Nithya to kolagen typu I nowej generacji. Skóra stanowi najbardziej widoczny wskaźnik naszego wieku. Już od 25 roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu, który odpowiada za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry, a przede wszystkim stałą odnowę jej komórek. Jego niedobór objawia się starzeniem skóry - zmarszczkami, przebarwieniami, suchością. Terapią, która pozwala skutecznie zrewitalizować skórę i wpłynąć na znaczną poprawę jej kondycji, jest właśnie mezoterapia kolagenowa z użyciem kolagenu typu I.

Spis treści:
Kolagen – zdrowie i młodość skóry
Mezoterapia kolagenowa
Przebieg zabiegu
Wskazania
Efekty
Opinie i ceny

Kolagen Nithya – zdrowie i młodość skóry

Omawiając działanie kuracji Nithya, należy się przyjrzeć głównej roli kolagenu. Jest to substancja naturalnie występującą w naszym organizmie. To grupa naturalnych polimerów, białek będących głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej, której podstawowym zadaniem jest utrzymanie jednolitej struktury tkanki, jej sprężystości oraz wytrzymałości na rozciąganie. Występuje w większości tkanek i narządów m.in. w chrząstkach, rogówce, więzadłach, ścięgnach, kościach, ścianie naczyń krwionośnych. Odgrywa ważną rolę w rozwoju narządów, naprawie tkanek oraz procesie gojenia się ran. W skórze jest go najwięcej, a jakość i ilość jego włókien odpowiada za strukturę skóry i determinuje jej kondycję. Kolagen stanowi najważniejsze włókno podporowe, wpływa na sprężystość skóry, sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Wraz z upływem czasu dochodzi do zachwiania równowagi – więcej kolagenu naturalnie obumiera niż organizm jest w stanie wyprodukować. Proces ten najbardziej widoczny jest właśnie na skórze, dochodzi do osłabienia jej struktury, traci ona odpowiedni poziom nawilżenia, staje się cieńsza i wiotka, traci jędrność. Tych procesów degradacyjnych nie jesteśmy w stanie zahamować, natomiast możemy je spowalniać lub niwelować ich skutki, wspomagając skórę poprzez dostarczanie jej dodatkowych ilości kolagenu.

Nithya - efekty zabiegu

Mezoterapia kolagenowa

Kolagen determinuje właściwości naszej skóry, takie jak sprężystość, gęstość i elastyczność. Czynniki takie jak promienie UV czy wolne rodniki nasilają rozpad włókien kolagenowych. Z kolei kolagen jest białkiem produkowanym przez komórki skóry – fibroblasty, które z wiekiem zmniejszają swoją aktywność – zwiększona utrata i zmniejszona produkcja prowadzą do niedoborów kolagenu i stopniowego pogorszenia kondycji i wyglądu skóry. Terapią, która pozwala skutecznie zrewitalizować skórę i wpłynąć na znaczną poprawę jej kondycji, jest terapia kolagenowa z użyciem nowej generacji kolagenu typu I. Preparat jest silnym biostymulatorem, który uaktywnia naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Kolagen typu I występuje w bardzo dużej ilości w skórze właściwej, gdzie stanowi co najmniej 80-90% występującego tam kolagenu, a więc proponowany produkt jest jego naturalnym uzupełnieniem.

Jak wygląda zabieg Nithya?

Zabieg Nithya wykonuje się techniką mezoterapii. Procedura polega na śródskórnym podaniu preparatu, za pomocą cienkiej igły, w odstępach 2-3 cm w ilości 0,1 ml produktu na punkt. Dzięki użyciu uprzednio nałożonej na skórę maści znieczulającej zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Po mezoterapii wykonuje się delikatny masaż. Bezpośrednio po zabiegu możliwe jest pojawienie się zaczerwienienia oraz pieczenie, które zazwyczaj ustępuje w kilka godzin po zabiegu. W terapii zalecane są 3 zabiegi wykonywane w odstępach 14 dni.

Preparat kolagenowy Nithya® zawiera mikrocząsteczki kolagenu typu I, których pojawienie się w skórze pacjenta imituje sytuację rozpadu własnych łańcuchów kolagenu, co bardzo silnie stymuluje fibroblasty, odbudowując rusztowanie białkowe skóry. Skład i struktura skóry ulegają poprawie, odmładzając jej wygląd. Nazywamy to regeneracją strukturalną, w tym przypadku samoregeneracją.

Sposoby aplikacji produktu Nithya

Jakie są wskazania do zabiegu? Cały wachlarz korzyści!

Mezoterapia kolagenowa umożliwia terapię każdego rodzaju skóry, a zabiegi mogą być wykonywane w każdym wieku. U osób młodych sprawdzą się doskonale jako element działań profilaktycznych. Terapia działać będzie wspomagająco na naturalnie zachodzące w skórze procesy odnowy komórkowej, sprawi, że skóra zachowa jak najdłużej zdrowie i dobrą jakość. W przypadku skóry dojrzałej, z oznakami starzenia, zmarszczkami, wiotkością, terapia kolagenowa będzie ją mocno kondycjonować i odmładzać, przywracać jej gęstość, napięcie i elastyczność.

Sposoby aplikacji Nithya - twarz i ręce

Nithya występuje w wersji przeznaczonej do zabiegów na twarzy, oraz do ciała – Nithya Body. Terapia może być wykonywana nawet na najdelikatniejszych obszarach ciała, takich jak okolica oczu, ust, na delikatnej skórze szyi, dekoltu czy grzbietów dłoni oraz na innych części ciała w zależności od potrzeb – na obszarze ramion, brzucha, nad kolanami, w obrębie wewnętrznej strony ud.

Oprócz terapii anti-aging, kolagen ten doskonale sprawdza się w terapiach leczniczych:

Terapia kolagenowa - wskazania do zabiegu:

Efekty zabiegu

Efekty leczenia zależą od specyfiki problemu a plan terapii dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Nythia stanowi doskonałą samodzielną terapię, jak również może być elementem terapii łączonej z zabiegami z użyciem nowoczesnych technologii – laseroterapii, radiofrekwencji, ultradźwięków.

Terapia kolagenowa daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry. Zmuszona jest ona niejako do samoregeneracji, uruchamiane są procesy jej zdrowienia. Zabieg Nythia skutecznie odbudowuje strukturę skóry, powodując zwiększenie jej grubości, równocześnie poprawia napięcie, elastyczność, gęstość oraz koloryt, skóra staje się rozświetlona. Podawanie tej naturalnej substancji powoduje stopniowe redukowanie oznak starzenia się skóry twarzy m.in. niweluje drobne zmarszczki i poprawia owal twarzy.

Preparat Nithya

Zabieg Nithya dobrze radzi sobie ze spłycaniem blizn potrądzikowych, redukuje rozstępy, niweluje wiotkość i objawy fotostarzenia.
Wykonanie serii zabiegów sprawia, że skóra zagęszcza się, staje się jędrna, następuje jej widoczne odmłodzenie. Dla uzyskania jak najlepszych efektów terapii należy wykonać serię 3 zabiegów w odstępach 2 do 3 tygodni.

Efekty utrzymują się 1-1,5 roku. Pierwsze rezultaty widać najczęściej już po pierwszym zabiegu, a efekt narasta do 3-4 miesięcy

Bezpieczeństwo zabiegu

Obecnie większość metod leczenia i odmładzania skóry opracowywana jest tak, aby minimalizować okres rekonwalescencji, skracać ilość sesji zabiegowych i maksymalizować efekty. Ponadto dużą wagę przywiązuje się do tego, aby zamierzone efekty estetyczne uzyskiwać w sposób jak najbardziej naturalny poprzez stymulowanie organizmu do samoregeneracji i oddziaływanie na jego procesy naprawcze już na poziomie komórkowym. Takie nieinwazyjne i naturalne „odmładzanie” cieszy się obecnie największą popularnością i służy zdrowiu naszej skóry. Kolagen Nithya należy do tego typu terapii. Zabiegi są bardzo bezpieczne i mogą być stosowane niezależnie od wieku pacjenta. Preparat nie daje działań niepożądanych, nie wywołuje uczuleń, alergii czy innych reakcji układu odpornościowego. W dodatku zawiera atelokolagen, czyli czysty kolagen analogiczny do tego, który występuje w naszej skórze. Jest to produkt o najwyższym poziomie czystości, co wyklucza możliwość występowania reakcji alergicznych i wpływa na bezpieczeństwo jego stosowania. Procedura zabiegowa jest małoinwazyjna, komfortowa dla pacjenta i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Nithya – poznaj opinie pacjentów. Jaka jest cena zabiegu?

Efekty poprawy jakości skóry i jej wyglądu po zastosowaniu zabiegu Nithya pacjenci widzą bardzo szybko. Obserwują poprawę kolorytu, rozjaśnienie skóry, spłycenie zmarszczek, poprawę gładkości. Wszyscy zauważają widoczną poprawę już po pierwszym zabiegu a rezultat estetyczny jest coraz bardziej zadowalający po każdej sesji zabiegowej.

Nithya Body

Poznaj ceny!

Nithya:

Twarz+szyja+dekolt:
1 zabieg – 1300 zł
3 zabiegi – 3600 zł

Nithya Body:
Ramiona, pośladki, uda – 1600 zł

W naszym Centrum do nabycia jest PIANKA NITHYA, która w znaczny sposób przyspiesza procesy naprawy tkanek, ograniczając stan zapalny skóry i pomaga w procesie optymalnego gojenia się ran. Zalecana jest do leczenia ran skórnych, oparzeń, otarć. Produkt ten może być także używany po zabiegach dermatologicznych,  medycyny estetycznej, niewielkich zabiegach chirurgicznych, laseroterapii, peelingach.

nithya pianka kolagenowa wrocław kaniowscy

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl