W miarę upływu czasu skóra traci naturalne rusztowanie, staje się mniej elastyczna, wiotczeje. Zmiany te, widoczne na twarzy i ciele, dotyczą jednak nie tylko osób dojrzałych. Problem wiotkości pojawia się także u osób młodych i  może być spowodowany znaczną utratą masy ciała lub mają na niego wpływ uwarunkowania genetyczne. Wiotkość skóry pojawia się również u wielu kobiet po ciąży, problem dotyczy wtedy najczęściej okolicy brzucha.

Nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

Leczenie wiotkości skóry stanowi wyzwanie dla lekarzy, najczęściej pacjentom proponuje się zabieg chirurgiczny. Doskonałą nieinwazyjną alternatywę stanowi natomiast zabieg z użyciem innowacyjnego urządzenia Ultraformer III.

Dlaczego ULTRAFORMER III?

Urządzenie wykorzystuje najnowocześniejszą, zaawansowaną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej – HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania wybranych partii skóry, co powoduje obkurczanie tkanki. Dodatkowo dzięki kontrolowanemu prowokowaniu mikrouszkodzeń, komórki rozpoczynają regenerację i produkcję nowego kolagenu.

W wyniku terapii możemy uzyskać efekt liftingu i odmłodzenia niemal każdej okolicy ciała.

Dzięki  zabiegowi Ultraformer możliwe jest pozbycie się zwiotczałej skóry nawet z najbardziej problematycznych miejsc takich, jak np. obszar nad kolanami, obszar wewnętrznej strony ud, ramion.

Oprócz wyraźnego ujędrnienia skóry w wyniku zabiegu dochodzi także do wyszczuplenia i wymodelowania miejsca poddawanego terapii!

ultraformer zabieg twarz
ultraformer zabieg na ciało

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której omówione są oczekiwania pacjenta oraz ustalany jest schemat terapii. Osoba wykonująca zabieg dokonuje oceny obszaru zabiegowego i dobrana zostaje odpowiednia końcówka przetwornika. Dostępne głowice zabiegowe – 9mm, 6mm, 4,5mm, 3mm i 1,5mm – dobierane są w zależności od warunków anatomicznych okolicy ciała i oczekiwanego efektu (np. drobne zmarszczki – przetwornik 1,5mm, wiotki brzuch – przetwornik 9mm).

ultraformer III końcówka

U osób bardzo wrażliwych, na godzinę przed zabiegiem, stosujemy miejscowe znieczulenie w postaci maści. Bezpośrednio przed procedurą skóra w obszarze zabiegowym zostaje oczyszczona i zostaje na nią nałożony żel zabiegowy. Terapia polega na wielokrotnym przykładaniu do ciała głowicy zabiegowej emitującej zogniskowaną falę ultradźwiękową, która podgrzewa tkankę na różnych głębokościach. Pacjent odczuwa delikatne ukłucia i rozchodzące się ciepło.

ultraformer końcówka zabiegowa

Zaraz po zakończeniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ten stan może utrzymywać się przez ok. 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

ZABIEG ULTRAFORMER III STOSUJE SIĘ W PRZYPADKU:

  • drobnych i głębokich zmarszczek
  • obniżenia linii brwi
  • obwisłych policzków
  • podwójnego podbródek
  • wiotkiej skóry szyi, dekoltu
  • wiotkości skóry brzucha (np. po ciąży)
  • wiotkości skóry wewnętrznej strony ud, ramion
  • braku jędrności skóry nad kolanami
  • innych okolic ciała wymagających ujędrnienia
  • profilaktyki, np. o okresie redukcji wagi, aby zapobiec wiotkości skóry

Wyjątkowe efekty leczenia

Terapia przynosi spektakularne efekty liftingu ciała i twarzy, które widoczne są już po jednym zabiegu. Efekty dodatkowo narastają z czasem.

ultraformer przed i po
ultraformer efekty zabiegu
ultraformer przed po

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl