Nucleofill może być zbawieniem dla skóry, która wraz z upływem lat i w skutek działania czynników zewnętrznych – m.in. wiatr, mróz, promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, zła dieta, pale papierosów, traci swoją dobrą kondycję i młodzieńczą zdolność do szybkiej regeneracji. Spowolnione zostają także jej naturalne funkcje naprawcze.  W wyniku tego staje się szara, sucha, wiotka, podatna na uszkodzenia, pojawiają się na niej oznaki starzenia w postaci zmarszczek. Ten naturalny proces starzenia się można jednak opóźniać, można też skutecznie przywracać dojrzalej skórze cechy skóry młodej. Pomagają w tym odpowiednio dobrane przez lekarza nowoczesne zabiegi i właściwa pielęgnacja domowa. Jedną z terapii, która sprawia, że skóra odzyskuje blask i witalność jest właśnie Nucleofill – nowa koncepcja bioregeneracji skóry. 

Czym jest Nucleofill?

nucleofill kaniowscy clinic wrocław

Nucleofill to preparat do głębokiej odnowy i biostymulacji skóry, opracowany na bazie naturalnych polinukleotydów.

Biostymulacja skóry polega na stymulowaniu jej własnych możliwości regeneracyjnych – odnowa skóry następuje dzięki zachodzeniu naturalnych procesów, czyli poprawie jej cech fizjologicznych. W przypadku produktów będących biostymulatorami, efekt potęguje się w czasie a terapia wymaga serii zabiegów.

Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywności fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują foto- i chronostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.

Trzy poziomy działania dla pięknego wyglądu skóry

Nucleofill jest innowacyjnym zabiegiem, który wykorzystując dobroczynne właściwości polinukleotydów, działa na trzech poziomach, pobudzając skórę do odbudowy.

Pierwszy kierunek działania to -  stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest -  „zmiatanie” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Trzecim -   wiązanie przez polinukleotydy wody i zapewnienie długotrwałego izoosmotycznego nawodnienia macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i jędrna.

Synergia trzech efektów dla perfekcyjnej regeneracji skóry:

 • nawilżenie
 • biostymulacja
 • eliminowanie wolnych rodników

Produkt działa na poziomie komórkowym i daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia.

Polimeryczne makrocząsteczki zawarte w produkcie Nucleofill są zdolne do natychmiastowego działania „zmiatającego” wolne rodniki, które powstają na skutek wielu różnych czynników. Do głównych należą - silny, długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta.

Wolne rodniki utleniają tłuszcze, także z naskórka, co prowadzi do naruszenia bariery ochronnej skóry, która staje się wysuszona oraz wrażliwa na podrażnienia. Pod wpływem wolnych rodników uszkadzane są również włókna kolagenowe, które odpowiedzialne są za elastyczność skóry, w wyniku czego staje się ona podatna na powstawanie zmarszczek. Zastosowanie terapii polinukleotydowej jest więc bardzo korzystne dla zdrowia i dobrej kondycji skóry, co przekłada się także na jej piękny wygląd.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Nucleofill?

Zabieg Nucleofill można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako profilaktykę oraz jako zabieg „naprawczy” i anti-aging. Jest on odpowiedni dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności  i objawy starzenia, a skóra pozbawiona jest świeżości, blasku i wymaga dogłębnego nawilżenia. To produkt optymalny dla skóry niedotlenionej, odwodnionej, narażonej na stres oksydacyjny. Terapię wykorzystuje się również w terapii rozstępów i blizn.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Produkt działa wielokierunkowo, dlatego ma wiele wskazań:

 • rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności
 • redukcja wiotkości skóry - lifting
 • terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
 • regeneracja skóry
 • poprawa nawilżenia skóry
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem skóra pacjenta zostaje oczyszczona i znieczulona maścią – trwa to ok. 1h. Po zmyciu znieczulenia można rozpocząć procedurę. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza dermatologa z użyciem kaniuli lub igły. Procedura nie jest bolesna, odczuwalne może być delikatne mrowienie. Produkt jest łatwy w podawaniu dzięki unikalnej strukturze i idealnej lepkości, przez co równomiernie rozprowadza się w skórze. Procedura zakłada podanie produktu w pięć specjalnie wyznaczonych punktów na twarzy. Punkty te są bezpieczne, ze względu na małe prawdopodobieństwo występowania tu naczyń krwionośnych i nerwów. Silne utkanie limfatyczne ułatwia rozprzestrzenianie się produktu w tych obszarach i wpływa na ogólną poprawę kondycji skóry.

Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość. Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym.

W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej wykonać serię 4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Zabieg podtrzymujący

Następie, po wcześniejszej serii, pacjenci zgłaszają się na zabieg „przypominający” i podtrzymujący efekty terapii - wykonuje się go co 4 do 6 miesięcy.

Tak jak w przypadku innych zabiegów biostymulacyjnych, rezultaty narastają z czasem w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Jest to związane z następującą systematyczną przebudową i regeneracją skóry. Substancje podane w preparacie dają bowiem skórze sygnał do rozpoczęcia procesu odnowy komórkowej.

Lekarz ma do wyboru dwa produkty z nowej linii odmładzających i chroniących skórę preparatów Nucleofill – Medium i  Strong. Podczas oceny aktualnego stanu skóry pacjenta i jej potrzeb, specjalista wybiera odpowiedni preparat. Zdarza się, że podczas jednego zabiegu wykorzystuje się oba produkty.

nucleofill strong medium kaniowscy

Efekty terapii Nucleofill

W wyniku zabiegu Nucleofill skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zaczyna się regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające sprawia, że staje się ona wyraźnie odmłodzona. Drobne zmarszczki ulegają wypłyceniu, skóra staje się promienna i poprawi się jej koloryt.

Przy mniej zaawansowanych problemach już pierwszy zabieg może przynieść oczekiwany efekt!

Efekty są wyraźne ale naturalne, bez zmieniania rysów twarzy.

nucleofill zabiegi przed i po
nucleofill kaniowscy efekty zabiegu
nucleofill kaniowscy przed po
nucleofill widoczne efekty zabiegów
nucleofill wrocław efekty zabiegu

Opinie pacjentów

Pacjenci są zadowoleni z terapii, ze względu na jej małoinwazyjność i możliwość powrotu do codziennych aktywności bezpośrednio po zabiegu. Zauważają ponadto pozytywne zmiany wyglądu ich skóry. W miarę wykonywania kolejnych sesji skóra zaczyna wyglądać młodziej, staje się bardziej promienna, spłyceniu ulegają drobne zmarszczki. Zauważalne jest także lepsze nawilżenie skóry i ogólna poprawa jej kondycji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy terapia, także zabieg Nuceofill posiada przeciwwskazania do jego wykonania, poniżej najważniejsze z nich:

 • ciąża
 • choroby autoimmunologiczne
 • schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
 • choroba nowotworowa

 

 

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl