Vital Injector 2 to nowoczesny sprzęt do zabiegu mezoterapii igłowej, który przynosi wiele korzyści skórze. Sama metoda, która polega na nakłuwaniu skóry przyczynia się do uruchomienia w niej procesów naprawczych a podawane tą techniką preparaty dodatkowo ją odżywiają i nawilżają. Klasyczny zabieg mezoterapii wykonywany jest manualnie - iniekcje wykonuje się z użyciem strzykawki i igły bądź kaniuli. Aby jednak usprawnić procedurę, dzięki czemu zabiegi przeprowadzane są sprawniej i bardziej komfortowo dla pacjenta, można użyć stworzonego na te potrzeby specjalistycznego sprzętu!

VITAL INJECTOR 2 ™ - dla lepszych rezultatów, szybszych i przyjaznych zabiegów

Vital Injector 2™ to nowoczesne urządzenie przeznaczone do mezoterapii igłowej twarzy, ciała i skóry głowy. Dzięki zastosowanej w nim technologii zabiegi są praktycznie bezbolesne, nie pozostawiają siniaków i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Terapia polecana jest osobom w każdym wieku, które chcą poprawić kondycję swojej skóry i opóźnić w ten sposób zachodzące w niej procesy starzenia. Zabiegi stanowią też doskonałą terapię uzupełniającą dla pacjentów, którzy borykają się z problemem cellulitu, blizn, rozstępów.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

VITAL INJECTOR 2

W urządzeniu zastosowano szereg doskonałych rozwiązań wpływających na komfort i bezpieczeństwo zabiegów:

System vacuum, który unosi skórę, wyrównuje jej powierzchnię odciągając ją od naczyń i nerwów - dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, dodatkowo minimalizuje to ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych i powstania siniaków.

Wieloigłowy próżniowy system zapewnia iniekcję w równych odległościach, za każdym razem na tą samą, określoną głębokość, eliminując utratę preparatu. Dzięki jednorazowemu kartridżowi, zakończonemu 5 igłami, preparat podawany jest w kilku miejscach jednocześnie, dokładnie w tej samej dawce i na tej samej głębokości. W ciągu 15 min. istnieje możliwość wykonania ok. 1000-2000 wkłuć. Co jest nieporównywalne z tradycyjną ręczną mezoterapią.

Kontrolowana głębokość iniekcji - umożliwia precyzyjne docieranie do tkanki podskórnej i do skóry właściwej, gdzie znajduje się najwięcej elastyny i kolagenu.

Najcieńsze igły gwarantują podanie najmniejszych możliwych do osiągnięcia dawek preparatu

Osłona bezpieczeństwa w innowacyjnej multi-igle - skutecznie chroni przed zakażeniami

Wymienny jednorazowy filtr - zapewnia 100% higienę zabiegu i bezpieczeństwo

Blokada przepływu zwrotnego (opatentowana przez producenta) - zapobiega cofaniu się płynów podczas iniekcji

Funkcja SPEED zapobiega zmianom w dozowaniu i utracie wiskoelastyczności preparatu

VITAL INJECTOR 2 Funkcja Speed

Vital Injector 2  pozwala na aplikację preparatów o wysokiej wiskoelastyczności w małych dawkach. Można w ten sposób podawać nieusieciowany i usieciowane kwas hialuronowy, toksynę botulinową (w przypadku leczenia nadpotliwości), osocze bogatopłytkowe, biostymulatory, koktajle witaminowe.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem lekarz, w zależności od problemu, układa plan terapii, decydując o rodzaju preparatów, które mają zostać podane do skóry.

Skóra w miejscu zabiegu zostaje oczyszczona. Na życzenie pacjenta, w miejscach szczególnie wrażliwych, może zostać nałożona maść znieczulająca (30 min. przed zabiegiem).

Na panelu należy ustawić głębokość wkłuć i ilość preparatu, który chcemy podać – co jest uzależnione od obszaru poddawanego zabiegowi (np. inna głębokość na policzkach a inna wokół oczu).

Na rękojeść urządzenia nakładany jest jednorazowy kartridż z igłami oraz zakładany jest jednorazowy filtr. Następnie na danym obszarze twarzy lub ciała wykonuje się wieloigłową mezoterapię próżniową.

przebieg zabiegu z wykorzystaniem sprzętu VITAL INJECTOR 2

Fragment skóry „zaciągany” jest delikatnie przez mechanizm ssący i w tym momencie „igiełki” aplikują do niej produkt. W ten sposób miejsce po miejscu preparat zostaje zdeponowany na całej powierzchni zabiegowej.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Czas trwania zabiegu zależy od tego, na jakim obszarze jest wykonywany, trwać może od 15 do 60 min.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Przy skórze wyjątkowo delikatnej i płytko unaczynionej mogą zdarzyć się drobne siniaczki w miejscu wbicia mikroigły. Zaraz po terapii można wrócić do normalnego funkcjonowania bez jakiegokolwiek dyskomfortu.

Ilość potrzebnych zabiegów to kwestia indywidualna, zależna od stanu skóry i oczekiwanych efektów.

Standardowo zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępie 1-4 tygodni.

Korzyści z zastosowania VITAL INJECTOR w stosunku do innych urządzeń:

 • bardziej precyzyjna procedura – ta sama głębokość, ta sama dawka preparatu, równe odległości wkłuć
 • skuteczniejsza terapia – „gęste” pole wkłuć
 • mniej efektów ubocznych (grudki, siniaki)
 • większy komfort – najcieńsze igły, system vacuum

Zabieg poprawia parametry skóry takie, jak:

 • nawilżenie
 • elastyczność
 • koloryt
 • teksturę

Efekty zabiegów:

Kilka dni po zabiegu pacjent może zauważyć poprawę jakości skóry i jej kolorytu – staje się ona napięta i nawilżona, drobne zmarszczki wygładzają się. Twarz wygląda na wypoczętą. Zabiegi w okolicy oczu niwelują cienie i redukują tzw. „worki”. Zabiegi na ciało skutkują ujędrnieniem skóry i jej zagęszczeniem.

Przeciwwskazania:

 • alergie na składniki preparatów
 • ciąża, karmienie piersią
 • opryszczka
 • stany zapalne
 • choroby nowotworowe
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • cukrzyca

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl