Zabiegi na cellulit cieszą się coraz większym powodzeniem, co zresztą nie powinno dziwić, ponieważ tzw. pomarańczowa skórka stanowi bardzo powszechne zjawisko, dotykające przede wszystkim kobiet. Defekt ten powstaje na skutek odkładania się toksyn w tkance tłuszczowej. W zaawansowanej fazie cellulit nie tylko źle wygląda, ale potrafi sprawiać ból. Pamiętaj, jednak że nie jesteś sama. Cellulit ma 85% kobiet. I to bez względu na tuszę czy wiek. Aby usunąć cellulit, warto sięgnąć po różnorodną broń: dietę, ćwiczenia, odpowiednie kosmetyki. Tyle, że nie zawsze to wystarczy. Czasem jedynym wyjściem, by pozbyć się cellulitu są profesjonalne zabiegi. Dopiero konsekwentne połączenie wszystkich elementów daje zadowalający efekt w postaci jędrnej, gładkiej skóry. Sprawdź, jakie zabiegi wspomagają redukcję pomarańczowej skórki.

Spis treści
Jakie metody są najskuteczniejsze?
Modelowanie i ujędrnianie
Poprawa wyglądu skóry
Efekty

Jakie zabiegi na cellulit są skuteczne? Poznaj najlepsze metody

Ponieważ do wygrania walki z cellulitem mogą nie wystarczyć same ćwiczenia oraz dieta, warto wesprzeć proces usuwania tych nieatrakcyjnych zmian za pomocą nieinwazyjnych, a jednocześnie niezwykle skutecznych zabiegów z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz preparatów aplikowanych pod skórę. Warto się przy tym zastanowić nad tym, czy chcesz walczyć wyłącznie z cellulitem, czy dodatkowo poprawić wygląd swojej sylwetki i nadać jej pożądanych kształtów. Do osiągnięcia pierwszego efektu wystarczające będą takie zabiegi, jak karboksyterapia czy mezoterapia, z kolei w walce z tłuszczem oraz utratą jędrności najskuteczniej pomoże Ci drenaż limfatyczny oraz zabieg falą ultradźwiękową i radiową.

Zabiegi modelujące

Pierwszym z zabiegów modelujących, który pozwala skutecznie pozbyć się cellulitu jest zabieg, łączący działania fali ultradźwiękowej i radiowej, które redukują tkankę tłuszczową i ujędrniają skórę w ramach jednej kuracji. Zimne ultradźwięki wpływają wyłącznie na same komórki tłuszczowe, niszcząc ich membrany komórkowe i zapoczątkowując ich stopniowy rozpad. Wskutek tego działania zalegający w nich tłuszcz zostaje uwolniony i wydalony z ciała poprzez układ limfatyczny. Z kolei ciepłe ultradźwięki niszczą nagromadzony tłuszcz za pomocą wysokiej temperatury. Jedno urządzenie pozwala na jednoczesne stosowanie obu typów ultradźwięków lub każdego z osobna. Dodatkowo podczas zabiegu działa energia fal radiowych, które rozgrzewają włókna kolagenowe i stymulują ich przebudowę, a także pobudzają fibroblasty do odbudowy i wznowienia produkcji kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu skóra zwiększa swoją gęstość, elastyczność i napięcie. Poprzez połączenie tych fal w ramach jednego zabiegu, sylwetka pacjenta zostaje wymodelowana, a cellulit zredukowany w bardzo krótkim czasie.

jak pozbyć się cellulitu wrocław

Drenaż limfatyczny

Drugi rodzaj zabiegu, dzięki któremu skutecznie pozbędziesz się zarówno pomarańczowej skórki, jak i nadmiaru tłuszczu, to drenaż limfatyczny. Może on przyjmować różne formy w zależności od oczekiwanych rezultatów. W przypadku chęci zredukowania cellulitu stosuje się masaż modelujący, ujędrniający i wygładzający skórę. Technologia tego typu zabiegów polega na zastosowaniu elektronicznie sterowanych rolek i zjawiska próżni, które wzajemną pracą stymulują wierzchnie warstwy skóry. Dochodzi wtedy do reakcji chemicznych, wskutek których uaktywnia się między innymi metabolizm tkanki tłuszczowej, a komórki uwalniają tłuszcz. Specjalistyczny masaż pobudza skórę, przyspiesza krążenie krwi i limfy, a także głęboko relaksuje, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny i niezwykle przyjemny.

int4

Modelujące mikrofale

Nowoczesne urządzenia do zabiegów na ciało wykorzystują najnowszą światową technologię mikrofali, czyli prądów elektromagnetycznych o wysokich częstotliwościach. W naszym gabinecie sprzęt działający w tej technologii działa w trzech zakresach, po pierwsze - redukuje miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Mikrofale działają głęboko i w precyzyjny sposób docierają do komórek tłuszczowych, co w bezpieczny i nieinwazyjny sposób prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej. Po drugie – redukuje cellulit, dzięki specjalnej głowicy, która działa płycej na tkanki, wygładzając „pomarańczową” skórkę. Po trzecie – ujędrnia skórę. Emitowane do skóry mikrofale wywołują skurcz włókien kolagenowych i stymulują produkcję nowego kolagenu, co prowadzi do ujędrnienia i odmłodzenia skóry.

Zabiegi na cellulit, które poprawiające wygląd skóry

Jeśli jesteś osobą, która nie potrzebuje wymodelowania sylwetki, a Twoim jedynym problemem jest uporczywy cellulit możesz zdecydować się na jeden z zabiegów, który wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Pierwszym z nich jest karboksyterapia polegająca na terapeutycznym zastosowaniu znanego od wieków dwutlenku węgla. Poprzez wprowadzenie go w głębokie warstwy skóry możemy zwiększyć jej metabolizm oraz przyspieszyć naturalną regenerację. Kontrolowane dawki CO2 wstrzyknięte podskórnie lub śródskórnie poprawiają krążenie, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz stymulują produkcję nowego kolagenu. W efekcie cellulit zostaje usunięty, a skóra ulega rewitalizacji. Zredukowane zostają także rozstępy, które często towarzyszą obszarom zajętym przez pomarańczową skórkę.

Mezoterapia

Inny nieinwazyjny zabieg redukujący cellulit to mezoterapia. Kuracja tego typu opiera swoje działanie na dwóch mechanizmach. Pierwszym z nich jest samoregeneracja skóry, która zostaje w minimalnym stopniu uszkodzona przez niewielkie igły, drugi to działanie substancji czynnych wstrzykiwanych pod skórę. Dzięki mezoterapii możemy wprowadzić do tkanek specjalny koktajl witamin, mikroelementów i składników aktywnych, które trafią dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Żadne kosztowne kremy czy balsamy nie są w stanie wniknąć na tyle głęboko, aby dorównać skuteczności takiego zabiegu. W efekcie kuracji skóra staje się nawilżona, dotleniona i odżywiona, zwiększa się jej gęstość i jędrność, zapoczątkowany zostaje także proces produkcji nowych włókien kolagenowych, co sprawia, że ciało wygląda młodziej, jest gładkie i rozświetlone.

Jakie są efekty zabiegów na cellulit?

Wybierając zabiegi, których celem jest nie tylko usunięcie cellulitu, ale także wymodelowanie sylwetki, efekty możesz zobaczyć już po pierwszej kuracji, zwłaszcza w przypadku połączenia działań technologii fal radiowych i ultradźwiękowych. Z kolei drenaż limfatyczny przeprowadza się seriami, a z każdą kolejną serią rezultaty stają się coraz lepiej widoczne. Podobnie jest z innymi zabiegami stosowanymi wyłącznie w celu pozbycia się cellulitu. Zarówno karboksyterapia i mezoterapia to działania długofalowe, które wymagają serii powtórzeń. Wskutek regularnego stymulowania naturalnych procesów regeneracyjnych, a także usprawniania metabolizmu komórkowego możesz zaobserwować, że z każdym kolejnym zabiegiem Twoja skóra staje się coraz jędrniejsza, bardziej wygładzona i odmłodzona, a najlepsze efekty uzyskasz, łącząc nasze kuracje z odpowiednią dietą i ćwiczeniami.

Redukcja cellulitu jest możliwa, jednak aby osiągnąć doskonały efekt, musisz zdecydować się na systematyczne i regularne działania, które pozwolą Ci odzyskać gładkość i jędrność skóry. Dla najlepszych rezultatów połącz zatem nieskuteczne do tej pory ćwiczenia i dietę z naszymi zabiegami antycellulitowymi, dzięki którym zapomnisz o uciążliwym problemie pomarańczowej skórki.

Modelowanie ciała i redukcja cellulitu

Spektakularne odmładzanie. Przełom w leczeniu oparzeń i blizn.

Redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry jednocześnie

Regeneracja i odmłodzenie skóry

Karboksyterapia

Dwutlenek węgla może pobudzić Twoją skórę do odnowy i regeneracji. 

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl