X-Wave/ SkinShock to nowoczesna terapia falami akustycznymi, która przynosi doskonałe rezultaty w terapii cellulitu i modelowania ciała. Cellulit jest problemem, który doskwiera zwłaszcza kobietom, nawet tym szczupłym. Nieestetyczne nierówności na udach czy pośladkach, zwane powszechnie skórką pomarańczową, wprawiają panie w kompleksy i powstrzymują skutecznie przed swobodnym eksponowaniem ciała, szczególnie w okresie letnim. Stosowanie odpowiedniej diety, ćwiczenia fizyczne, specjalnie dedykowane kosmetyki zazwyczaj nie przynoszą zadowalających efektów estetycznych.

Jeżeli chcesz bezinwazyjnie i szybko zredukować cellulit, wygładzić i ujędrnić skórę, zredukować rozstępy lub blizny terapia X-Wave jest dla Ciebie! Dowiedz się więcej o falach akustycznych!

x wave skin skock terapia falami akustycznymi

Działanie SkinShock/X-Wave opiera się na technologii komplementarnych fal shockowych (akustycznych) i elektrycznych. Fale shockowe (impulsy dźwiękowe) rozchodzą się w ciele jako drgania mechaniczne. Metoda ta była pierwotnie stosowana do usuwania kamieni nerkowych, obecnie zmodyfikowana, szeroko stosowana jest w fizjoterapii, w zwalczaniu bólu, a także w medycynie sportowej.

W zabiegach medycyny estetycznej delikatna radialna (promienista) fala akustyczna jest wykorzystywana do modelowania sylwetki i zwalczania cellulitu. W terapii stosuje się niższy poziom energii, fale penetrują tkankę, oddziałując na leczone miejsce.

Fale akustyczne – Działanie na ciało

Fale akustyczne wywołują wibracje w tkance łącznej, usprawniają mikrocyrkulację poprzez redukcję złogów oraz przyspieszają usuwanie ubocznych produktów przemiany materii, co prowadzi do zmniejszenia obrzęków. Podskórne depozyty tłuszczowe, które stanowią główny składnik cellulitu, zostają rozproszone, a niedoskonałości zlikwidowane. Dodatkowo inicjują proces pseudozapalny wywołany przez impulsy energii, uwalniają się czynniki stymulujące rozrastanie się fibroblastów. Proces ten prowadzi do powstawania nowych zagęszczonych pasm kolagenu, poprawia się jędrność i elastyczność skóry.

fale akustyczne działanie na ciało

Szeroki zakres leczenia

W obszarze ciała, w którym nagromadzony jest nadmiar tkanki tłuszczowej i występuje problem cellulitu mamy do czynienia zazwyczaj z ograniczeniem przepływu krwi – system kapilarny (naczyń włosowatych)  jest obciążony przez grube struktury przerostowe. Nagromadzone produkty przemiany materii oraz zwłóknienia kolagenu tworzą nierówności widoczne na powierzchni skóry.

 Terapia falą akustyczną– tzw. falą uderzeniową na ciało ma trzykierunkowe działanie.

terapia falami akustycznymi x wave

1) Zwiększanie dopływu krwi – Neowaskularyzacja

Powstanie nowych naczyń włosowatych oraz zwiększona mikrocyrkulacja - poprawa metabolizmu i szybsze zaopatrzenie w tlen danego obszaru zabiegowego.

2) Remodelowanie kolagenu

Proces pseudozapalny spowodowany intensywnymi impulsami energetycznymi wywołuje uwolnienie mediatorów leczniczych, powodujących namnażanie się fibroblastów. Proces ten prowadzi do powstania nowego, pogrubionego pasma kolagenu, który zapewnia granicę skórno-naskórkową.

3) Eliminacja złogów

Udrożnienie limfatycznego przyspiesza usuwanie złogów ubocznych produktów przemiany materii. Prowadzi to do redukcji obrzęków i szybszej regeneracji tkanki.

Wskazania do zabiegu x-wave dostępnego w kaniowscy clinic we wrocławiu

Po zabieg wykorzystujący technologię X-Wave i Skinshock powinny sięgnąć osoby, którym zależy na następujących efektach:

 • redukcja cellulitu
 • wygładzenie skóry
 • ujędrnienie skóry
 • redukcja blizn i rozstępów
 • poprawa napięcia tkanki łącznej
 • eliminacja obrzęków tłuszczowych i limfatycznych (udrożnienie układu limfatycznego)
 • wyrównanie powierzchni skóry po zabiegach lipolizy i liposukcji

Terapię można stosować na okolicę brzucha, talii, pośladków, bryczesów, ud – w miejscach, gdzie gromadzi się tkanka tłuszczowa i widoczny jest cellulit.

Jak wygląda zabieg?

Terapia nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jedynie zdjąć metalową biżuterię, która znajduje się w obszarze zabiegu, np. kolczyk w pępku. Na wybraną okolicę zabiegową nakładany jest żel, następnie do ciała przykładana jest specjalna głowica - aplikator. Energia kinetyczna naboju, wytworzona za pomocą sprężonego powietrza, jest przenoszona do przekaźnika znajdującego się na końcu aplikatora – z niego energia trafia do tkanek w ciele. Podczas zabiegu odczuwane są wibracje, „uderzenia” pracującej głowicy zabiegowej. X-Wave „rozbija” depozyty tłuszczowe i cellulit. Tak uwolniony tłuszcz jest eliminowany z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

Zabieg nie wywołuje poczucia większego dyskomfortu. Procedura trwa ok. 20 min. i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

przebieg zabiegu wroclaw x wave
przebieg zabiegu x wave

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu okolica ciała poddana terapii jest zaczerwieniona, co jest naturalną i pożądaną reakcją, stan ten mija po kilkunastu minutach. Po zabiegu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Dla zwiększenia efektów zaleca się wykonanie drenażu limfatycznego ciała (Endermologie), który wspomaga wydalanie z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych. Wskazane jest przyjmowanie zwiększonej ilości płynów, jak również aktywność fizyczna w trakcie terapii.

Celem osiągnięcia najlepszych efektów zabiegowych zaleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów w serii z częstotliwością co 2-3 dni.

Efekty zabiegów - Skinshock/X-Wave

X-Wave to zabieg, który w nieinwazyjny sposób poprawia elastyczność, sprężystość, jędrność oraz teksturę skóry. Fale akustyczne wpływają na tworzenie nowych włókien kolagenowych, co przyczynia się do zwiększenia napięcia skóry. Jednocześnie umożliwiają one rozbijanie depozytów tłuszczowych, dzięki czemu cellulit i miejscowe niedoskonałości zostają zlikwidowane. Widoczne efekty pojawiają się już po kilku zabiegach.

efekty zabiegów skinshock x wave przed i po
efekty zabiegów skinshock x-wave przed po wrocław
efekty zabiegów skinshock x-wave przed i po brzuch wrocław kaniowscy
efekty zabiegów skinshock x-wave przed i po pośladki kaniowscy clinic

Terapia falami akustycznymi jest bezpieczna i nie przynosi skutków ubocznych. U osób z wrażliwą, płytkounaczynioną skórą mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia lub siniaczki.

Opinie pacjentów

Pacjenci korzystający z terapii X-Wave są zadowoleni z efektów zabiegowych. Zauważają, że skóra w obszarze zabiegowym stała się gładsza i bardziej jędrna a cellulit i rozstępy zostały zredukowane. Zabiegi trwają krótko, są bezbolesne - co dodatkowo wpływa na zadowolenie z terapii.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • rozrusznik serca i defibrylator w ciele
 • cukrzyca
 • choroby układu krążenia
 • zmiany skórne i stany zapalne
 • zapalenia żył i dróg limfatycznych

Modelowanie ciała – terapia łączona

Terapię falą akustyczną (falą uderzeniową) można łączyć z innymi zabiegami modelującymi ciało, takimi jak – Endermologie, Accent Prime , Onda , EM Body , liposukcja laserowa – rezultaty zabiegów będą spotęgowane a efekty estetyczne jeszcze bardziej zadowalające.

1 zabieg*

180 zł

Pakiet 10 zabiegów* (pełna seria)
1500 zł

 

*1 zabieg na jedną okolicę to np. jeden pośladek, jedna część uda (wewnętrzna lub zewnętrzna), brzuch (w zależności od wielkości liczony jako 1 lub 2 okolice).

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl