Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, posiada zdolności wiązania dużej ilości wody. Jest on składnikiem tkanki łącznej, płynów ustrojowych, stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych. Połowa kwasu hialuronowego występującego w całym organizmie zlokalizowana jest w skórze, jest on głównym składnikiem tzw. macierzy międzykomórkowej obok kolagenu i elastyny, a więc tzw. białek podporowych skóry. Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie skóry, jej sprężystość, gładkość i zwartą strukturę. Zapobiega ucieczce wilgoci ze skóry, usprawnia też transport składników odżywczych niezbędnych do jej funkcjonowania, poza tym stabilizuje on włókna kolagenu, sprawiając, że ma ona gęstą strukturę i jest jędrna.

Niestety, wraz z procesem starzenia ilość kwasu hialuronowego w tkankach stopniowo maleje, co sprawia, że skóra staje się coraz bardziej sucha, wiotka, wrażliwa, pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Od 25. do 50. roku życia ilość HA w skórze zmniejsza się o 50%, a ok. 80. roku życia ulega niemal całkowitemu zanikowi. Proces ten dodatkowo przyspieszają inne czynniki, na które skóra jest narażona, np. hormonalne, środowiskowe, związane z stylem życia (np. palenie tytoniu).

Wolumetria – nadanie odpowiednich proporcji twarzy

Najbardziej widoczną oznaką procesu starzenia się twarzy jest utrata objętości. Wynika ona z postępujących degradacyjnych zmian w budowie poszczególnych warstw skóry. Zmniejszająca się produkcja kwasu hialuronowego, lipidów, spadek poziomu elastyny, ilości kolagenu, jak i zanik tkanki tłuszczowej powodują utratę elastyczności skóry oraz grawitacyjne opadanie tkanek. Zjawiska te przyczyniają się do zmiany struktury i kształtu całej twarzy. Zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki,  skóra wiotczeje, a tkanki powoli opadają.

Współczesna medycyna zna sposób, by uzupełnić utratę objętości. Jest to zabieg skuteczny i bezpieczny. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej od ponad 20 lat, wykonano już miliony zabiegów wypełniania zmarszczek i wciąż jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na przywrócenie młodości skórze.

Aby przywrócić utraconą objętość, należy wykonać tzw. wolumetryczne odmłodzenie twarzy. Standardowy zabieg przeprowadzany jest z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Preparaty zawierają stabilizowaną formę kwasu hialuronowego o różnej wielkości cząsteczek i różnej gęstości. Niektóre służą do rewitalizacji i kondycjonowania skóry, wypełnienia zmarszczek, inne są przeznaczone do poważniejszych zadań: poprawy owalu twarzy, modelowania policzków, powiększania ust etc. Doświadczony lekarz, w zależności od obszaru twarzy, na którym będzie wykonywany zabieg, dobierze odpowiedni preparat. Właściwa technika zabiegowa i zmysł estetyczny lekarza sprawią, że procedura będzie bezpieczna a efekty bardzo naturalne.

Kwas hialuronowy nie tylko zwalcza najbardziej widoczne oznaki starzenia, wypełnia zmarszczki, przywraca utraconą objętość – ale także stymuluje produkcję kolagenu, a przez to poprawia jakość skóry.

W Klinice Kaniowscy stosujemy najwyżej jakości preparaty z kwasem hialuronowym renomowanych firm.

PRZED ZABIEGIEM

Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem, podczas której pacjent wypełnia wywiad medyczny. Lekarz bada skórę, dokonuje diagnozy i kwalifikuje pacjenta do zabiegu, wykluczając przeciwwskazania. W zależności od tego, na jakim obszarze twarzy zostanie wykonany zabieg, lekarz dobiera odpowiedni produkt z właściwą gęstością kwasu hialuronowego.

Skóra przed zabiegiem jest oczyszczana , wrażliwsze okolice, jak np. usta, zostają znieczulone maścią.

ZABIEG

Lekarz wyznacza punkty podania preparatu i wykonuje zabieg przy użyciu igły lub kaniuli. Procedura trwa od 15 do 30 min., w zależności od zakresu zabiegu.

PO ZABIEGU

Przez pierwsze 24 – 48 h nie powinno się nakładać makijażu, w miejscu wkłuć przerwany jest naskórek, skóra potrzebuje czasu, aby się zregenerować. Przez kolejne 7 dni nie wskazany jest wysiłek fizyczny, nie wskazane jest korzystanie z basenu, sauny i rozgrzewania skóry. Przez kilka dni nie należy także spożywać alkoholu.

EFEKTY

Już bezpośrednio po zabiegu pacjent może zauważyć efekty, czyli pozytywne zmiany w wyglądzie. Czas utrzymywania się rezultatów jest kwestią indywidualną, średnio jest to od 12 do 18 miesięcy.

Efekty

 • wolumetria twarzy – poprawa owalu twarzy
 • wypełnianie zmarszczek
 • redukcja bruzd nosowo-wargowych
 • powiększanie, modelowanie i nawilżenie ust
 • likwidacja tzw. „chomików”
 • wypełnienie „doliny łez”
 • odbudowa kości policzkowych
 • korekcja kształtu nosa
 • odmłodzenie okolicy oczu
 • wypełnienie „zmarszczek palacza”
 • wypełnienie „linii marionetki”
 • korekcja brody
 • podniesienie opadających kącików ust
 • poprawa linii żuchwy
wolumetria efekty przed po

Przed i po

wolumetria twarzy efekty przed i po

Przed i po

wolumetria efekty przed i po

Przed i po

wolumetria twarzy efekty przed po

Przed i po

efekty zabiegu kwas hialuronowy

Najważniejszym efektem  uzupełnienia objętości twarzy jest odmłodzony wygląd. Ponieważ to właśnie bruzdy, utrata objętości policzków, cienie pod oczami, opadnięte kąciki ust etc. sprawiają, że twarz wygląda smutno i staro.

Umów się na konsultację

Godziny pracy

Lokalizacja

Email