Nici liftingujące Silhouette Soft®, stanowiące nowość w ofercie naszej wrocławskiej kliniki, to doskonały zabieg modelujący twarz, przywracający jej owal a tym samym młodszy wygląd. Stosowane są także z powodzeniem w innych miejscach na ciele, takich jak dekolt czy piersi.

Nici Liftingujące Silhouette Soft - nowy wymiar liftingu i biostymulacji

Zabieg unoszenia tkanek za pomocą nici liftingujących Silhouette Soft stanowi alternatywę dla tradycyjnego liftingu, czyli zabiegu chirurgicznego, wymagającego długotrwałej rekonwalescencji. Oprócz efektu estetycznego nici regenerują i wzmacniają skórę oraz wpływają na jej przebudowę. Początkowo stosowano materiały nierozpuszczalne (np. ze złota, które były wprowadzane na stałe), następnie pojawiły się nici wchłanialne, dodano do nich także igły, ułatwiające lekarzom wykonywanie zabiegów. Kolejno, oprócz nici gładkich, opracowano także materiał wyposażony w haczyki lub stożki, które zakotwiczają się w tkankach.

Wcześniej nić dawała jedynie efekt podniesienia tkanek. Od momentu pojawienia się nici na bazie kwasu polimlekowego i kaprolaktonu – kwasu hialuronowego, otrzymujemy dodatkowy efekt stymulacji skóry i jej odmłodzenia przy jednoczesnym efekcie liftingującym. Następuje przyspieszenie procesu rewitalizacji skóry, poprzez wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, co wpływa także na skrócenie okresu rekonwalescencji. Po zabiegu pacjent wygląda naturalnie i młodo a jego skóra jest odświeżona.

Jest zatem wybór różnych rodzajów nici, umożliwiających uzyskiwanie wielu rodzajów efektów estetycznych w określonych obszarach twarzy i ciała, w zależności od potrzeb pacjentów.

LIFTINGOWANIE TWARZY

Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem nici wykonuje się w przypadku opadania tkanek w środkowej części twarzy, szeroki wybór nici i technik zabiegowych pozwala także na liftingowanie okolic podbródka, korygowanie linii żuchwy, podnoszenie linii brwi czy na przeprowadzanie zabiegów w okolicach ust.

Kiedy warto wykonać zabieg wykorzystujący nici liftingujące Silhouette Soft? Specjaliści z Kaniowscy Clinic we Wrocławiu podpowiadają!

Nici liftingujące mogą być odpowiedzią na wieloczynnikowy proces starzenia się twarzy, który dotyczy różnych jej warstw. Wraz z wiekiem obserwuje się znaczny ubytek masy kostnej twarzoczaszki, utratę wolumetrii twarzy i wyraźne zmiany w jej tkankach miękkich.

Następuje wzrost napięcia i atrofia mięśni, skóra traci napięcie, staje się wiotka. Tkanka tłuszczowa twarzy ulega zanikowi i/lub przemieszcza się w odpowiedzi na pracę mięśni twarzy. Jej kumulacja w niektórych okolicach (np. poniżej powieki dolnej lub na linii owalu twarzy) prowadzi do powstania efektu „worków” lub obrzęków.

starzenie się twarzy

Między 25 a 40 rokiem życia kości policzkowe są wysoko i dobrze zarysowane, owal twarzy jest smukły i napięty. Powyżej 55 roku życia zauważamy natomiast opadające policzki, wyraźnie zarysowane bruzdy nosowo-wargowe oraz opadający owal twarzy. Skóra traci podstawowe białka strukturalne (kolagen i elastynę), a przez to właściwe napięcie i elastyczność. Twarz wygląda na starszą i zmęczoną.

Lifting twarzy nićmi Silhouette Soft przynosi nie tylko efekt „ściągnięcia” skóry, ale również stymulację fibroblastów i procesu neokolagenogenezy, co prowadzi do zagęszczenia skóry i efektu wolumetrycznego.

Nowoczesna technologia

nici silhouette wrocław

Nici liftingujące Silhouette Soft  to certyfikowane nici z kwasu polimlekowego przeznaczone do liftingu i biostymulacji skóry twarzy i szyi.

Kwas polimlekowy jest dobrze znany i szeroko wykorzystywany w medycynie i farmacji. Jest on doskonale tolerowany przez organizm człowieka, jego podanie nie musi być poprzedzone testami na alergię lub nadwrażliwość.

Technologia Silhouette Soft® oparta jest na opatentowanych stożkach 3D, które skutecznie zmieniają położenie opadających tkanek. To jedyna dostępna bioresorbowalna dwukierunkowa nić stożkowa.

Stożki posiadają powierzchnię 360°, co doskonale zwiększa ich możliwość przylegania do tkanki i zapewnia doskonałe przytwierdzenie do struktur skóry – tkanki podskórnej. Naturalna produkcja kolagenu wokół stożków powoduje wzmocnienie oraz przedłużenie ich funkcji podporowej i strukturalnej w tkance skórnej. Eliminuje również ryzyko migracji i wysuwania się nici.

Powierzchnia nici liftingujących na całej długości jest gładka, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego kłucia i mrowienia w skórze. Stożki umożliwiają równomierne napięcie nici i jej właściwe zakotwiczenie – dzięki temu możliwe jest repozycjonowanie powierzchownej podskórnej tkanki tłuszczowej. Wraz z upływem czasu stożki powoli zanikają, w ich miejsce produkowany i gromadzony jest endogenny kolagen, który przejmuje ich funkcję podporową.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg nićmi liftingującymi?

Zabieg z zastosowaniem Silhouette Soft jest procedurą medyczną mało inwazyjną. W znieczuleniu miejscowym, szwy wprowadzane są do podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa ok 20-30 min. i można go łączyć z innymi terapiami, takimi jak wypełnienie kwasem hialuronowym, czy iniekcjami toksyny botulinowej.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu.

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z niewielką obwisłością skóry, posiadający elastyczną skórę i uwydatnione struktury kostne.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt liftingu?

Efekt uniesienia tkanek poprzez zastosowanie nici Silhouette widoczny jest od razu i systematycznie postępuje. Zabieg przywraca naturalny, młody wygląd twarzy, a efekt zabiegowy utrzymuje się do 18 miesięcy.

wkazania do stosowania nici liftingujących silhouette soft

Wskazania do stosowania nici liftingujących silhouette soft

Efekty zabiegu / policzki, żuchwa
nici liftingujące efekty 1a
nici liftingujące efekty1
Efekty zabiegu / policzki, żuchwa, łuk brwiowy
nici liftingujące efekty 3a
nici liftingujące efekty 3
Efekty zabiegu / policzek
nici liftingujące efekty 7
nici liftingujące efekty 7a
Efekty zabiegu / policzek, żuchwa
nici liftingujące efekty 2a
nici liftingujące efekty2
Efekt zabiegu / policzki, łuk brwiowy
nici liftingujące efekty 5
nici liftingujące efekty 5a

Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone w badaniach klinicznych

Nici Silhouette Soft® są produkowane w USA. Produkt został włączony do produkcji po 6 latach intensywnych badań i obserwacji. Unikalna technologia zapewnia doskonałą stabilność produktu w tkance, eliminuje ryzyko ich przemieszczenia i wysuwania się. Po 3 latach obecności na rynku wykonano 130 tys. zabiegów w ponad 60 krajach na świecie.

Postępowanie po zabiegu i przeciwwskazania do przeprowadzenia liftingu twarzy nićmi silhouette soft

  • w pierwszych sześciu godzinach po zabiegu zalecane jest stosowanie zimnych okładów na obszary poddane terapii.
  • przez pierwsze 3 – 5 nocy należy spać na plecach
  • przez pierwszy tydzień po terapii nie zaleca się leczenia stomatologicznego, masażu twarzy, zabiegów kosmetycznych twarzy i sportu kontaktowego
  • twarz i włosy można myć bez żadnych przeciwwskazań
  • należy ograniczyć mimikę twarzy w ciągu pierwszych 3 tygodni po zabiegu
  • zaleca się unikania żucia twardych produktów oraz energicznego otwierania ust w okresie 4 tygodni po zabiegu
  • po zabiegu należy stosować filtry przeciwsłoneczne

Przeciwskazania

Terapia przeciwwskazana jest u pacjentów z alergią lub udowodnionymi reakcjami negatywnymi na używane do zabiegu biomateriały.

Inne przeciwwskazania:

- choroba nowotworowa
- ciąża i okres karmienia piersią
- rany lub zmiany chorobowe skóry
- zaburzenia krzepliwości krwi
- przyjmowanie antykoagulantów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację i zabieg nićmi liftingującymi Silhouette Soft® we Wrocławiu.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl