Ginekologia estetyczna pozwala na korektę niedoskonałości w miejscach intymnych, dając pacjentkom szansę na likwidację wstydliwych problemów, a tym samym poprawę samopoczucia. Zabiegi z tego zakresu cieszą się coraz większą popularnością, rozwiązując nie tylko problemy czysto estetyczne, ale także te natury zdrowotnej.  

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna zajmuje się szeroko rozumianą korektą niedoskonałości części intymnych.

Dolegliwości w okolicy intymnej mogą pojawiać się w wyniku otarć spowodowanych czynnym uprawianiem sportu, np. jazdą na rowerze. Tym miejscom na ciele nie służy także obowiązująca moda – zbyt ciasna bielizna lub obcisłe spodnie mogą przyczyniać się do powstawania mikrourazów. Ponadto wiele jednostek chorobowych, dotyczących skóry, zlokalizowanych jest w okolicy narządów płciowych. Co więcej, problemy w tej okolicy, mogą być związane z budową, czy zmianami anatomicznymi miejsc intymnych oraz zmianami hormonalnymi zachodzącymi np. w okresie menopauzy. Często na dyskomfort intymny cierpią kobiety po porodach siłami natury.

Zabiegi ginekologii estetycznej pozwalają na poprawę wyglądu oraz przywrócenie prawidłowych funkcji narządów płciowych kobiet. Dotyczy to zarówno defektów wynikających z wad wrodzonych, jak i powstałych w procesie starzenia się organizmu lub pod wpływem urazów. Niedoskonałości narządów płciowych na co dzień pozostają niewidoczne, jednak maja znaczący wpływ na samopoczucie oraz zdrowie pacjentki. Negatywnie odbijają się na jej życiu intymnym, a także powodują nawracające dolegliwości bólowe oraz infekcje. Wywołują tym samym duży dyskomfort psychiczny oraz fizyczny. Celem wykonania zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest nie tylko wizualna korekta defektów, ale przede wszystkim poprawa samopoczucia pacjentki. Procedury te przeznaczone są dla kobiet, które z jakiegoś powodu nie są usatysfakcjonowane stanem swoich narządów płciowych. Bardzo często dotyczy to pacjentek po kilku ciężkich porodach, nierzadko o niezwykle traumatycznym przebiegu. Zabiegi tego typu polecane są również w przypadku odczuwania dyskomfortu lub bólu podczas aktywności seksualnej, powodowanego określonym defektem części intymnych. Bardzo często wskazaniem do korekty jest nienaturalna wielkość lub asymetria warg sromowych. Na zabiegi decydują się także kobiety, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Jaki jest przebieg tego typu zabiegów i co one obejmują?

 

Lekarze dermatolodzy od zawsze przeprowadzali zabiegi w tym obszarze, głównie usuwając zmiany skórne, powstałe w wyniku różnych zaburzeń. Od kilku lat pojawiły się nowe możliwości terapeutyczne, stanowiące doskonałe narzędzie pracy dla lekarzy. Możliwe stało się skuteczne leczenie problemów funkcjonalnych i anatomicznych okolic intymnych.

Przebieg i rodzaje zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej

Po podjęciu decyzji o poddaniu się zabiegowi z zakresu ginekologii estetycznej należy przejść konsultację lekarską u specjalisty. Wizyta obejmuje szczegółowy wywiad, podczas którego pacjentka może omówić swój problem oraz określić oczekiwania względem efektów zabiegu. Lekarz omawia możliwe rozwiązania, które pozwolą na pozbycie się defektu oraz ustala optymalny rodzaj terapii. Przed podjęciem ostatecznej decyzji specjalista może też zlecić przeprowadzenie badań dodatkowych. Badaniem obowiązkowym jest w przypadku zabiegów ginekologii estetycznej cytologia. W niektórych sytuacjach konieczne jest również badanie czystości pochwy. Jeżeli nie występują żadne zastrzeżenia odnośnie stanu zdrowia pacjentki, ustalany jest termin zabiegu. Większość procedur przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i ma postać korekty plastycznej. W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu czas rekonwalescencji może się różnić. Kwestia ta również omawiana jest w trakcie pierwszej konsultacji. W tym okresie należy szczególnie pamiętać o higienie intymnej oraz unikać kontaktów seksualnych. Na każdym etapie leczenia kluczowe znaczenie ma stosowanie się do zaleceń lekarza. W ten sposób można nie tylko przyspieszyć gojenie, ale też utrwalić efekty wykonanego zabiegu.

Nieinwazyjny lifting krocza

Jednym z najpopularniejszych zabiegów ginekologii estetycznej jest nieinwazyjny lifting krocza. Wykonuje się go zwykle w następstwie naturalnego porodu, po którym wejście do pochwy pozostaje zbyt szerokie. Defekt ten utrudnia pacjentce czerpanie satysfakcji z życia seksualnego, a także stanowi problem estetyczny. Korekta rozluźnionych tkanek odbywa się poprzez zastosowanie specjalnych nici z kaprolaktamu, które dzięki obecności haczyków zacieśniają mięśnie krocza.

Rewitalizacja warg sromowych

Zabieg rewitalizacji warg sromowych to procedura pozwalająca na regenerację i modelowanie okolic intymnych. Wykazuje jednocześnie działanie ochronne narządów położonych głębiej, poprzez ograniczenie ryzyka wystąpienia podrażnień. Zabieg pomaga bowiem w przywracaniu naturalnych funkcji ochronnych sromu, skutecznie przeciwdziałając suchości pochwy czy problemowi ścieńczenia tkanki, które często prowadzą do świądu i dolegliwości bólowych. Rewitalizacja przeprowadzana jest w przypadku nadmiernej wiotkości skóry warg sromowych większych oraz wzgórka łonowego. Modelowanie wykonuje się także u kobiet w okresie menopauzy w przypadku utraty objętości tkanki okolic intymnych. Zanik ten może być spowodowany procesami starzenia, które zmniejszają grubość skóry oraz naturalną ilość tkanki tłuszczowej. Rewitalizacja przeprowadzana w celu nadania objętości wargom sromowym większym polega na wstrzyknięciu środka na bazie kwasu hialuronowego, który nawadnia śluzówki i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Jedyny oficjalnie zarejestrowany preparat tego typu to Desirial, dodatkowo wzbogacany antyoksydacyjnym mannitolem. Zabieg wykazuje efektywność zarówno w przypadku zaniku objętości warg, jak i atrofii, czyli zaistnieniu zmian anatomicznych pochwy.

Korekta warg sromowych mniejszych

Zabieg obejmujący korektę warg sromowych to labioplastyka, czyli procedura polegająca na usunięciu nadmiaru tkanki z okolic warg sromowych mniejszych. Działanie to pozwala na redukcję ich rozmiaru, a tym samym wyrównanie proporcji względem warg sromowych większych oraz uzyskanie pożądanego efektu estetycznego. Labioplastyka najczęściej przeprowadzana jest chirurgicznie z wykorzystaniem elektrokoagulacji. Stosowana jest także laserowa korekta warg sromowych mniejszych.

Desirial

desirial preparaty na bazie kwasu hialuronowego

Desirial to preparaty na bazie kwasu hialuronowego dedykowane specjalnie miejscom intymnym.

Preparaty te umożliwiają:

  • poprawę kształtu, regularności i rozmiaru warg sromowych
  • korekcję blizn poporodowych
  • przywrócenie prawidłowego napięcia i nawilżenia pochwy
  • zniesienie nadwrażliwości i suchości pochwy, towarzyszące np. menopauzie
  • biostymulację i pobudzenie produkcji kolagenu

Jest to procedura lecznicza, która ma na celu przywrócenie komfortu oraz prawidłowej i naturalnej funkcji ochronnej sromu.

Rewitalizacja miejsc intymnych przed i po
Przed zabiegiem / Po 8 dniach od zabiegu
%

Aż 94% kobiet odczuło poprawę jakości życia po 6 miesiącach stosowania DESIRIAL®.

Aż 93% kobiet po 12 miesiącach stosowania DESIRIAL® PLUS odczuło znaczącą poprawę jakości życia

%

Przeczytaj artykuł na naszym blogu.

Odmłodzenie okolic intymnych za pomocą kwasu hialuronowego

Labioplastyka

W przypadku przerostu warg sromowych mniejszych, dermatolog może skierować pacjentkę na konsultację do lekarza ginekologa, w którego kompetencjach leży przeprowadzenie zabiegu LABIOPLASTYKI.

Labioplastyka polega na zmianie kształtu i wielkości warg sromowych. Zabieg wskazany jest u kobiet, które posiadają zbyt duże, zdeformowane, wiotkie lub asymetryczne wargi sromowe.

zabieg rewitalizacji miejsc intymnych przed i po
Subtelna korekta miejsc intymnych, dokonana przez lekarza pozwala na przywrócenie estetyki tej okolicy, co więcej – wpływa na poprawę samopoczucia, pewności siebie i komfortu życia.

Terapie laserowe, wykonywane przez lekarza ginekologa, powodują  zmniejszenie wiotkości, obkurczenie i poprawę nawilżenia pochwy, mogą również pomóc w problemie suchości pochwy, jak i w problemie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Doskonałym zabiegiem, który pozwala na odmłodzenie i lifting okolic intymnych, a także zmniejszenie wejścia do pochwy – jest zabieg nićmi liftingującymi Vaginal Narrower.

 

Subtelna korekta miejsc intymnych

Odmłodzenie okolic intymnych

Ceny zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej

W zależności od rodzaju stosowanego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej, wybranej techniki i zakresu zabiegu, ceny mogą być zróżnicowane. Można jednak wyróżnić szacunkowe koszty najpopularniejszych usług. Cena konsultacji klasyfikującej pacjentkę do zabiegu ginekologii to ok. 200 zł. Nieinwazyjny lifting krocza (w zależności od liczby wykorzystanych nici) to koszt w granicach ok. 1 900-2 500 zł. Rewitalizacja warg sromowych z zastosowaniem preparatu Desirial 1 ml to wydatek rzędu 1 500 zł, a w przypadku Desiarial 2 ml - 2 500 zł. Labioplastyka z wykorzystaniem nowoczesnego lasera do korekty warg sromowych mniejszych kosztuje okd 4,000 do 4,500 zł. Z kolei rewitalizacja pochwy metodą MonaLisa Touch to koszt rzędu 1500 zł za pierwszy zabieg z serii. Procedura uzupełniona zostaje zastosowaniem zabiegu bazującego na osoczu bogato-płytkowym. Podejmując decyzję o wykonaniu takiego zabiegu, nie należy się jednak kierować ceną. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, należy przede wszystkim wybrać odpowiednich specjalistów, którzy kompleksowo troszczą się o pacjentów.

 

Dr Ewa Kaniowska – Zabiegi w okolicach miejsc intymnych przynoszą znaczną poprawę komfortu życia i z biegiem czasu zyskują coraz większą popularność. Bardzo często procedury te określa się mianem „ginekologii estetycznej”. Osobiście nazywałabym je ginekologią funkcjonalną. W terapiach tych chodzi bardziej o leczenie zaburzeń i przywracanie prawidłowej funkcji narządów, niż o względy estetyczne, choć niewątpliwie przynoszą również i takie efekty.

Monalisa Touch

Laser do ginekologii estetycznej

Umów się na konsultację

+ (48) 71 322 69 09
+ (48) 71 322 76 42
+ (48) 511 228 899

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00Plac Teatralny
Wybrane dni: od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

E-mail

gabinet@dermapuls.com.pl
inny@dermapuls.com.pl