Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, której głównym zadaniem jest szeroko pojęta poprawa jakości życia pacjentów – jakości związanej ze zdrowiem, wyglądem oraz samopoczuciem.

Medycyna estetyczna w Kaniowscy Clinic: holistyczne i interdyscyplinarne podejście do zrowia i urody

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, której głównym zadaniem jest szeroko pojęta poprawa jakości życia pacjentów – jakości związanej ze zdrowiem, wyglądem oraz samopoczuciem.

Jej początków, jako dyscypliny medycznej, sięgają lat 70-tych XX w., kiedy to w Paryżu powstało Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej a za jej „ojca” uznaje się Jeana Jacques’a Legranda, francuskiego endokrynologa. Nie bez przyczyny była nazywana „medicine du êntre”- czyli medycyną dobrego samopoczucia. Człowiek będąc zdrowym a dodatkowo zadowolonym z tego, jak wygląda również czuje się lepiej. Do Polski medycyna estetyczna dotarła w latach 90-tych XX w.

Kamień milowy - toksyna botulinowa

Można stwierdzić, że początek estetyki lekarskiej to toksyna botulinowa. Podczas jej typowo leczniczego zastosowania, okazało się, że doskonale poprawia wygląd niwelując zmarszczki mimiczne i wygładzając skórę. Ciągle wiedzie prym wśród procedur estetycznych. Przyszedł jednak czas, kiedy inaczej spojrzano na proces starzenia się twarzy – już nie jednowymiarowo, ale w trójwymiarze. Zrozumiano, że w starzeniu się twarzy nie chodzi tylko o zmarszczki. To bowiem dynamiczny proces przebiegający w różnym tempie, obejmujący również tkankę podskórną, mięśnie, kości.

Prawdziwym przełomem było wprowadzenie do terapii preparatów z kwasem hialuronowym. Wcześniej używano wypełniaczy, ale miały one wiele wad. Wypełniacze np. kolagenowe były krótkotrwałe i zbyt alergenne, te stałe natomiast miały za dużą trwałość, po paru latach mogły się przemieszczać i powodować bardzo nieestetyczny efekt. Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, wykonywane przez doświadczonych lekarzy, należą do jednych z bezpieczniejszych procedur i dają bardzo naturalne efekty. Istnieje szeroki wachlarz preparatów z kwasem hialuronowym, różniących się jego stężeniem, parametrami wiskoelastycznymi, rozmiarami cząsteczek, gęstością. Wszystko to wpływa na zachowanie się produktu w skórze (w tkance). Zadaniem lekarza jest dobór odpowiedniego preparatu do danej okolicy twarzy, podania go odpowiednią techniką i w odpowiedniej ilości. Niezwykle ważny jest także zmysł estetyczny i wiedza na temat tego, aby zabieg przeprowadzić tak, by jego efekt po związaniu przez kwas hialuronowy wody, był takim efektem, jaki chcieliśmy osiągnąć.

Oprócz preparatów z kwasem hialuronowym popularnością cieszą się produkty biostymulacyjne, tzw. biostymulatory. Zabiegi z ich wykorzystaniem rewitalizują skórę poprzez stymulowanie jej własnych możliwości regeneracyjnych. Są to terapie silnie odmładzające, odżywiające, zagęszczające i zwiększające napięcie skóry.

Nowoczesne technologie w służbie zdrowia

Bardzo ważną rolę w medycynie estetycznej odegrał rozwój nowoczesnych technologii. Zwiększyły się tym samym możliwości leczenia i kondycjonowania skóry. Laseroterapia pozwala bowiem na wszechstronną terapię skóry. Możemy poprawiać jej struktury, niwelować zmarszczki, usuwać popękane naczynka, przebarwienia a także blizny i rozstępy, jak i usuwać owłosienie.

Najnowsze odkrycie to technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound - technologia wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej). Terapia polega na wielokrotnym przykładaniu do ciała głowicy zabiegowej emitującej zogniskowaną falę ultradźwiękową, która podgrzewa tkankę na różnych głębokościach, dzięki kontrolowanemu prowokowaniu mikrouszkodzeń, komórki rozpoczynają regenerację i produkcję nowego kolagenu. W wyniku terapii możemy uzyskać efekt liftingu i odmłodzenia niemal każdej okolicy ciała. Zabiegi są nieinwazyjne, zaraz po nich można powrócić do codziennych zajęć.

Jakie zabiegi wchodzą w skład medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to dyscyplina medyczna o niezwykle dynamicznym rozwoju, wymagająca od lekarzy ciągłego doskonalenia się, w miarę pojawia się nowych rozwiązań, nowych technologii, innowacyjnych urządzeń. Aby jeszcze skuteczniej móc pomagać pacjentom, trzeba być na bieżąco.

W nowoczesnych terapiach wykorzystuje się już znane i bardzo dobrze przebadane metody i techniki zabiegowe, które są dodatkowo udoskonalane bazując na obecnej wiedzy medycznej. Dużą wagę przywiązuje się do tego, aby zamierzone efekty lecznicze uzyskiwać w sposób jak najbardziej naturalny tj. poprzez stymulowanie organizmu do samoregeneracji i oddziaływanie na jego procesy „naprawcze” już na poziomie komórkowym. Co więcej, większość metod leczenia opracowywana jest w ten sposób, aby minimalizować okres rekonwalescencji, skracać ilość sesji zabiegowych i maksymalizować efekty.

Zdrowy, atrakcyjny wygląd to niejako wymóg dzisiejszych czasów. Dłużej pozostajemy bowiem aktywni zawodowo i towarzysko. Zadbany wygląd wpływa budująco na nasze samopoczucie, podnosi pewność siebie i naszą atrakcyjność. To przekłada się na relacje społeczne, ułatwia kontakty międzyludzkie.

Poza dbaniem o sylwetkę, przywiązywaniem wagi do zdrowego stylu życia, dobrego odżywiania się, wszyscy chcemy także długo cieszyć się młodym wyglądem. Pragniemy czuć się komfortowo we własnym ciele. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Jest to dziedzina interdyscyplinarna – zabiegi i procedury z jej zakresu mają na celu ogólną poprawę komfortu życia pacjenta.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje i zabiegi z zakresu:

Są to procedury medyczne skupiające się na ocenie stanu skóry i tkanek podskórnych, diagnostyce oraz leczeniu wszelkich „niedoskonałości”. W naszych gabinetach leczymy schorzenia skóry, włosów i paznokci. Lekarze przeprowadzają także zabiegi z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej z użyciem certyfikowanych preparatów oraz urządzeń pracujących w oparciu o nowoczesne technologie.

Zapraszamy na konsultacje do naszych dermatologów:

  • dr n. med. Ewa Kaniowska
  • dr Michał Kaniowski
  • dr Elżbieta Wojciechowska
  • dr Michał Musioł

Są to zabiegi z zakresu dermatochirurgii, czyli chirurgicznego usuwania wszelkich zmian skórnych – znamion barwnikowych, tłuszczaków, kaszaków etc., w tym profilaktyka czerniaka. Usunięte zmiany poddajemy badaniom histopatologicznym. Procedury chirurgiczne obejmują również zabiegi blefaroplastyki – liftingu powiek i ginekomastii.

Zapraszamy na konsultacje do naszych chirurgów:

  • dr n. med. Leszek Wojciechowski
  • dr Krzysztof Kotulski

To procedury medyczne poprawiające komfort intymny kobiet, niezależnie od wieku. Zabiegi mają na celu rewitalizację i regenerację miejsc intymnych, leczenie nietrzymania moczu, korektę i modelowanie warg sromowych (labioplastyka).

Zapraszamy na konsultacje do naszego ginekologa:

  • dr Zdzisław Martyniak

Dietetyki

Konsultacje mają na celu stworzenie indywidualnego programu żywienia, w oparciu o szczegółowy wywiad lekarski, badania diagnostyczne, testy na nietolerancję pokarmową – to, co jemy ma ogromny wpływ na stan naszej skóry oraz na funkcjonowanie organizmu i nasze samopoczucie.

Zapraszamy na konsultacje:

  • dr Justyna Jakimiuk - lekarz, specjalista medycyny prewencyjnej i przeciwstarzeniowej, diagnostyk, dietetyk, kinezjolog

Psychodermatologii

Choroby skóry mogą znacząco i w sposób ujemny wpływać na samopoczucie, samoocenę, co rzutuje na wszelkie dziedziny życia, stres może dodatkowo zaostrzać symptomy choroby – ważna w terapii jest współpraca lekarza dermatologa i lekarza psychiatry czy psychoterapeuty.

Zapraszamy na konsultacje:

  • dr Dorota Lipnicka-Kaniowska

Holistyczne podejście do pacjenta ma znaczący wpływ na sukces wszelkich prowadzonych terapii. Zdrowie naszych pacjentów traktujemy kompleksowo, dlatego umożliwiamy im kontakt z doświadczonymi lekarzami różnych specjalności. Konsultacje mają na celu rozpoznanie potrzeb pacjentów, postawienie właściwej diagnozy i w porozumieniu z pacjentem ułożenie indywidualnie dopasowanego planu leczenia, który przyniesie oczekiwane rezultaty – lecznicze i estetyczne.

Zapraszamy do naszych wrocławskich gabinetów!

Wykorzystaj możliwości kwasu hialuronowego, a jest ich wiele!

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest silnie działającą naturalną egzotoksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny

Skuteczna metoda kondycjonująca skórę.

Terapia, która skutecznie poprawi stan Twojej skóry.

Technologia Hi-Tech

Najnowsze technologie medyczne w jednym miejscu.

Lipofilling

Autogenny wypełniacz bogaty w komórki macierzyste.

Doskonały zabieg modelujący twarz, przywracający jej owal a tym samym młodszy wygląd.

Nowoczesna laseroterapia umożliwia skuteczną walkę z niedoskonałościami skóry!

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

E-mail

 gabinet@kaniowscy.pl