarzy i ciała dotkniętych zwiotczeniem tkanek, takich jak: okolice żuchwy, podbródka, brwi, okolic bruzdy nosowo-wargowych, obszaru kości jarzmowej, ust oraz zwiotczenia szyi, piersi, wewnętrznych stron ud i ramion.

Metody te zostały wynalezione i opracowane w 1996 roku przez gruzińskiego chirurga plastycznego Marlena Sulamanidze i następnie sukcesywnie rozwijane przez lekarzy George'a i Constantina Sulamanidze. Te unikalne nici i sposoby ich wykonania uzyskały już 18 patentów, z których 8 jest ważnych na arenie międzynarodowej. Zyskały one światową sławę i z powodzeniem korzystają z nich eksperci z ponad 70 krajów.

W Polsce metody Aptos, uzyskały czterokrotnie nagrodę „Perła Dermatologii Estetycznej”.

Metody te są niezawodne, dają natychmiastowe rezultaty, nie pozostawiają blizn i nierówności, pomagają poprawić wygląd wiotkiej skóry i zwalczać skutki jej osłabienia.

WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA NICI

Metoda Aptos polecana jest szczególnie osobom w średnim czy dojrzałym wieku, które chcą odmłodzić swój wygląd, poprawić kondycję skóry a zarazem uniknąć inwazyjnej procedury chirurgicznej. Zabieg sprawdza się także u młodszych pacjentów, którzy chcą poprawić np. wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych.

Zabieg z użyciem nici liftingujących wykonujemy – w okolicy brwi, dolej powieki, policzków, bruzd nosowo-wargowych, żuchwy, czy w obszarze ust, w celu poprawy ich konturu. Poza tym nici implantuje się w okolicy żuchwy, podbródka, szyi, dekoltu, czy dłoni.

Zakres każdego zabiegu dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Uzyskujemy długotrwałe, utrzymujące się przez kilka lat efekty w postaci całościowego liftingu twarzy bądź liftingu wybranych okolic.

RODZAJE NICI

Nici występują w postaci rozpuszczalnego lub stałego szwu.

Każda metoda zabiegowa Aptos jest odpowiedzią na konkretny problem estetyczny na danym obszarze twarzy oraz ciała i została opracowana biorąc pod uwagę procesy zachodzące w tkankach. Innego podejścia terapeutycznego wymagają bowiem obszary z silną mimiką, inaczej te, na które wpływ ma grawitacja (np. podbródek), jeszcze inaczej te z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej oraz te z delikatną i cienką skórą (np. okolica oka, szyja). Nici Aptos pozwalają na zindywidualizowanie zabiegów oraz uzyskanie w pełni naturalnych efektów estetycznych.

Firma APTOS opracowała ponad 50 metod zabiegowych i wytwarza ponad 30 różnych nici.

aptos-rodzaje

Zalety zabiegów z wykorzystaniem nici Aptos

- minimalnie inwazyjne procedury
- zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym
- procedura zwykle nieprzekraczająca 30 min.
- natychmiastowe rezultaty
- minimalny okres rekonwalescencji
- wzrost nowego kolagenu
- zwiększenie mikrokrążenia
- długotrwałe efekty

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS DO TWARZY

Poniżej prezentujemy metody liftingu skóry twarzy wraz z konkretnymi nićmi liftingującymi Aptos.

Excellence Method

Visage Excellence

Nano---Excellence-Method

Visage Excellence to tzw. nici rozpuszczalne z wypustami skierowanymi w różnych kierunkach i umieszczonymi na całej ich długości. Takie umiejscowienie haczyków powoduje, że po zaimplantowaniu nici powodują lepsze napięcie i podtrzymanie tkanek. Metoda Visage Excellence nadaje się doskonale do liftingu i odmłodzenia twarzy i szyi. Nici wprowadzane są pod skórę z wykorzystaniem tępo zakończonej kaniuli, która pozwala zminimalizować dodatkowego krwawienie i obrzęk po zabiegu. Metoda Visage Excellence wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji.

Strefy zabiegowe: brwi, kości policzkowe-wolumetria, kości policzkowe-lifting, linia żuchwy, okolica podżuchwowa, szyja

Visage Excellence HA - 3 GENERACJA NICI Z KWASEM HIALURONOWYM - NOWOŚĆ
Do dotychczasowego składu wchłanialnych nici Aptos tj. kwasu polimlekowego i kaprolaktonu dodano kwas hialuronowy (HA). Zastosowanie nici przynosi rezultat zaraz po zabiegu. Dodatkowo efekt narasta z czasem - następuje zauważalna stopniowa poprawa napięcia i jędrności skóry oraz jej odmłodzenie.

Needle Method

Light Lift Needle

Light-Lift-–-Needle-Method

Są to nici z dwukierunkowymi mikroskopijnymi wypustami/haczykami, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegu w minimalnie inwazyjny sposób, przynosząc bardzo naturalne efekty. Nici implantowane są do podskórnej tkanki tłuszczowej. Mają one postać nici rozpuszczalnych oraz nierozpuszczalnych.

Light Lift Needle przymocowane są do trójkątnej, dwustronnie ostrej igły i umieszczone są w jej środkowej części. Dzięki takiej strukturze możliwe jest wykonanie korekcji długiego odcinka o nierównych konturach – np. na obszarze podbródka, czy łuku brwiowym, w celu jego uniesienia. Zabieg można wykonywać przeprowadzając nić podskórnie z jednej strony na drugą, dokonując nawrotu lub tworząc pętlę – co nie wymaga całkowitego wykłuwania igły. Tego rodzaju lifting jest bardzo mocny i niezawodny a wszelkie manipulacje dokonywane są bez nacięcia skóry. Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrwalają się wraz upływem czasu.

Strefy zabiegowe: brwi, kości policzkowe, „hamak”

Thread Method

Light Lift Thread

Light-Lift---Thread-Method

To wchłanialne i niewchłanialne nici z mikroskopijnymi i dwukierunkowymi haczykami. Wyjątkowością tej metody jest to, że podwójna igła ma jedno ostrze. Po tym, jak wprowadzi się igłę na wymaganą głębokość, dzieli się ona na dwie części. Następnie każda jest prowadzona pod skórą w pożądanym kierunku. Nici występują w wersji Light Lift Thread, Soft Light Lift Thread oraz Blunt Light Lift Thread.

Innowacyjna budowa igieł umożliwia wykonanie procedury w łatwiejszy i bardziej efektywny sposób. Metodą tą można przeprowadzić - unoszenie brwi, lifting w okolicach kości policzkowych, linii żuchwy, podbródka.
Okrągła i pusta w środku igła jest elastyczna i wyjątkowo wytrzymała, co pozwala lepiej kontrolować głębokość implantacji nici, minimalizować ucisk oraz traumatyzację tkanek.

Strefy zabiegowe: brwi, kości policzkowe - lifting, kości policzkowe- wolumetria, linia żuchwy, okolica podżuchwowa

Spring Method

Light Lift Spring

Light-Lift---Spring-Method

Light Lift Spring to nici, które nawinięte są spiralnie wokół ostro zakończonej igły. W wersji Soft Light Lift Spring, nić jest natomiast umieszczona wokół kaniuli o tępym końcu. Nici te występują w postaci rozpuszczalnej, jak i nierozpuszczalnej. Metoda Spring przeznaczona jest głównie do korekcji „cięższych” tkanek w obszarze - linii marionetek, kącików ust oraz do modelowania twarzy. Nić po zaimplantowaniu w tkanki, zachowuje kształt i sprężystość, co sprawia, że nie zniekształca naturalnego wyrazu twarzy pacjenta, uczestniczy w naturalnym skurczu i rozkurczu mięśni mimicznych. Wokół nici rozpoczyna się proces namnażania kolagenu, powstaje nowa, zdrowa skóra.

Strefy zabiegowe: linie marionetki

Linea Method

Light Lift Linea

Light-Lift---Linea-Method

To jednowłóknowe nici ze specjalnie zaprojektowanymi dwukierunkowymi wypustami. Te rozpuszczalne nici umożliwiają delikatny lifting i wzmocnienie opadających z wiekiem tkanek miękkich.

Zbieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga on żadnych nacięć. Nici implantuje się do podskórnej tkani tłuszczowej za pomocą tępo zakończonej kaniuli. Pod skórą wypusty rozchylają się, chwytają tkanki i tworzą dla nich strukturę wsparcia. Efekty widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu.

Strefy zabiegowe: środkowa część twarzy, dolna część twarzy, szyja

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS DO TWARZY I CIAŁA

Nici liftingujące Aptos znajdują zastosowanie w liftingu skóry całego ciała. Poniżej przedstawiamy metody i nici, które wymodelują zarówno twarz, jak i inne rejony ciała

Excellence Method

Nano Excellence

Body - Wire Method

To rozpuszczalne nici z wielokierunkowymi wypustami, wykorzystywane w zabiegach rewitalizacji i wzmacniania tkanek. Wypusty umieszczone są naprzeciwko siebie, a każdy kolejny ustawiony jest w kierunku przeciwnym do poprzedniego. Taka kombinacja pozwala na lepsze umocowanie i grupowanie podskórne tkanek na każdym milimetrze nici. Tego rodzaju system mocowania w tkankach doskonale je ujędrnia i napina. Co więcej nici stymulują wzrost nowego kolagenu, tworzącego nową, zdrową skórę. Nici implantowane są w podskórną warstwę tłuszczową z użyciem tępo zakończonej kaniuli – to ogranicza krwawienie oraz obrzęki po zabiegu i minimalizuje okres rekonwalescencji. Metoda Excellence przeznaczona jest do korygowania małych obszarów twarzy, szyi oraz ciała.

Strefy zabiegowe: brwi, kości policzkowe, linia żuchwy, podbródek, szyja

Spring Method

Nano Spring

Nano---Spring-Method

To rozpuszczalne nici, które są spiralnie owinięte wokół kaniuli o tępym końcu. Metoda dedykowana jest wzmacnianiu i rewitalizacji tkanek na różnych obszarach twarzy i dekoltu, sprawdza się ona szczególnie w korekcji drobnych linii i zmarszczek stref mimicznych. Nici zachowują kształt sprężyny, doskonale zmniejszają widoczność głębokich zmarszczek. Metoda ta polecana jest również w zabiegach korygujących wierzchołek nosa i obszar brwi. Procedura implantacji jest bezpieczna i praktycznie nie wymagają okresu rekonwalescencji, efekty zabiegów są bardzo naturalne.

Strefy zabiegowe: linie marionetki, fałdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, zmarszczki nad górną wargą, zmarszczki czoła, brwi, nos, kontur ust

Vitis Method

Nano Vitis

Nano---Vitis-Method

To nici rozpuszczalne, które nie posiadają haczyków. Są one umieszczone na tępo zakończonej kaniuli i skręcone podwójnie na kształt warkocza. Ten wyjątkowy kształt wzmaga uruchamianie procesów regeneracyjnych wewnątrz tkanek. Nici te wykorzystywane są w celu rewitalizacji i wzmacniania tkanek różnych obszarów twarzy, szyi i ciała. W wyniku zabiegu „warkocz” stopniowo rozkręca się i zwiększa tym samym swoją objętość. W ten sposób drobne zmarszczki i linie zostają precyzyjnie wypełnione, dokładnie w miejscu wprowadzenia nici. Powierzchnia skóry wyrównuje się i staje się wyraźnie gładsza. Ostateczny i bardzo naturalny efekt widoczny jest w ciągu 1-1,5 miesiąca po zabiegu i utrzymuje się przez 1,5 do 2 lat.

Strefy zabiegowe: linia żuchwy, fałdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki czoła, górne i dolne powieki, zmarszczki wokół ust, szyja, obszar dekoltu, starzenie się rąk

NICI APTOS DO CIAŁA

Firma Aptos stworzyła również nici, które przeznaczone są wyłącznie do takich miejsc, jak brzuch, ramiona, uda czy kolana. Poniżej prezentujemy metody zastosowania nici do ciała.

Excellence Method

Body Excellence

Body---Excellence-Method

Metoda ta polega na wykorzystaniu nici rozpuszczalnych ze specjalnie zaprojektowanymi wielokierunkowymi wypustami. Dopasowana długość nici i unikalne cechy wypustów przyczyniają się do wzmocnienia siły unoszenia i podtrzymywania tkanek. Body Excellence dedykowane są do liftingu i odmładzania różnych partii ciała: piersi, ramion, brzucha, pośladków, wewnętrznej strony ud oraz kolan. Zabieg dodatkowo wzmacnia tkanki oraz czyni skórę bardziej gładką i elastyczną.
Nici implantowane są za pomocą tępo zakończonej kaniuli, co pozwala uniknąć dodatkowych krwawień i obrzęków po zabiegu.
Metoda Excellence nie wymaga praktycznie rekonwalescencji. W rezultacie skóra jest odbudowana, efekty starzenia są widocznie zredukowane.
Strefy zabiegowe: ramiona, brzuch, piersi, wewnętrzne części ud, obszar nad kolanami

Needle Method

Body Needle Method

Body-–-Needle-Method

To polipropylenowe (stałe) nici bez wypustów, przymocowane do obustronnie ostrej igły punktowej (tzw. trokar).

DRN

Nici polipropylenowe (stałe) bez wypustów, które mocowane są do tępo zakończonej, zakrzywionej igły.

Nici te wykorzystywane są w szczególności do unoszenia piersi. Jest to tak zwana metoda “podskórnego biustonosza”, mocowanego do kości obojczykowej. Zabieg może być wykonywany samodzielnie, jak również w połączeniu z wszczepieniem implantów piersiowych. Lekarz może w ten sposób przywrócić młodzieńczy kontur piersi poprzez zmianę ich kształtu, uniesienie brodawki sutkowej oraz otoczki.

Body Needle mogą być także wykorzystywane w zabiegach korygowania podbródka z pomocą małego nacięcia za uchem – tak zwana „metoda hamak”. Mocowanie tkanek miękkich jest stabilne i utrzymuje się przez ok. 5 lat. Po upływie tego czasu, można odszukać założone za uchem węzły, podciągnąć nić i dopasować ją do nowego ułożenia tkanek. Sposób ten pozwala na wydłużenie efektu zabiegu. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Metoda zabiegowa jest bardzo skuteczna, zakłada krótki okres rekonwalescencji niż klasyczne zabiegi chirurgiczne i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Strefy zabiegowe: „hamak” (podbródek), lifting szyi, lifting piersi, lifting piersi w skojarzeniu z implantem, klasyczną mastopeksją lub redukcją

PRZEBIEG ZABIEGU Z WYKORZYSTANIEM NICI APTOS

Każdy zabieg liftingujący z wykorzystaniem nici Aptos poprzedzony jest wizytą kwalifikacyjną, podczas której lekarz wyklucza ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury oraz dobiera właściwą metodę zabiegową.

Zabieg jest bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. Jedyny dyskomfort może być odczuwany w momencie niewielkiego ukłucia podczas przebijania skóry igłą. Przed rozpoczęciem implantacji na ciele zaznaczane są miejsca, w które wprowadzane będą nici, następnie lekarz znieczula obszar zabiegowy. Nici wprowadza się w skórę przy pomocy zintegrowanej z nią igły lub kaniuli.

Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany i zależy od jego rozległości i zakresu. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut. Pierwsze rezultaty widoczne są praktycznie natychmiast – jest to zauważalne zwiększenie napięcia skóry. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do kilku tygodni.

PO ZABIEGU

Po zabiegu praktycznie od razu można powrócić do codziennych aktywności. Pacjent może odczuwać niewielkiego stopnia niedogodności spowodowane niewielkim obrzękiem i zasinieniem skóry oraz pewnym dyskomfortem mimicznym. Odczucia te powinny ustąpić samoistnie w ciągu 14 dni po zabiegu. Przez pierwszy tydzień należy unikać nadmiernej mimiki, długotrwałego mówienia, masaży czy peelingu twarzy, sauny oraz solarium. Czynności te mogą bowiem spowodować przemieszczenie się nici przed ich ostatecznym ustabilizowaniem i wpływać negatywnie na efekty leczenia.

MECHANIZM DZIAŁANIA NICI

Wprowadzone w skórę nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie. Wokół nich z czasem powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórne rusztowanie (stelaż) wzmacniające tkanki i utrzymują je we właściwej pozycji. Materiał, z którego wykonane są nici dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.

Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

PRZECIWWSKAZANIA

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici Aptos również ma swoje przeciwwskazania, zaliczamy do nich m.in.:

- aktywne choroby nowotworowe
- choroby autoimmunologiczne
- poważne choroby układu sercowo-naczyniowego
- zaburzenia krzepnięcia
- aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry

APTOS to innowacyjne nici, które liftingują, jak również rewitalizują tkanki. To doskonały zabieg odmładzający, przynoszący szybkie i naturalne efekty estetyczne. Zapraszamy na konsultację z naszymi specjalistami, którzy zaproponują metodę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl