Sculptra to produkt, który w skuteczny sposób rozwiązuje problem utraty objętości skóry twarzy. Wraz z postępującym procesem starzenia, nasza skóra oraz znajdujące się pod nią struktury dotykają istotne zmiany – zmniejszona produkcja kolagenu i elastyny, przebudowa kości czy przemieszczanie się tkanki tłuszczowej ku dołowi. Wszystko to skutkuje zmianą kształtu twarzy i utratą młodzieńczego wyglądu. Jak wygląda walka z efektami starzenia?

Spis treści

Jak działa produkt?
Wskazania
Przeciwskazania
Jak przebiega zabieg?
Efekty terapii
Korzyści terapii

Jak działa Sculptra?

Sculptra wpływa przede wszystkim na kolagen, który zapewnia skórze jej naturalne rusztowanie. Z wiekiem jego produkcja sukcesywnie zmniejsza się, ponadto pogarsza się jego jakość. W związku z tym dochodzi do utraty elastyczności i objętości skóry oraz osłabienia jej wewnętrznej struktury, co powoduje pojawianie się linii, zmarszczek, bruzd oraz wiotkości skóry.

Preparat, poprzez stymulację i odnowę produkcji kolagenu oraz przywrócenie skórze jej wewnętrznej struktury, rozwiązuje problem utraty objętości twarzy.

Głównym składnikiem produktu jest kwas L-polimlekowy - stosowany w medycynie już od ponad 30 lat, bezpieczny i dobrze tolerowany, metabolizowany w organizmie.

WSKAZANIA

Preparat sprawdzi się doskonale u osób, które cechują się różnym stopniem zaniku tkanki tłuszczowej w obszarze nosowo – wargowym, skroniowym i bocznym policzka. Jest to również bardzo dobry zabieg dla pacjentów młodszych - aplikacja kwasu L-polimlekowego ma wówczas charakter profilaktyczny i spowalniający procesy starzenia.

Produkt stosuje się w celu zwiększenia objętości zapadniętych obszarów twarzy, szczególnie do korekcji wgłębień, takich jak: załamania w skórze, zmarszczki, bruzdy, blizny, a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry.

sculptra wskazania kaniowscy clinic

- korekcja zapadniętych policzków
- korekcja owalu twarzy
- redukcja fałd nosowo-policzkowych
- korekta opadniętych kącików ust

PRZECIWWSKAZANIA

Terapia jest bardzo bezpieczna, natomiast jak każdy zabieg medyczny posiada swoje przeciwwskazania. Najważniejsze z nich to:

  • ciąża i okres karmienia,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy,
  • choroby autoimmunologiczne.

Jak przebiega zabieg preparatem Sculptra?

Sculptra™ może być podany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Terapia poprzedzona jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz kwalifikuje do zabiegu, określa miejsca podania preparatu, ustala plan terapii oraz określa jej spodziewane efekty.

Procedura nie wymaga wykonywania testów alergicznych, ponieważ kwas polimlekowy nie zawiera uczulających białek.Na godzinę przed podaniem preparatu na skórę nakładana jest maść znieczulająca. Po tym czasie maść jest zmywana i lekarz może przystąpić do zabiegu. Zabieg trwa ok. 20–30 minut i polega na aplikacji produktu we właściwe partie twarzy. Nakłucia, wykonywane cienkimi igłami, są niemal bezbolesne dla pacjenta. Po zakończonym zabiegu lekarz przez ok. 10 minut wykonuje masaż twarzy w miejscach podania preparatu, w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

PO ZABIEGU

Po zabiegu mogą wystąpić przejściowe reakcje, takie jak obrzęk, zaczerwienienie lub krwiaczki w miejscach wkłucia igły. Reakcje te są przejściowe, ustępują po kilku dniach.

Przez kolejne 14 dni po zabiegu pacjent powinien samodzielnie i regularnie masować twarz. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość.

Przez kilka dni po zabiegu Sculptra należy unikać słońca i innych źródeł promieniowania UV oraz nie powinno się korzystać z sauny.

 

Działanie preparatu

sculptra działanie preparatu kaniowscy clinic 1
sculptra dzialanie preparatu kaniowscy clinic 2
sculptra działanie preparatu kaniowscy clinic 3
sculptra dzialanie preparatu kaniowscy clinic 4
sculptra dzialanie preparatu kaniowscy clinic 5
sculptra działanie preparatu kaniowscy clinic 6

Działanie produktu polega na widocznej poprawie jakości skóry i przywracaniu utraconej objętość twarzy. Zadaniem Sculptra™ jest nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawa struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy.

Terapia powoduje stopniową poprawę wyglądu skóry i stopniowy efekt przywrócenia objętości. Preparat działa dwuetapowo. Początkowo, zaraz po jego zastosowaniu, wpływa na wygładzenie bruzd i zmarszczek, wypełnia fałdy nosowo-wargowe. W ciągu kilku dni od zabiegu woda zawarta w produkcie wchłania się i rozpoczyna się drugi etap stopniowego, naturalnego odmłodzenia skóry. Na tym etapie, zawarte w produkcie cząsteczki kwasu polimlekowego stymulują stopniowy proces syntezy kolagenu i dzięki temu w naturalny sposób odbudowują skórę, przywracając twarzy coraz młodszy wygląd i odpowiednią objętość (efekt wolumetryczny). Następuje naturalny, długotrwały lifting i regeneracja skóry.

Efekty terapii Sculptra

Efekt zabiegu z wykorzystaniem preparatu Sculptra uwidacznia się w ciągu kilku tygodni. W tym czasie kwas polimlekowy, będący głównym składnikiem preparatu, stymuluje produkcję kolagenu, regeneruje i liftinguje skórę oraz tworzy dla niej rusztowanie. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. chomików lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra napięta.

Substancja poprawia strukturę skóry oraz powoduje jej pogrubienie nawet o 8 mm.

Jako że preparat działa stopniowo, poprawa wyglądu skóry twarzy daje w efekcie bardzo naturalny rezultat. Twarz z dnia na dzień wygląda na bardziej wypoczętą i zregenerowaną.

Zazwyczaj, w celu osiągnięcia pełnego efektu, zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy. Natomiast już po pierwszym zabiegu, efekt poprawy jest zauważalny.

Trwałość rezultatów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia.  W wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet do 25 miesięcy.

Korzyści terapii

-> długotrwała regeneracja i odbudowa skóry – silne pobudzenie produkcji kolagenu w skórze,

-> gładka, odmłodzona twarz – natychmiastowe wypłycenie nawet głębokich zmarszczek,

-> jędrne policzki i wyraźny owal twarzy – dzięki uruchomieniu głębokich procesów odbudowy skóry,

-> naturalny efekt – procesy odbudowy skóry stymulowane stopniowo przez wiele miesięcy,

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl