Rewitalizacja pochwy to temat, który do niedawna był uznawany za wstydliwy. Niewiele pań decydowało się prosić o pomoc lekarzy. Obecnie wzrasta świadomość kobiet, co do możliwości poprawy ich komfortu intymnego. Nowoczesna ginekologia estetyczna proponuje korektę niedoskonałości, likwidując dotkliwe problemy, a tym samym poprawiając samopoczucie pacjentki. Zabiegi rozwiązują nie tylko problemy natury estetycznej, ale również zdrowotnej.

Spis treści
Przyczyny problemów w okolicy intymnej
Jak wygląda zabieg?
Nici
Zabiegi laserowe
Laser rewitalizujący okolice intymne

Na czym polega rewitalizacja pochwy?

Rewitalizacja pochwy pozwala na korektę pewnych niedoskonałości. Badania pokazują, że dolegliwości dotyczące miejsc intymnych dotyczą nawet co szóstej kobiety. Przyczyn problemów zlokalizowanych w okolicy krocza może być bardzo wiele. Przykładem są otarcia spowodowane uprawianiem sportu, na przykład jazdą na rowerze. Tym miejscom na ciele nie służy także obowiązująca moda – zbyt ciasna bielizna lub obcisłe spodnie mogą przyczyniać się do powstawania mikrourazów. Niektóre defekty mogą towarzyszyć pacjentce od urodzenia (wady wrodzone).

Jeszcze inne niedoskonałości narządów płciowych wynikają z procesu starzenia. Przykładem może być zanik warg sromowych większych, z biegiem lat tkanka tłuszczowa ulega w tej okolicy atrofii, co przekłada się na zmianę wyglądu i spadek elastyczności. Problemy związane z okolicą intymną na co dzień są niewidoczne, ale mają znaczny wpływ na samopoczucie pacjentki i przede wszystkim jej funkcjonowanie. Uszkodzone, czy w pewnym stopniu zmienione struktury anatomiczne nie są w stanie pełnić swoich funkcji fizjologicznych. Wiąże się to z odczuwaniem bólu, pieczenia i swędzenia w okolicy narządów płciowych oraz częstymi infekcjami pochwy. Nierzadkim powikłaniem jest dyspareunia, czyli odczuwanie bólu podczas stosunku seksualnego.

Częstą przyczyną uszkodzeń okolicy krocza są urazy w trakcie ciężkich lub licznych porodów. Urodzenie dziecka siłami natury powoduje bardzo duże rozciągnięcie tkanek i nierzadko ich uszkodzenie. Konsekwencją może być nietrzymanie moczu i wydzieliny z dróg rodnych. Ponadto wiele chorób dotyka skóry okolicy krocza. Zmiany hormonalne zachodzące między innymi w okresie menopauzy mogą wpływać na estetykę oraz funkcję narządów płciowych. Dzięki nowoczesnym zabiegom można poprawić defekty, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. W zależności od podłoża oraz rodzaju dysfunkcji pomóc może lekarz dermatolog lub ginekolog. Niektóre problemy wymagają współpracy lekarzy tych dwóch specjalności.

Lekarze dermatolodzy od zawsze przeprowadzali zabiegi w tym obszarze, głównie usuwając zmiany skórne, powstałe w wyniku różnych zaburzeń. Od kilku lat pojawiły się nowe możliwości terapeutyczne, stanowiące doskonałe narzędzie pracy dla lekarzy. Możliwe stało się skuteczne leczenie problemów funkcjonalnych i anatomicznych okolic intymnych.

Jak wygląda zabieg?

Kobieta po podjęciu decyzji o przeprowadzeniu zabiegu powinna umówić się na konsultację u lekarza specjalisty w zakresie ginekologii estetycznej. Podczas wizyty, od pacjentki zbierany jest szczegółowy wywiad, omawia się problem i dyskutuje o oczekiwanych efektach. Ginekolog przedstawi możliwe rozwiązania, które zredukują defekt, a następnie zaproponuje optymalny plan terapii. Podczas wizyty konsultacyjnej specjalista odpowiada na wszystkie zadane przez pacjentkę pytania. Lekarz zleci także przeprowadzenie dodatkowych badań. Obowiązkowym jest cytologia szyjki macicy. Czasem konieczne jest pobranie wymazów, żeby określić, jakie bakterie kolonizują środowisko pochwy. Gdy nie występują przeciwwskazania, ustalany jest termin wykonania procedury. W okresie poprzedzającym zabieg należy szczególnie pamiętać o higienie intymnej. Zarówno przed jak i po procedurze kluczowe jest stosowanie się do zaleceń lekarza. W ten sposób przyspiesza się proces gojenia oraz utrwala osiągnięte efekty.

Wykonywane zabiegi rewitalizacji pochwy

Zakres wykonywanych w naszej klinice zabiegów jest bardzo szeroki. Nasi lekarze specjalizują się zarówno w rewitalizacji pochwy, jak i warg sromowych. Modelowanie warg sromowych (mniejszych i większych) to często wykonywany zabieg. Procedura poprawia wygląd i przywraca fizjologiczną funkcjonalność narządu. Jest wiele metod leczenia. Niektóre wykorzystują preparaty z kwasem hialuronowym. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na zabiegach wykonywanych w celu zrewitalizowania pochwy.

Nici ginekologiczne

Metoda z użyciem Nici pozwala na odmłodzenie okolic intymnych oraz na zmniejszenie wejścia do pochwy. Zabieg polega na umieszczeniu dwóch szwów w okolicy krocza. Zakładane nici są wyposażone w specjalne haczyki, które pomagają w ich zakotwiczeniu w tkankach. Szwy poprawiają napięcie tkanek podskórnych i mięśni. Nici wykonane są z kaprolaktonu, co zapewnia ich dużą wytrzymałość i bezpieczeństwo. Materiał jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka, ulega stopniowej degradacji.

Wskazania do zabiegu

Zabieg wykonywany jest bardzo często u kobiet, które rodziły drogą naturalną. Metodę zaleca się przede wszystkim pacjentkom w wieku 40-60 lat. Kobiety cierpiące z powodu nietrzymania wydzieliny z dróg rodnych, również mogą poddać się zabiegowi. Wiotkość tkanek w okolicy krocza prowadzi do częstych infekcji, a nawet wypadania narządu rodnego. Wszystkie te przypadłości można leczyć metodą Vaginal Narrower.

Do efektów można zaliczyć:

 • zwiększenie komfortu pacjentki,
 • poprawa estetyki,
 • poprawa funkcjonalności pochwy,
 • ujędrnienie tkanek.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjentka nie wymaga hospitalizacji. Efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • infekcje ostre i przewlekłe,
 • uczulenia na leki miejscowo znieczulające,
 • zaburzenia krzepliwości,
 • krwawienie z dróg rodnych (miesięczne bądź inne),
 • choroba nowotworowa,
 • ciąża.

 

Ginekologia estetyczna

Laserowa rewitalizacja pochwy. Poznaj cenę i wszystkie istotne informacje

Laserowa rewitalizacja pochwy, której cenę znajdziecie na końcu artykułu, powoduje zmniejszenie wiotkości tkanek, na skutek ich obkurczenia. Zabieg pomaga odzyskać naturalną elastyczność narządu. Co więcej, procedura poprawia nawilżenie, więc może być skutecznym lekiem w problemie suchości pochwy. Jeszcze innym wskazaniem do użycia lasera może być wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Laseroterapia

W naszej klinice proponujemy terapię przy pomocy specjalistycznego lasera . Jest to nowoczesna technologia stworzona do przeprowadzania zabiegów z zakresu ginekologii. Metoda wykorzystuje wiązkę laserową, której energia ogrzewa błoną śluzową pochwy. Włókna kolagenowe budujące narząd ulegają obkurczeniu. Powoduje to zwiększenie elastyczności oraz stymuluje tworzenie nowych białek strukturalnych. Następuje też redukcja problemu nietrzymania moczu. Procedura jest precyzyjna, nieinwazyjna i bardzo skuteczna.

Wskazania do rewitalizacji laserowej:

 • spadek satysfakcji z kontaktów seksualnych,
 • uczucie suchości pochwy,
 • utrata sprężystości i elastyczności pochwy,
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu.

 

Przebieg zabiegu

Do zabiegu kwalifikuje lekarz ginekolog podczas wizyty konsultacyjnej. Procedurę wykonuje specjalista, wprowadzając głowicę lasera do pochwy. Laser działając, stymuluje przebudowę narządu i obkurcza tkanki. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, ani okresu rekonwalescencji. Liczba sesji, które należy przeprowadzić to kwestia indywidualna. Kolejne zabiegi wykonuje się w odstępie kilku tygodni.

Efekty zabiegu odczuwalne są po miesiącu. Należy wśród nich wskazać:

 • zwężenie wejścia pochwy,
 • poprawa doznań odczuwanych podczas współżycia,
 • poprawa nawilżenia,
 • redukcja wysiłkowego nietrzymania moczu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • krwawienie z dróg rodnych (miesięczne bądź inne),
 • infekcje pochwy,
 • źle kontrolowana cukrzyca,
 • aktywna choroba nowotworowa.

Laserowa rewitalizacja czasem wymaga wykonania kilku zabiegów. Pierwsza procedura kosztuje 1500 PLN. Wykonanie drugiej sesji kosztuje 1400 PLN. Ewentualne trzecie powtórzenie to koszt 800 PLN.

Zabiegi w okolicach intymnych stają coraz popularniejsze. Kobiety przestały się wstydzić swoich defektów, a metody leczenia problemów w tej okolicy bardzo się rozwinęły. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych terapii można w nieinwazyjny sposób poradzić sobie z dysfunkcją narządów rodnych, a przy okazji poprawić ich estetykę.

Ginekologia funkcjonalna

Dr Ewa Kaniowska – Zabiegi w okolicach miejsc intymnych przynoszą znaczną poprawę komfortu życia i z biegiem czasu zyskują coraz większą popularność. Bardzo często procedury te określa się mianem „ginekologii estetycznej”. Osobiście nazywałabym je ginekologią funkcjonalną. W terapiach tych chodzi bardziej o leczenie zaburzeń i przywracanie prawidłowej funkcji narządów, niż o względy estetyczne, choć niewątpliwie przynoszą również i takie efekty.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl