Wykorzystaj możliwości kwasu hialuronowego, a jest ich wiele! Twój własny niestety z czasem zanika. Współczesne preparaty z kwasem hialuronowym doskonale potrafią go zastąpić. Sprawdź ofertę zabiegów!

Zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej od ponad 20 lat, wykonano już miliony zabiegów wypełniania zmarszczek i wciąż jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na przywrócenie młodości skórze.

Kwas hialuronowy nie tylko zwalcza najbardziej widoczne oznaki starzenia, wypełnia zmarszczki, przywraca utraconą objętość – ale także stymuluje produkcję kolagenu, a przez to skutecznie poprawia jakość skóry.

Zabieg można wykonywać u pacjentów w celu: modelowania kości policzkowych i policzków, wypełnianiu ubytków w okolicach skroni, modelowania podbródka, linii żuchwy, modelowania ust, korekty nosa.

Wypłycanie zmarszczek / soft lifting

Jędrność i sprężystość skóry wynika z odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego, który odpowiada za utrzymanie w niej wody. Starzenie się skóry polega między innymi na utracie kwasu hialuronowego. W wyniku tego procesu skóra traci naturalne nawilżenie, staje się sucha i wiotka.

Dzięki zabiegowi tzw. „Soft Liftingu” możemy przywrócić skórze właściwy poziom nawilżenia i sprawić, że odzyska ona elastyczność. W terapii stosuje się preparaty z nieusieciowanycm kwasem hialuronowym lub produkty zawierające stabilizowany kwas hlialuronowy – np. Stylage Hydromax®, Restylane Vital®, które sprawiają, że efekty utrzymują się dłużej, dodatkowo preparaty te stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Zabiegi wykonuje się często z użyciem miękkiej kaniuli – stąd nazwa „soft”. Jest to alternatywa dla tradycyjnej mezoterapii wykonywanej z użyciem igły. Użycie mikrokaniuli zmniejsza znacznie ilość wkłuć, minimalizuje powstanie zasinień i grudek.

Dla pełnego komfortu terapii, przed zabiegiem, na życzenie pacjenta, skóra może zostać znieczulona maścią.

 

Częstotliwość zabiegów

 • preparaty nieusieciowane - w miesiącach letnich warto wykonać 1 zabieg w miesiącu, w pozostałych 1 zabieg co dwa, trzy miesiące
 • preparaty ze stabilizowanym HA -  3 zabiegi co miesiąc i 1 zabieg „przypominający” co 3-6 m-cy

 

Wskazania do zabiegu

 

Efekty zabiegów

Efekty poprawy nawilżenia skóry i wypłycenia drobnych zmarszczek utrzymują się do 3 miesięcy. Zależą one w dużym stopniu od wyjściowego stanu skóry, rodzaju użytego preparatu oraz wieku pacjenta i trybu życia – ekspozycja na słońce, dieta, używki. Nie bez wpływu jest także odpowiednia pielęgnacja domowa.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które schodzą samoistnie od kilku godzin do 2-3 dni - można zatuszować je makijażem. Miejscowa tkliwość jeśli wystąpi – ustępuje po 24 godzinach. Ślady po wkłuciach są zazwyczaj niewidoczne.

Aby utrzymać dobre rezultaty terapii, należy wykonywać zabiegi „przypominające”.

Lifting wolumetryczny = soft filling

Starzenie twarzy jest dynamicznym procesem, przebiegającym w różnym tempie, obejmującym kości, mięśnie, tkankę podskórną i skórę. Najbardziej widocznym objawem klinicznym tego procesu jest natomiast utrata objętości. Wynika ona z postępujących degradacyjnych zmian. Zmniejszająca się produkcja kwasu hialuronowego, lipidów, spadek poziomu elastyny i kolagenu, jak i zanik tkanki tłuszczowej powodują grawitacyjne opadanie tkanek, spowodowane utratą elastyczności skóry. Zjawiska te odpowiadają za zmianę owalu twarzy – jego tzw. opadanie.

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego ma na celu przywrócenie utraconej objętości. Terapia ta stała się jedną z najbardziej popularnych i zyskała miano złotego standardu zabiegów estetycznych. Prawidłowo wykonane zabiegi dają bowiem naturalne efekty estetyczne, wiążą się z minimalnym okresem rekonwalescencji.

Terapia ta to tzw. SOFT FILLING -  „miękka wolumetria” - przywracanie objętości w okolicach, w których jej brakuje – np. policzki, skronie, okolice pod oczami, obszar żuchwy, usta. W zabiegach wykorzystywany jest usieciowany kwas hialuronowy.

Jeszcze kilka lat temu preparaty kwasu hialuronowego (wypełniacze) podawane były igłą. Terapia była skuteczna i precyzyjna, ale stwarzała wyższe ryzyko powstania zasinień oraz dostania się produktu do światła naczynia. Zabieg udoskonalono wprowadzając do użycia kaniule. Mają one kształt elastycznej cienkiej rurki z tępym końcem. Dzięki nim terapia jest komfortowa dla pacjenta, zminimalizowane zostało ryzyko powstanie siniaków i obrzęku. Aby wykonać wolumetrię twarzy wymagane jest wykonania jedynie dwóch wkłuć.

Modelowanie twarzy

Istnieje szeroki wachlarz preparatów na bazie kwasu hialuronowego służących modelowaniu twarzy. Produkty różnią się stężeniem HA, stopieniem jego usieciowania, parametrami wiskoelastycznymi, rozmiarami cząsteczek, co ma wpływ na ich różne zachowanie się w tkance. Kluczowa jest więc umiejętność w ocenie początkowej dokonywanej przez lekarza i wybór odpowiedniego produktu, który przyniesie oczekiwany efekt estetyczny. Nie każdy bowiem preparat można podać w daną okolicę twarzy. Aby nadać twarzy naturalny i harmonijny wygląd niezbędna jest rzetelna wiedza na temat anatomii twarzy, znajomość tzw. „złotych standardów” oraz procesów starzenia. Podczas jednego zabiegu podaje się różnymi technikami nawet kilka rodzajów preparatów.

W wyniku zabiegu twarz zyskuje młodszy, zdrowszy wygląd. Oprócz efektu wypełnienia, kwas hialuronowy podany w skórę mechanicznie pobudza obecne w niej fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co powoduje regenerację i przebudowę tkanki w tym miejscu.

 

Wskazania do liftingu wolumetrycznego

 • uwydatnienie kości policzkowych
 • wypełnienie okolic skroni (zagłębienia)
 • modelowanie podbródka, żuchwy
 • modelowanie łuków brwiowych

 

Efekty

Rezultaty zabiegów utrzymują się od 6 do 24 miesięcy. Zależy to od wieku pacjenta, zakresu zabiegu i rodzaju użytych produktów. Wpływ na czas trwania efektów ma także pielęgnacja po zabiegu i ewentualne pielęgnacyjne zabiegi.

Po zabiegu może wystąpić tkliwość, która ustępuje zazwyczaj po 24 godzinach.

Ewentualne zaczerwienienie, niewielki obrzęk znikają samoistnie w czasie od kilku godzin do 2, 3 dni.  Ślady po wkłuciach są zazwyczaj niewidoczne.

Zabiegi pod oczy - efekt przed i po

Modelowanie ust

Usta to kluczowy element twarzy, oznaka kobiecości. Ich kształt, objętość i nawilżenie są niezwykle istotne. Zabieg w tej okolicy wymaga wielkiej precyzji, wiedzy oraz talentu i zmysłu estetycznego ze strony lekarza. Musi on przeanalizować wszystkie elementy twarzy, by usta harmonijnie się z nią komponowały.

Oprócz fachowca, który musi mieć coś z artysty, bardzo istotny jest produkt, przy użyciu którego zostanie wykonany zabieg modelowania ust. Sprawdzone renomowane firmy posiadają liczne badania kliniczne własnych produktów i dlatego są one bezpieczne.  Najlepsze preparaty do zastosowania w tej okolicy są plastyczne i pozwalają na uzyskanie maksymalnie naturalnego wyglądu ust, także podczas każdego ich ruchu (mowa, uśmiech etc.).

Oznaki starzenia się ust

Modelowanie i powiększanie ust możemy wykonywać zarówno u osób młodych (kobiet i mężczyzn) w celu korekty zbyt wąskiej, słabo wykształconej wargi górnej lub dolnej, czy w przypadku słabo zarysowanego konturu. W dojrzałym wieku korekta dotyczy głównie konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia ust, czyli utraty objętości, jędrności i koloru. Pojawiają się opadające kąciki a brzegi ust ulegają zwiotczeniu. Może to prowadzić do promieniście układających się zmarszczek wokół ust, tzw. „zmarszczek palacza”.

Przebieg zabiegu:

Okolica ust zostaje zazwyczaj znieczulona przy pomocy specjalnego kremu znieczulającego. Przy pomocy strzykawki lub kaniuli preparat wypełniający jest wprowadzany precyzyjnie w odpowiednie miejsca tak, aby nadać ustom pożądany kształt. Następnie lekarz wykonuje delikatny masaż okolicy ust, powodując w ten sposób równomierne rozprowadzenie wypełniacza. Celem zabiegu jest nawilżenie ust, aby wyglądały świeżo i zdrowo, powiększenie zbyt małych ust oraz takie ich wymodelowanie, aby naturalnie komponowały się z całą twarzą.

Efekty zabiegu:

 • lepsze nawilżenie ust
 • zwiększona objętość ust
 • wygładzone zmarszczki okolicy ust
 • poprawiony kontur twarzy

Rezultaty zabiegu modelowania ust są natychmiastowe, usta są nawilżone, wyglądają świeżo i naturalnie.

W Kaniowscy Clinic stosujemy najwyżej jakości preparaty z kwasem hialuronowym renomowanych firm. Lekarz w zależności od problemu dobiera odpowiedni preparat. Jest ich wiele, różnią się one między innymi gęstością i usieciowaniem kwasu hialuronowego, jego stężeniem. Niektóre służą do rewitalizacji i kondycjonowania skóry, wypełnienia zmarszczek. Inne przeznaczone są do: poprawy owalu twarzy, modelowania policzków, powiększania ust etc.

Efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego:

 • wolumetria twarzy – poprawa owalu twarzy
 • wypełnianie zmarszczek
 • redukcja bruzd nosowo-wargowych
 • powiększanie, modelowanie i nawilżenie ust
 • likwidacja tzw. „chomików”
 • wypełnienie „doliny łez”
 • odbudowa kości policzkowych
 • korekcja kształtu nosa
 • odmłodzenie okolicy oczu
 • wypełnienie „zmarszczek palacza”
 • wypełnienie „linii marionetki”
 • korekcja brody
 • podniesienie opadających kącików ust
 • poprawa linii żuchwy

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

E-mail

 gabinet@kaniowscy.pl