Usuwanie rozstępów staje się coraz popularniejszym zabiegiem, co wynika z faktu, że jest jedna bardziej wstydliwych zmian skórnych. Najczęściej pojawiają się one u kobiet, jednak zdarza się, że występują również u mężczyzn, na przykład w wyniku szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania albo w efekcie szybkiego zwiększania masy (spowodowanego nagłym przybraniem na wadze lub zmianą sylwetki poprzez rozbudowanie mięśni). Na szczęście istnieją skuteczne i bezpieczne metody pozbycia się ich! Sprawdź, jakie rozwiązania polecają nasi specjaliści.

Spis treści:
Współczesne metody
Rosnąca popularność
Skuteczne zabiegi

Współczesne metody usuwania rozstępów – również tych starych

Usuwanie rozstępów stanowi wyzwanie terapeutyczne. Nasi specjaliści zaproponują najlepszą dla Ciebie terapię, która umożliwia uzyskanie optymalnych efektów w najkrótszym czasie. Stosujemy autorskie terapie wynikające z wieloletnich doświadczeń. Wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dzięki temu mamy możliwość usunięcie świeżych rozstępów, jak również redukcję starszych zmian. Zabiegi służące ich likwidowaniu są różnorodne i dobieramy je indywidualnie, w zależności od wielu czynników, między innymi tego, jak długo rozstępy są na skórze.

Metody

Nasz gabinet lekarski oferuje metody, które charakteryzują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Poniżej przedstawiamy pokrótce rozwiązania cieszące się największą popularnością przede wszystkim ze względu na swoją skuteczność.

usuwanie-rozstępów-wrocław-2-kaniowscy-dermapuls-768x319
usuwanie-rozstępów-wrocław-3-kaniowscy-dermapuls-768x322

Lampa LED

Przełomową metodą w likwidacji rozstępów jest zabieg wykonywany przy pomocy lampy LED. Na czym polega jej nowatorstwo? Zabieg jest nieinwazyjny, komfortowy dla pacjenta i niezwykle skuteczny. Lampę LED zalecamy nie tylko przy świeżo powstałych, ale również zabliźnionych rozstępach. Terapię warto łączyć z laseroterapią – naświetlenia stosujemy wtedy po zabiegu laserowym.

Lampa LED Triwings

Lampa LED - Spektakularne odmładzanie. 

Laser Discovery Pico

Zastosowana w laserze innowacyjna technologia pikosekundowa (wraz z zastosowaniem końcówki frakcyjnej) umożliwia uzyskiwanie spektakularnych efektów leczniczych przy maksymalnym skróceniu okresu rekonwalescencji i zminimalizowaniu działań niepożądanych.

Innowacyjny laser pikosekundowy Discovery Pico to urządzenie, na które czekaliśmy!

Laser Mosaic

Metoda łączy minimalną inwazyjność z wysoką skutecznością. Regeneruje skórę oraz intensywnie stymuluje syntezę nowego kolagenu. Laser powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia powierzchni skóry właściwej, nie uszkadzając przy tym naskórka. Naświetlane fragmenty ulegają niezwykle szybkiej regeneracji. Dochodzi do zwiększenia elastyczności skóry i redukcji/usuwania rozstępów.

Laserowe zagęszczanie skóry

Laser CO2

Laser CO2 pozwala na powierzchniowe wygładzenie zniszczonej skóry i wywołanie procesu tworzenia nowego kolagenu. Powoduje, że skóra obkurcza się, uzyskuje młodszy, świeższy wygląd, poprawia się jej faktura, następuje wyraźna redukcja rozstępów. W Kaniowscy Clinic posiadamy również Golden Touch SmartXide2, który stanowi połączenie lasera CO2 i fali radiowej. Połączenie bodźców fizykalnych potęguje efekty zabiegowe.

Laser frakcyjny - CO2 Trwała regeneracja skóry

Zwróć swojej skórze młodość

usuwanie-rozstępów-wrocław-kaniowscy-dermapuls-768x302

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na terapeutycznym zastosowaniu dwutlenku węgla. Zabieg polega na podskórnym lub śródskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Po wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę poprawie ulega mikokrążenie, tkanki zostają dotlenione i odżywione, następuje regeneracja skóry i redukcja rozstępów.

Dwutlenek węgla może pobudzić Twoją skórę do odnowy i regeneracji. 

Mezoterapia

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednich substancji leczniczych. Zabieg powoduje regenerację, odmłodzenie skóry i redukcję rozstępów. Proponujemy różnorodne rozwiązania, z uwagi na preferencje pacjentów ale też wrażliwość ich skóry oraz wymagania dotyczące efektów i potrzebnego czasu do ich osiągnięcia. W Kaniowscy Clinic polecamy również mezoterapię igłową Regeneris. Z pobranej krwi od Pacjenta pozyskuje się płytki krwi, które wyzwalają czynniki wzrostu. Odpowiadają one za silne procesy regeneracyjne.

Regeneracja i odmłodzenie skóry

Osocze bogatopłytkowe regeneris

laserowe-usuwanie-rozstępów-wrocław-kaniowscy-dermapuls--768x576

Dlaczego usuwanie rozstępów staje się coraz bardziej popularne?

Rozstępy mogą być uciążliwe, szczególnie gdy znajdują się w widocznych miejscach, takich jak ramiona, uda czy łydki. I właśnie to jest jeden z powodów coraz częstszego ich usuwania. Problematyczne są także inne miejsca, takie jak brzuch, biodra czy piersi. Niekiedy tego typu zmiany skórne wpływają na obniżenie samooceny, powodują wstyd przed pokazywaniem ciała podczas wakacji czy wizyt na basenie, ale też w sytuacjach intymnych. Dlatego też zabiegi mające na celu usunięcie nieestetycznych zmian stają się coraz bardziej popularne. Przed podjęciem jakichkolwiek działań warto dobrze poznać problem.

Przyczyny i występowanie

Rozstępy, przypominające swoim wyglądem pęknięcia, mogą pojawić się u osób w różnym wieku. Ich przyczyną jest szybkie rozciąganie się lub kurczenie skóry. Podczas takich procesów zachodzą bowiem problemy związane z produkcją kolagenu oraz elastyny. Najczęściej występują u osób, które szybko chudną, tyją, mają częste wahania wagi, ale też po ciąży. Mogą również towarzyszyć niektórym chorobom i zaburzeniom hormonalnym. Występują najczęściej w miejscach, w których organizm najchętniej magazynuje tkankę tłuszczową, a więc na udach, brzuchu, piersiach, pośladkach i ramionach.

Kto może skorzystać z zabiegów?

Usuwanie rozstępów zaleca się przede wszystkim osobom, które źle czują się z tymi zmianami skórnymi i zależy im na tym, aby się ich pozbyć. Z zabiegów mogą zatem skorzystać wszystkie osoby, u których nie stwierdzono ku temu przeciwwskazania.

Skuteczne usuwanie rozstępów – nie tylko po ciąży i na piersiach

Skuteczne usuwanie rozstępów – nie tylko po ciąży i na piersiach, ale na wszystkich innych miejscach na ciele – niektórym osobom nadal wydaje się niemożliwe. Obecnie bazujemy na najnowocześniejszych rozwiązaniach, które pozwalają na maksymalne zredukowanie rozstępów. Historie naszych pacjentów udowadniają, że skuteczna terapia tych zmian jest nie tylko osiągalna, ale też może przebiegać bez bólu.

Usuwanie rozstępów na piersiach

Skóra na piersiach jest bardzo delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Dlatego też osobom, które borykają się z problemami rozstępów na tej części ciała, proponujemy mało inwazyjne metody. Nie podrażniają one skóry, są prawie bezbolesne, a po zabiegach mogą pojawić się jedynie delikatne zaczerwienienia, które szybko ustępują. Nie należy obawiać się zabiegów na piersiach, wystarczy dobrać odpowiednią metodę z jednym z naszych specjalistów.

Usuwanie rozstępów po ciąży

Najwięcej rozstępów pojawia się po ciąży. Często zdarza się też, że kobiety chcą je usunąć po długim czasie od porodu, kiedy rozstępy są już „stare”. Wtedy trzeba zastosować sposoby pozwalające na usuwanie tych białych zmian. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak czas potrzebny na ich redukcję jest uzależniony od ich ilości i stanu skóry.

Na zabiegi usuwania rozstępów najlepiej udać się jak najszybciej. Dzięki temu szybko zauważysz efekty, bez konieczności przeprowadzania wielu zabiegów. Oczywiście możliwe jest także likwidowania starych rozstępów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl