Niechirurgiczny lifting twarzy to przełom w walce o młody wygląd. Wraz z upływem czasu i postępującym procesem starzenia nasza twarz zmienia wygląd. Jest to związane ze zmianami następującymi we wszystkich jej strukturach, które obejmują skórę, tkankę tłuszczową, mięśnie a nawet układ kostny.

Stopniowo następuje ubytek masy kostnej twarzoczaszki, atrofia mięśni, podskórna tkanka tłuszczowa zanika i/lub przemieszcza się ku dołowi twarzy, skóra traci podstawowe białka strukturalne (kolagen i elastynę), a przez to właściwe napięcie i elastyczność, staje się wiotka.

Wszystko to sprawia, że twarz traci owal – możemy zauważyć tzw. worki pod oczami, opadające policzki, tzw. chomiki, bruzdy nosowo-wargowe. W ten sposób twarz zatraca młodzieńczy wyraz, wygląda na starszą i zmęczoną.

Niechirurgiczny-trwaly-lifting-twarzy-Kaniowscy-anatomia-twarzy
Niechirurgiczny trwaly lifting twarzy Kaniowscy Clinic anatomia twarzy
Niechirurgiczny trwały lifting twarzy Kaniowscy Clinic Wrocław

Niechirurgiczny lifting twarzy przy pomocy nici liftingujących – sposób na młody wygląd

Chcesz odzyskać świeży, promienny i młodszy wygląd twarzy bez ingerencji skalpela? Rozważ niechirurgiczny lifting twarzy!

Jednym ze sposobów na przywrócenie twarzy atrakcyjnego i młodego wyglądu są nici liftingujące . Zabieg z ich użyciem pozwala modelować twarz i przywracać jej tym samym młodszy wygląd. Zabieg unoszenia tkanek za pomocą nici stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu z użyciem skalpela, wymagającego długotrwałej rekonwalescencji, często kilkudniowego pobytu w szpitalu a potem w domu.

Nici Spring Thread® - elastyczne, silikonowe, niewchłanialne zostały wymyślone, opracowane i wyprodukowane we Francji w wyniku wieloletnich badań. Stanowią świetną i bezpieczną metodę rozwiązującą problem utraty jędrności skóry bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu.

Innowacja w przypadku tych nici polega na połączeniu dwóch materiałów – wytrzymałego na rozciąganie medycznego poliestrowego rdzenia oraz miękkiego medycznego silikonu, który pokrywa rdzeń i zapewnia niciom delikatność i elastyczność. Materiały te są neutralne i bezpieczne dla organizmu, stosowane są w implantach już od kilkudziesięciu lat.

Niechirurgiczny trwały lifting twarzy Kaniowscy Clinic Wrocław Nici

Nici Spring Thread® są bezbarwne, posiadają na całej swojej długości miękkie haczyki dające lekarzowi możliwość mocnego i dokładnego zakotwiczenia ich w tkankach. Nie ma ryzyka, że nici będą widoczne czy wyczuwalne. Dzięki temu, że nić rozciąga się, współpracuje z mimiką pacjenta a po zabiegu nie ma zniekształceń czy „zaciągania” skóry. Niewchłanialność nici zapewnia natomiast wieloletnią trwałość efektu.

OBSZARY PODDAWANE TERAPII

 • POWIEKI
 • POLICZKI
 • ŻUCHWA
 • PODBRÓDEK
 • SZYJA

Zabieg nićmi przeznaczony jest również dla osób młodych  - już od ok. 35 r.ż. - które zauważają zaburzenia owalu twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki, opadające policzki tzw. „chomiki”, opadający podbródek, czy wiotką skórę szyi. Metodą nici można także odmłodzić górną część twarzy, w tym okolicę oczu (opadające powieki) i skroni. Twarz zyskuje młody, świeży i wypoczęty wyraz, a efekty są bardzo naturalne.

PRZED ZABIEGIEM

Jak każdy zabieg w naszych gabinecie, także ten z użyciem nici liftingujących, jest poprzedzony konsultacją medyczną. Lekarz ocenia stan skóry, tkanek, wygląd twarzy, przeprowadza wywiad lekarski, wyklucza ewentualne przeciwwskazania i w ten sposób może zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Wykonanie procedury wymaga zadbania o odpowiednie warunki i miejsce zabiegu (sterylność) oraz przygotowania samego obszaru zabiegowego - twarz pacjenta jest dokładnie oczyszczana, włosy są spinane.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60-120 minut. Standardowa procedura polega na implantacji 4-6 par nici. Zabieg jest komfortowy. W celu lepszego gojenia, zmniejszenia obrzęku, zasinienia, tkliwości miejsce zabiegu poddawane jest naświetlaniu LED.

Czas rekonwalescencji wynosi kilka dni, ich ilość zależy od zakresu zabiegu i indywidualnych cech pacjenta. Efekt zabiegu jest trwały i utrzymuje się nawet kilka lat.

PO ZABIEGU – ZALECENIA

W pierwszych godzinach po zabiegu w razie konieczności można stosować zimne okłady w miejscu poddanemu leczeniu. W razie potrzeby można zastosować przeciwzapalne leki dostępne bez recepty, np. Ibuprofen, w dawce zaleconej przez lekarza. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy unikać spania na okolicy poddanej zabiegowi, ponadto unikać ryzyka jej mechanicznego urazu.

W pierwszym tygodniu po zabiegu zminimalizować mimikę twarzy oraz unikać wzmożonej mimiki w ciągu następnych dwóch tygodni.

Efekty niechirurgicznego liftingu twarzy

Efekt uniesienia tkanek poprzez zastosowanie nici widoczny jest od razu i systematycznie postępuje w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Nici tworzą pod skórą pewnego rodzaju stelaż, który podciąga i podtrzymuje opadające wraz z wiekiem tkanki. Twarz, szyja zyskują zauważalnie młodszy wygląd. Rezultat jest bardzo naturalny dzięki zachowaniu elastyczności tkanek.

Okres rekonwalescencji nie powinien trwać dłużej niż tydzień. Po procedurze nie pozostają blizny.

Nici Spring Thread Przed Po efekty
Nici Spring Thread Przed Po efekty Kaniowscy Wrocław
Nici Spring Thread Efekty Przed Po Kaniowscy Wrocław
Nici Spring Thread efekty zabiegu Kaniowscy Wrocław
Nici Spring Thread efekty zabiegu Kaniowscy Clinic Wrocław
Nici Spring Thread efekty zabiegu Kaniowscy Clinic

ZALETY LIFTINGU Z UŻYCIEM NICI

W porównaniu do tradycyjnego liftingu chirurgicznego, lifting nićmi ma swoje zalety. Przede wszystkim jest bezpieczniejszy, jego przeprowadzenie nie wymaga hospitalizacji, wykonywany jest on bez znieczulenia ogólnego i podczas procedury nie ma tak dotkliwej traumatyzacji tkanek, jak w przypadku użycia skalpela. Lifting nićmi ponadto nie pozostawia blizn. Nici stanowią naturalne podparcie dla tkanki tłuszczowej, nie wpływają na zmiany czy zniekształcenie naturalnych cech twarzy, co więcej dają możliwość ponownego naprężenia lub rozluźnienia – po latach można wykonać tzw. zabieg retencyjny, który umożliwia ponowne uniesienie tkanek.

PRZECIWWSKAZANIA

Jak każda procedura medyczna, zabieg z użyciem nici również ma swoje przeciwwskazania. Poniżej najważniejsze z nich.

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych/keloidów
 • aktywna choroba nowotworowa
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu
 • aktywna opryszczka
 • alergia na użyte do zabiegu materiały
 • schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca)

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl