Zamykanie naczynek to jeden z zabiegów wykonywanych w ramach dermatologii w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Najczęściej przeprowadzany jest na twarzy, jednak skutecznie może być wykonywany również na innych podatnych na rozszerzanie naczyń krwionośnych partiach ciała – na przykład na udach i łydkach. Sam zabieg polega na równomiernym kierowaniu wiązki światła wytwarzanego przez laser na rozszerzone naczynka krwionośne, które tworzą sieć czerwonych pajączków. Pod wpływem promieniowania naczynka zamykają się, co z kolei doprowadza do znaczącego zmniejszenia ich widoczności. Czy warto poddać się takiemu zabiegowi? Sprawdź!

Spis treści:
Jak przebiega zabieg?
Zabieg przy użyciu lasera naczyniowego
Najczęściej występujące zmiany naczyniowe
Trądzik różowaty
Rumień twarzy
Uszkodzone naczynka, tzw. pajączki
Dlaczego warto poddać się zabiegowi laserem?

Zamykanie naczynek - efekt przed i po

Jak przebiega zabieg laserowego zamykania naczynek we Wrocławiu?

Zamykanie naczynek w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu odbywa się przy pomocy wyspecjalizowanego lasera, charakteryzującego się dosyć dużą mocą. W trakcie zabiegu, znajdująca się w rozszerzonych naczynkach krew zostaje podgrzana do wysokiej temperatury, co skutkuje natychmiastowym obkurczeniem się ścianek oraz zamknięciem naczynka. Wcześniejsza widoczność naczynek krwionośnych na skórze zostaje więc znacząco zredukowana.

Przed przeprowadzeniem zabiegu lekarz dokonuje dokładnej analizy popękanych naczynek. Dzięki temu może skutecznie określić parametry wytwarzanego później przez laser impulsu. Następnie odpowiednio oczyszcza powierzchnię skóry, która poddana będzie naświetlaniu. W przypadku zamykania naczynek w okolicach twarzy konieczne jest wcześniejsze całkowite zmycie makijażu oraz nałożenie specjalnych osłon na oczy, chroniących przed działaniem lasera.

Sam zabieg polega na przykładaniu przez lekarza głowicy lasera do skóry pacjenta w miejscach, w których widoczne są rozszerzone naczynka. W tym czasie uwalniane są wiązki promieniowania laserowego. Należy zwrócić uwagą na to, że zabieg daje bardzo dobre efekty, a podczas jego przeprowadzania dążymy do tego, aby zamknięte naczynka nie rozszerzyły się ponownie. W zależności od wyjściowego stanu Twojej skóry i od tego, jak naczynka będą reagowały na terapię, może się okazać, że konieczne będzie przeprowadzenie nie jednej, lecz dwóch lub trzech sesji zabiegu. Po pierwszej z nich lekarz zadecyduje o ewentualnym powtórzeniu zabiegu i o odstępach czasu, w jakich powinny być wykonane kolejne sesje.

Zamykanie naczynek na twarzy i nie tylko przy pomocy lasera naczyniowego w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Popękane naczynka krwionośne, które trzeba ukrywać pod grubą warstwą makijażu , to symptom wskazujący, że nadszedł czas, aby zainteresować się laserowym zabiegiem zamykania naczynek w naszym gabinecie we Wrocławiu. Rozwiązaniem problemu popękanych naczynek jest terapia najnowocześniejszym na rynkulaserem Cutera Exel V+, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu. Urządzenie umożliwia lekarzowi dostosowanie odpowiednich parametrów w zależności od potrzeb pacjenta, dzięki czemu możliwe jest leczenie wszystkich zmian naczyniowych i przebarwień skóry. Kolejnym niezwykle skutecznym laserem, który usuwa zmiany naczyniowe jest laser Alma Harmony. Wysoka moc urządzenia i odpowiednia długość światła gwarantuje najwyższą efektywność. ZAbieg jest komfortowy dzięki silnemu chłodzeniu kontaktowemu.

Sposób na popękane naczynka - przed i po

Leczenie uszkodzonych naczyń krwionośnych

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

Najczęściej występujące zmiany, które można poddać zabiegowi

Zabieg z wykorzystaniem lasera naczyniowego likwiduje problemy związane z  rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi (tzw. pajączki), a także leczy i redukuje rumień, który może okazać się pierwszym objawem trądziku różowatego. Teleangiektazje to naczynia leżące bezpośrednio pod skórą i przez nią prześwitujące. W zależności od unaczynienia przyjmują barwę czerwonawą (unaczynienia tętnicze) lub sinoniebieskawą (unaczynienie żylne).

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to przewlekłe i pojawiające się dość często schorzenie skórne, występujące najczęściej na twarzy, ale również na szyi i dekolcie. Choroba rozpoczyna się zwykle niepozornie, od pojawiania się częstych zmian rumieniowych, a objawy te są przez większość pacjentów lekceważone. Okresowo nawracający rumień, zaczerwienienie twarzy oraz poszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje) przechodzą po latach w fazę grudkowo-krostkową, której towarzyszyć może nawet przerost podskórnej tkanki łącznej i gruczołów łojowych.

Etiologia trądziku różowatego wciąż nie jest jasna. Wiadomo jedynie, że w chorobie tej występuje zaburzenie regulacji przepływu krwi w układzie naczyń krwionośnych oraz twarzowym układzie regulującym. Zaburzenie to połączone jest z podwyższoną przenikalnością ścian naczyń i nawet czterokrotnie wyższą prędkością przepływu krwi. Z tego względu na skórze powstają trwałe rumienie z rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz zaburzeniami przepływu w małych oraz większych żyłach, a także w naczyniach limfatycznych. W następstwie wspomnianych procesów dotknięty zaburzeniem obszar naczyniowy jest w niewystarczającym stopniu zaopatrywany w tlen, a to z kolei prowadzi do tworzenia się grudek, krostek i reakcji ziarniakowych.

Ze względu na niejasną etiologię, profilaktyka trądziku różowatego polega wyłącznie na leczeniu pierwszych oznak, czyli zamykaniu naczynek, które zaczynają się pojawiać. Zabieg laserowy stanowi tu więc aktywną profilaktykę zapobiegającą dalszemu rozwojowi choroby.

Rumień twarzy – nie tylko w trądziku różowatym!

Rumień twarzy występuje jednak nie tylko w trądziku różowatym. Pojawienie się zmiany w kształcie motyla jest często objawem poważnej choroby tkanki łącznej, czyli tocznia rumieniowatego W tym przypadku pod żadnym pozorem nie należy wykonywać zabiegów laserowych! Dlatego tak ważne jest, by diagnostykę przed zabiegiem wykonał specjalista dermatolog.

Uszkodzone naczynka, tzw. pajączki

Coraz więcej kobiet i mężczyzn skarży się także na popękane naczynka na nogach lub na twarzy – zwłaszcza w okolicach policzków czy skrzydełek nosa. Mogą one wyglądać jak drobne linie przypominające nieco pajączki, skąd bierze się ich popularna potoczna nazwa. Charakterystyczny jest dla nich kolor czerwony lub fioletowo-niebieski. W leczeniu tego typu zmian naczyniowych również polecamy terapię z wykorzystaniem lasera naczyniowego.

Najczęstsze przyczyny występowania rozszerzonych naczynek

Rozszerzone naczynka krwionośne często występują także na dekolcie Wśród najczęstszych przyczyn ich powstawania wymienia się nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne, intensywne działanie mrozu, wiatru, zbyt częste zmiany temperatury, a także spożywanie dużej ilości alkoholu. Problem ten dotyczy najczęściej skóry suchej, wrażliwej oraz cienkiej. Słabe oraz mało elastyczne naczynka pod wpływem czynników zewnętrznych zaczynają pękać, tworząc widoczne na skórze przebarwienia.

Dlaczego warto poddać się laserowemu zamykaniu naczynek w naszym gabinecie we Wrocławiu?

Laserowe zamykanie naczynek w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu jest proste i nieinwazyjne. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się nieestetycznie wyglądających pajączków z twarzy, nóg czy innych partii ciała, koniecznie odwiedź profesjonalny gabinet lekarski Kaniowscy Clinic. To właśnie u nas możesz poddać się laserowemu zamykaniu naczynek przeprowadzonemu przez wykwalifikowanych specjalistów. Zabieg wykonywany jest wyłącznie na sprzęcie najnowszej generacji. W naszej klinice oferujemy zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego, w pełni bezpiecznego lasera naczyniowego. Urządzenie to wyposażone zostało w system, który pozwala lekarzowi odpowiednio dostosować parametry wiązki światła do potrzeb każdego pacjenta, co pozwala na maksymalnie skuteczne leczenie wszelkich występujących zmian. Już teraz zadbaj więc o swoją skórę i sprawdź ofertę gabinetu Kaniowscy Clinic!

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl